Thursday 5th May 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 5th May 2011

Race No. 1Thursday $27 Buffet06:43PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET ROMANCE2815417.53S A Lee (Barragup)
2MONTY FRANKLIN22438FSHP S Harvey (Nambeelup)
374253NBTD R Starkie (Casuarina)
4COMMEMORATE77278NBTM S Rees (Byford)
5BATFINK5647817.32W G Dennis (Yangebup)
6DADDY BE GOOD5736217.60L M Isaac (Harrisdale)
7MIDNIGHT MATILDA8666817.51M A Morrone (Southern River)
8DEFECTOR85274NBTB Cook (Southern River)
9WACKY PETER77688NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10DOUBLE ENN8876817.45J M Thompson (Southern River)
Race No. 2Ao Marino Auto Mechanics06:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BAZOOKA BAZ38187NBTD A Coldstream (Nambeelup)
2MR. FOLEY24834NBTL M Isaac (Harrisdale)
3YOUR TROUBLE26381FSTDB J Maclean (Southern River)
4TIGER HAWK31412NBTP S Harvey (Nambeelup)
5OLD GUYS RULE55643NBTG G Hall (Thornlie)
6COCCOLICIOUS1762817.48B Cook (Southern River)
7BUNNY LOVER44828FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
8DADDY CAN RUN4276317.49K N Mclennan (Barragup)
9HOT SPARK48886NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10OH ROSIE36548NBTM A Morrone (Southern River)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware07:20PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SLURPY46642NBTM J Beamish (Southern River)
2CHINESE WARRIOR2167122.87B J Maclean (Southern River)
3BOLLENHAGEN111FSTDB J Abercrombie (Banjup)
4PURE LAUGHTER4467422.91D S Rowe (Nambeelup)
5SEEK TO BREAK2442622.97B W Thompson (Nambeelup)
6MARLEY MONELLI1711FSHD C Hobby (Nambeelup)
7TARANGAU7724223.10J M Thompson (Southern River)
8UNDAMAGED5123.46G W V Diemen (Munster)
9MIDDY’S GIRL1538422.75S A Lee (Barragup)
10RICHARD’S BOY2865623.13M A Morrone (Southern River)
Race No. 4Silver Sands Resort07:43PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1STOMPING HAVOC28787NBTL M Isaac (Harrisdale)
2PEARLA88522NBTS A Lee (Barragup)
3SCARLETT MONELLI33326NBTB J Maclean (Southern River)
4JUSTIN PATRICK2317522.95B W Thompson (Nambeelup)
5LIFE WARMING2441223.03J C Graham (Karnup)
6RUMBA RHYTHM1755223.57J H Rennick (Barragup)
7BETCHA BONNIE5613323.23M A Morrone (Southern River)
8PA’S SLIPPERS21723.34K N Mclennan (Barragup)
9ABSOLUTE MORAL6674423.46E Crudeli (Nambeelup Park)
10DYNAMIC CATCH26835NBTS B Withers (Cardup)
Race No. 5Prime Trophies07:59PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ZELDA MONELLI2217323.08D C Hobby (Nambeelup)
2CERTAINLY IS4663722.73P Evans (Wellard)
3WALLSTREET ANGEL5238722.79M A Morrone (Southern River)
4SMILE AND WAVE1415123.28W Rose (Nambeelup)
5WEST COAST8258223.42B J Maclean (Southern River)
6FOXED2381523.13D R Starkie (Casuarina)
7HAVAGO MENACE3222222.92L M Isaac (Harrisdale)
8DRILLA5632523.07J M Thompson (Southern River)
9SIR SLURPALOT1468522.93M J Beamish (Southern River)
10LEVER1188623.26D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 6Essential Refrigeration Services08:14PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ULTRA RUMBLE5364123.03J H Rennick (Barragup)
2MERGIM BALE88556NBTB Cook (Southern River)
3JEANNIE’S GIFT78838FSTDL J Britton (Nambeelup)
4DIGGER DALEY2685223.15B J Marshall (Southern River)
51341522.80B J Maclean (Southern River)
6ELITE COAST3614322.79P S Harvey (Nambeelup)
7ETHANOL BOY8888722.90S A Beard (Nambeelup Park)
8IZZY MONELLI3444622.82D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 7Advance Australian Made08:34PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1COCO JOE1653717.16B Cook (Southern River)
228788NBTK J Foxton (Oakford)
3SPIRIT QUEST7255417.09M J Beamish (Southern River)
4PAUA TO SURVIVE7871317.21E Crudeli (Nambeelup Park)
5WHITNEY BOMBER1566117.15L M Isaac (Harrisdale)
6JELICO JOHNNY1588116.95S A Lee (Barragup)
7SO MUCH JOY1866817.16K J Foxton (Oakford)
8SHAKE RATTLE2233317.21B W Thompson (Nambeelup)
9HOME BY MIDNIGHT6368517.31D A Coldstream (Nambeelup)
10ALL NIGHT DWIGHT14484NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 8Ascot Sign Co08:52PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK MANDAGERY52232NBTS A Lee (Barragup)
2PURE LIES17686NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3PETITE SIZE62223NBTS B Withers (Cardup)
4SWEATING BULLETS1825327.90D S Rowe (Nambeelup)
5HOUSE KEEPING7745128.03D R Starkie (Casuarina)
6OUR GINJA NINJA6827728.27D A Coldstream (Nambeelup)
7JULIAN’S GIRL88872NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8EMERALD MIST46344NBTB Cook (Southern River)
9DEESIDE MISS67758NBTT M Williams (Nambeelup)
10TEN CARAT LANKAN47485NBTB Cook (Southern River)
Race No. 9Mandurah Mail09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FRUITYLICIOUS42434NBTD C Hobby (Nambeelup)
2BUCKETS FYFE8155428.87J C Graham (Karnup)
3MAHOGANY SECRET82477FSHL J Britton (Nambeelup)
4 MONELLI1231FSHD C Hobby (Nambeelup)
5MISS PROPOSE76784NBTR Terrington (Port Kennedy)
6SWIFT MANDAGERY76776NBTB W Thompson (Nambeelup)
7PLUG THE PIPE32277NBTR M Valenti (Barragup)
8TWIN SHARE1525628.52J A Wilson (Forrestdale)
9ROULA MONELLI4378728.37S A Beard (Nambeelup Park)
10MISS GUCCI87876FSTDP S Harvey (Nambeelup)
Race No. 10Bio John Racing09:32PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1KIMBAZ SINGER8881817.31D A Coldstream (Nambeelup)
2AT THE BOWZER45616NBTL J Britton (Nambeelup)
3PATCHY3223217.47W Rose (Nambeelup)
4WEST ON TRACY1313317.66G G Hall (Thornlie)
5OCTANE GLADE5414517.30B J Maclean (Southern River)
6RUN THE GAUNTLET8823517.26P S Harvey (Nambeelup)
7ROMULUS1671517.40P R Sutherland ( Yunderup)
8JOLSON54486FSTDL M Isaac (Harrisdale)
9FRUITY REGINA4376717.44M J Beamish (Southern River)
10DOING MY THING5744717.45E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 1109:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ANGELEE’S TIGER1475623.00L M Isaac (Harrisdale)
2AIRBENDER7414323.21M A Morrone (Southern River)
3TIP YOUR HAT8125423.06B Cook (Southern River)
4RAHNI BLU6373123.66G G Hall (Thornlie)
5MINIATA BALE63653NBTJ M Thompson (Southern River)
6TOULA MONELLI67886NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7LAST NOT LEAST6758623.06T M Williams (Nambeelup)
8HALLPACK JILL3421523.31D C Hobby (Nambeelup)
9KIWI JOY1555FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
10HARD COPY2434823.03P Worthington (Nambeelup)
Race No. 12Skyracing.tv10:12PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1KIT GUNDI88776NBTJ M Thompson (Southern River)
2LUXURY KING68588FSTDG L Graham (Waikiki)
3LEDARO HOLLY4862117.42B Cook (Southern River)
4AMAKI PACIFIC2351217.54P J Worthington (Nambeelup)
54447317.42M A Morrone (Southern River)
6HEWAHE17765NBTM J Beamish (Southern River)
7FLOWCHART2284317.43B J Maclean (Southern River)
8OCEAN IN MOTION28754NBTJ B Righetti (Coolup)
9HERE COMES TEDDY2667417.64P Worthington (Nambeelup)
10DESIGNED FORCE6437517.38B J Maclean (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments