Thursday 8th July 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 8th July 2010

Race No. 1York Stake (1)07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FLUID DRIVE62783P Worthington (Nambeelup)

2MISS PORKY58556G W V Diemen (Munster)

3AROUND A BUCK73752B J Mclean (St Davids Estate)

4SOPHIE ROCKS85687J M Thompson (Southern River)

5BOOM CRASH OPERA22686G G Hall (Thornlie)

6PARIS FREEWAY48685K Harding (Southern River)

7EM68875G G Hall (Thornlie)

8HISTORY TUNE22457B W Thompson (Nambeelup)

9BENT BLACK33855P R Sutherland ( Yunderup)

10FIFTY FLIPPERS42566M A Morrone (Southern River)

Race No. 2York Stake (2)07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1UNMAGICAL52751G W V Diemen (Munster)

2HERE COMES TEDDY22744P Worthington (Nambeelup)

3SURE BOND43878G G Hall (Thornlie)

4TROUBLE SHOOTER76274M A Morrone (Southern River)

5RUN AWAY DANCER44357B M Mcpherson (Southern River)

6BLITZ HAVOC74324B J Mclean (St Davids Estate)

7REGENCY BLUE53223P Worthington (Nambeelup)

8TARANGAU43526J M Thompson (Southern River)

9CHASING BUBBLES66576G G Hall (Thornlie)

10MANAGE THIS45665B J Mclean (St Davids Estate)

Race No. 3Burwood Stake (1)07:46PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CLASSY ZSA ZSA73887B M Mcpherson (Southern River)

2RICH AND CLASSY46146B W Thompson (Nambeelup)

3MAORIOKE GIRL14388W Rose (Nambeelup)

4BLACK OBSESSION87576J L Lakin (Herron)

5SLATER TIME31214L M Isaac (Harrisdale)

6SOLILOQUY SECRET82347D R Starkie (Casuarina)

7KALDEN SPIRIT36488P Worthington (Nambeelup)

8NINO35346P S Harvey (Nambeelup)

9MIDNIGHT MATILDA36648M A Morrone (Southern River)

10METRO STATION53778K Harding (Southern River)

Race No. 4Holiday Coast Series (302) (1)08:07PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PRESLEY ROCKS22581L M Isaac (Harrisdale)

2CRIMSON BLUE51346M A Morrone (Southern River)

3SMOKE ALARM46516J A Wilson (Forrestdale)

4BIG FREEWAY15331K Harding (Southern River)

5SEE WEED76775M A Morrone (Southern River)

6KRISTY MAREE55657B Cook (Canning Vale)

7IT’S TOO LATE88763P S Harvey (Nambeelup)

8BELL MARC22611C Mammone (Stratham)

9RED TAPE77556G G Hall (Thornlie)

10JAY JAY’S FLAME11111L M Isaac (Harrisdale)

Race No. 5Burwood Series08:23PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PURE BLACK MOON12162B W Thompson (Nambeelup)

2STAGGERING HOME33511D A Coldstream (Nambeelup)

3BACK IT JACK11181L M Isaac (Harrisdale)

4MISTER ABILITY33462M A Morrone (Southern River)

5TOP DRIVE21571D A Coldstream (Nambeelup)

6BET ON MARION48372B W Thompson (Nambeelup)

7GO WILD SOPHIE35472G W V Diemen (Munster)

8WARAWARRUP LAD31131J A Millsteed (Dawesville)

9RICHARD’S BOY72153M A Morrone (Southern River)

10ANNMALA SPOOK44753P Worthington (Nambeelup)

Race No. 6Mixed Stake 4/5 (405)08:41PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RICHARD’S BOY72153M A Morrone (Southern River)

2SPARKS OF FIRE85655D R Starkie (Casuarina)

3ALL NIGHT DWIGHT78632L M Isaac (Harrisdale)

4DRILLA36223J M Thompson (Southern River)

5ANNMALA SPOOK44753P Worthington (Nambeelup)

6MAKE A PACKET58154P Worthington (Nambeelup)

7HARD COPY86882P Worthington (Nambeelup)

8BEN’S A ROBBER76676P S Harvey (Nambeelup)

9METRO STATION53778K Harding (Southern River)

10TOP EVENT72688P Worthington (Nambeelup)

Race No. 7Holiday Coast Series (302) (2)08:57PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EMANKAY32313L M Isaac (Harrisdale)

2LONDON FREEWAY23222K Harding (Southern River)

3DADDY CAN RUN38247B Cook (Canning Vale)

4MICKA LEE76373G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

5ALL FREEWAY45463K Harding (Southern River)

6STAR ALI13114M A Morrone (Southern River)

7KILLIN’ TIME42137M A Morrone (Southern River)

8ROO PADDY64456G G Hall (Thornlie)

9BENT BLACK33855P R Sutherland (North Yunderup)

10JAY JAY’S FLAME11111L M Isaac (Harrisdale)

Race No. 8Clackline Stake09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TYPICAL BLONDE18418D R Starkie (Casuarina)

2CREDIBLE TIMES47434W Rose (Nambeelup)

3CHASING THIEVES38178S L Kavanagh (Nambeelup)

4ELITE JACK25455M A Morrone (Southern River)

5TESTING SKILL51758P S Harvey (Nambeelup)

6EXTENDED PLAY56788P Worthington (Nambeelup)

7ANDY’S SISTER78657M A Morrone (Southern River)

8SPECIAL CHLOE18243G Maiolo (Banjup)

9COUNT GAVRICK71787P Worthington (Nambeelup)

10MISS POMPEII64865J M Thompson (Southern River)

Race No. 9Holiday Coast Series (302) (3)09:32PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1JACK WILDS85837D R Starkie (Casuarina)

2RUDD MUD72787B Cook (Canning Vale)

3FLASH FREEWAY16867K Harding (Southern River)

4OCEAN BELLE26634L M Isaac (Harrisdale)

5SIX SPEED78687M A Morrone (Southern River)

6BENT LEE51336G G Hall (Thornlie)

7MISS SUSHI62321M A Morrone (Southern River)

8POWER BAN74586G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

9SHAKE RATTLE52268B W Thompson (Nambeelup)

10SHREK’S PRINCESS22736K J Foxton (Wellard)

Race No. 10Beverley Stake09:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1WEST ON TRACY41826G G Hall (Thornlie)

2PATCHY33675W Rose (Nambeelup)

3PETROY’S FORTUNE56667B J Mclean (St Davids Estate)

4POWER ANGEL14542B W Thompson (Nambeelup)

5BABOLAT47857B W Thompson (Nambeelup)

6GO DANCER42111B M Mcpherson (Southern River)

7BEAUTY’S BEST52363B W Thompson (Nambeelup)

8AMAKI PACIFIC74566B J Mclean (St Davids Estate)

9BAYOU AROUND88746G G Hall (Thornlie)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Burwood Stake (2)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1NEW COAST ROAD64386J Cole (Lake Clifton)

2SWEET BOND64678F Maller (Southern River)

3FALCON FREEWAY22335K Harding (Southern River)

4GOOD COOL DADDY87127B W Thompson (Nambeelup)

5DOPPIO22116G Maiolo (Banjup)

6EDWARD JAMES21236L M Isaac (Harrisdale)

7HOWARD’S PUZZLE76688P S Harvey (Nambeelup)

8SLUSH PUPPY161J A Wilson (Forrestdale)

9MELLOW DRAMA58747B M Mcpherson (Southern River)

10EXPLOSIVE COMET16487J M Thompson (Southern River)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments