Thursday 29th December 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 29th December 2011

Race No. 1Free Entry Thursday06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JULIE VERMILION1577817.37W Rose (Nambeelup)
2MARCHI LEE13322NBTK J Foxton (Oakford)
3ELITE BOBBIE27633NBTG W V Diemen (Munster)
4GALE MONELLI517FSTDB J Maclean (Southern River)
5SHUFFLIN’35366NBTM A Morrone (Southern River)
6GENUINE RELTUB78777FSTDC M Bennett (Southern River)
7AT THE MOMENT73547FSTDR L Clarke (Southern River)
8MOST SHOCKING37255NBTG G Hall (Thornlie)
9I’M GOIN’87876NBTJ B Fleming (Harrisdale)
10SKY SHADOW3465617.61J M Thompson (Southern River)
Race No. 2Mandurah Mail06:51PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LAST NOT LEAST6777117.17T M Williams (Nambeelup)
2WARAWARRUP LAD85258NBTW Rose (Nambeelup)
3CHODA TEQUILA8561717.33W Rose (Nambeelup)
4BARACKO TUX35227NBTK J Foxton (Oakford)
5FAIRY JET2212117.12B Cook (Southern River)
6ROCKET BURNER1374317.24J A Wilson (Forrestdale)
7INCARCERATE41632NBTB J Maclean (Southern River)
8UNION LADY3371117.23M A Morrone (Southern River)
Race No. 3Fireworks @ Cannington On Nye07:07PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ANGELEE’S TIGER2553323.00L M Isaac (Harrisdale)
2HAILAN SHINE8715122.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3LUDICROUS SPEED6766622.87M A Morrone (Southern River)
4CRYSTAL FLUTE66352NBTM A Stewart (Gidgegannup)
5ZOO KITA4774522.72M A Stewart (Gidgegannup)
6FURIOUS LIES6334222.70S A Beard (Nambeelup Park)
7CRAZY OCTANE5125823.26J B Fleming (Harrisdale)
8SNOW CHANCE3478122.91L M Isaac (Harrisdale)
9FRANTIC FINESSE7766823.12G B Berry (Nambeelup Park)
10SMUDGE PROOF5575423.04J M Thompson (Southern River)
Race No. 4Mandurah Stockfeeds07:25PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MY CAMIRA3787717.26D R Starkie (Casuarina)
2BEK’S FLAME1833417.36L M Isaac (Harrisdale)
3JAY JAY’S FLAME8766516.97L M Isaac (Harrisdale)
4FLOWCHART1431817.18J A Wilson (Forrestdale)
5JOCKEY NEEDED6734517.41S A Beard (Nambeelup Park)
6COCO JOE2748616.92B Cook (Southern River)
7OUTA QUESTIONS1677617.17M A Morrone (Southern River)
8BLACKOUT PEDRO1847616.91R M Valenti (Barragup)
9IN BRIEF4446417.17M J Beamish (Southern River)
10SHAKE RATTLE5283517.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 5Toledo Trailers07:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DRILLA5466623.07J M Thompson (Southern River)
2WIRED TWEDO5547723.37J F Carmody (Banjup)
3INDIGO FORCE74637NBTB J Maclean (Southern River)
4JUST ADD RED56457NBTM A Morrone (Southern River)
5WEST ON LUKE4421122.69L J Britton (Nambeelup)
6STONEHORSE22222NBTJ F Carmody (Banjup)
7CHASER LESSON3343223.08D C Hobby (Nambeelup)
8WEBBY’S PRINCESS6674323.27A J Donohoe (Nambeelup)
9ANOTHER FLAME35847NBTL M Isaac (Harrisdale)
10SNAPPA GOAL2678522.82B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 6Essential Refrigeration Services07:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1INCREDIBLE STORM1175FSTDF R Farrell (Harvey)
2GRETEL TWO36184NBTM J Julien (Stoneville)
3SHAMROCK CRUISE56676NBTM A Morrone (Southern River)
4MID TOWN MAULER26327NBTR L Clarke (Southern River)
5FOXY’S UNIT5376822.97K J Foxton (Oakford)
6NEED A SEATBELT1232823.13B M Mcpherson (Southern River)
7ASTOUNDING3225123.18M J Beamish (Southern River)
8MISS JULIET31476NBTJ F Carmody (Banjup)
9RUMBA RHYTHM6457523.57J H Rennick (Barragup)
10SMILEY ROYALE8258723.30J M Thompson (Southern River)
Race No. 7Silver Sands Resort08:17PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $285 3rd: $145 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FOXED1666217.25K J Foxton (Oakford)
2KRIDON BROJO1145117.08M J Julien (Stoneville)
3GEORGE DICKLE65253NBTW Mcnally (Bouvard)
4TOPLINE BEAVER5386117.09B J Maclean (Southern River)
5RAP ABOUT5512217.15K N Mclennan (Barragup)
6CHEEKY CYCLONE5544117.04B Cook (Southern River)
7LEDARO HOLLY2122317.09B Cook (Southern River)
8NURSE TRINA8131217.05B Cook (Southern River)
9GOIN’ TRIPPIN’1131316.91J B Fleming (Harrisdale)
10BEK’S FLAME1833417.36L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 8Prime Trophies08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLE SOLUTION35787FSHM A Stewart (Gidgegannup)
2INCREDIBLE BEE11623.14F R Farrell (Harvey)
3DOLLSTAN FIVE46123.16S L Richards (Wanneroo)
4BUGGLES3122.84B M Mcpherson (Southern River)
5CHASING THIEVES3286422.68E Crudeli (Nambeelup Park)
6HOMICIDAL HAVOC8678622.98L M Isaac (Harrisdale)
7VILLAS BOAS3444722.95J F Carmody (Banjup)
8SILVER PILLOW33247NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9HASTY ACTION6684823.28K J Foxton (Oakford)
10MY SOLAR2178423.44M A Morrone (Southern River)
Race No. 9A1 Salvage & Hardware08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1EYE FILLETF4888FSHM A Stewart (Gidgegannup)
2LIGHT YEARS AWAY21623NBTD C Hobby (Nambeelup)
3MYSTICAL BEAUTY4715428.33E Crudeli (Nambeelup Park)
4TYPHOON TERRICKA7527428.47S A Beard (Nambeelup Park)
5HABONDIA7778828.63S A Beard (Nambeelup Park)
6TEGU17836NBTM J Beamish (Southern River)
7SHE’S OUR TIPSY5221528.32G G Hall (Thornlie)
8CHRISSIE CON6118228.20D R Starkie (Casuarina)
Race No. 10$35 Buffet Special This Friday09:22PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SKYE COLLISION56361NBTD R Starkie (Casuarina)
2PAUA TO SURVIVE8887817.21E Crudeli (Nambeelup Park)
3ZOO JEANIE2647417.31M A Stewart (Gidgegannup)
4SWEET SUZANNE6187517.09B Cook (Southern River)
5HIT YOUR HEAD6414717.30M A Morrone (Southern River)
6WEST ON TRACY1375217.47G G Hall (Thornlie)
7TOP DRIVE4468717.20G G Hall (Thornlie)
8WEST ON JAKE8848117.30C M Bennett (Southern River)
9IN BRIEF4446417.17M J Beamish (Southern River)
10SHAKE RATTLE5283517.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
Race No. 11Mandurah Indoor Sportz09:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HEAR NO RHYTHM65354NBTJ H Rennick (Barragup)
2SPICEY EBONY4357728.32D R Starkie (Casuarina)
3TYPICAL BLONDE7728728.43D R Starkie (Casuarina)
4STRATEGIC STRIKE73565NBTT M Williams (Nambeelup)
6EMM CEE GEE8672627.98D R Starkie (Casuarina)
7BRONKO PETE23274NBTG G Hall (Thornlie)
8JULIAN’S GIRL56675NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 12Skyracing.tv09:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TIP YOUR HAT67553NBTB Cook (Southern River)
2STATE HONOUR41565FSHM A Stewart (Gidgegannup)
3ZOE’S LASS57875NBTG B Berry (Nambeelup Park)
4UNDAMAGED2222617.35G W V Diemen (Munster)
5ROMAN NOSE25858FSTDJ M Thompson (Southern River)
6LADY CONTENDER2124317.37B Cook (Southern River)
7TOP CLASS DIVA36768NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
8SEZNICK6868417.24G G Hall (Thornlie)
9GOLD QUAGMIRE22445NBTM A Morrone (Southern River)
10GALBA ROBYN5846617.50E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 13$27 Thursday Buffet10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1WAR ZONE’S BEST88488NBTT M Williams (Nambeelup)
2NEW YORK HUSTLE13556FSTDM A Morrone (Southern River)
3MAZ’S MAGIC32154NBTK J Foxton (Oakford)
4BLONDE JAZZ7387617.56J M Thompson (Southern River)
5GOIN’ CRAZY48634NBTJ B Fleming (Harrisdale)
6HOPE TONIGHT28355NBTB Cook (Southern River)
7PATCHY4358717.47W Rose (Nambeelup)
8MINIATA BALE83485NBTJ M Thompson (Southern River)
9HERE COMES ROSIE48647NBTG G Hall (Thornlie)
10BRUISER’S LEGACY15685FSTDR L Clarke (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments