Thursday 8th September 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 8th September 2011

Race No. 1Free Entry Thursday06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1UNDAMAGED1775617.57G W V Diemen (Munster)
2GOIN’ OKEE27224NBTJ B Fleming (Harrisdale)
3MANOLO BLAHNIK11422NBTB Cook (Southern River)
4WEBBY’S PRINCESS27887NBTA J Donohoe (Nambeelup)
5FAIRY JET62572NBTB Cook (Southern River)
6MR. FOLEY3545317.42P Worthington (Nambeelup)
7GILBARCO46354NBTB M Mcpherson (Southern River)
8NIGHTLY ASSASSIN13747NBTM A Morrone (Southern River)
9MAGIC KEARVE32786NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
104386817.34M A Morrone (Southern River)
Race No. 2$27 Thursday Buffet06:51PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BETCHA BONNIE24474NBTM A Morrone (Southern River)
2RAP ABOUT54284FSTDK N Mclennan (Barragup)
3GHETTO BOOTY4552717.48J M Thompson (Southern River)
4RAPID RENDITION64481FSTDB M Mcpherson (Southern River)
5SOUMILLON5445717.49D R Starkie (Casuarina)
6OUTLAW BOB5115117.20B J Maclean (Southern River)
7MONTY FRANKLIN28558NBTB Cook (Southern River)
8UNMAGICAL5477317.21G W V Diemen (Munster)
9OH ROSIE8886517.51M A Morrone (Southern River)
10GALBA ROBYN4375717.50E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 3Bayeranimal.com.au07:07PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 405 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1UNBENDABLE3412122.85G W V Diemen (Munster)
2WHISPERING BELLE2343223.16D C Hobby (Nambeelup)
3SARANDON111122.81E A Campana (Canningvale)
4ARNESS5233122.76E A Campana (Canningvale)
5ANGELEE’S TIGER5437223.00L M Isaac (Harrisdale)
6SPECIAL KATH5317222.99W A Skipper (Gosnells)
7MOST SHOCKING4814222.93G G Hall (Thornlie)
8FIFTY SIX CHEVI1724122.81G W V Diemen (Munster)
9RUBY’S A DREAMA1228323.08K N Mclennan (Barragup)
10RUBINATE7637323.29K J Foxton (Oakford)
Race No. 4Overdrive On 91.3fm07:24PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1STICKY MOMENTS118FSTDJ A Wilson (Forrestdale)
2DANNI SUGAR43456NBTK J Foxton (Oakford)
3GUNSLINGER11856FSTDE A Campana (Canningvale)
4TRUSTY SIDEKICK7876428.43S A Beard (Nambeelup Park)
5ARFA NUFFIN27521NBTD S Rowe (Nambeelup)
6MOGAH MISS87856NBTP Worthington (Nambeelup)
7ZIRCON MONELLI4142328.38D C Hobby (Nambeelup)
8MONTAGNA66576NBTB J Marshall (Southern River)
9SILVER PILLOW6787828.38S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 5Mandurah Mail07:46PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1GUNGA DIN4285422.72G R Horne (Nambeelup)
2SUDOKU PRINCESS5217522.78B Cook (Southern River)
3FOXED1745523.13K J Foxton (Oakford)
4FRANTIC FINESSE3122323.12G B Berry (Nambelup Park)
5DOWN TOWN MAULER4411822.87L M Isaac (Harrisdale)
6BACK IT JACK5263822.51L M Isaac (Harrisdale)
7SMILE AND WAVE3232223.28W Rose (Nambeelup)
8THAT’S BUDDY6547823.15J M Thompson (Southern River)
9INDIGO FORCE68888NBTB J Maclean (Southern River)
10SIR SLURPALOT2758722.93M J Beamish (Southern River)
Race No. 6Prime Trophies08:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BELLE SPECIAL11133FSHW A Skipper (Gosnells)
2RUBINATE7637323.29K J Foxton (Oakford)
3STRATEGIC 27566NBTT M Williams (Nambeelup)
4DISCO DOTTIE55186NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5BLUE GUESS2123.13L J Britton (Nambeelup)
6EL MINOS2222122.90E A Campana (Canningvale)
7CRAZY OCTANE6382723.38J B Fleming (Harrisdale)
8JUST ADD RED58487NBTM A Morrone (Southern River)
9BLONDE JAZZ6263623.42J M Thompson (Southern River)
10CRUISER MAC7287423.41K N Mclennan (Barragup)
Race No. 7Silver Sands Resort08:23PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1NURSE TRINA1263417.16B Cook (Southern River)
2DREAM MASTER5253117.10L M Isaac (Harrisdale)
3JAY JAY’S FLAME1187516.97L M Isaac (Harrisdale)
4HOME BY MIDNIGHT4138817.17D A Coldstream (Nambeelup)
5HIT YOUR HEAD6541617.30M A Morrone (Southern River)
6AT THE BOWZER2152617.42L J Britton (Nambeelup)
7FIRST RENDITION1121317.01B M Mcpherson (Southern River)
8GOIN’ TRIPPIN’3846116.97J B Fleming (Harrisdale)
9SHAKE RATTLE4333517.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
1014558NBTK J Foxton (Oakford)
Race No. 8Essential Refrigeration Services08:45PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TARA’S SPECIAL84656FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2PURE BLACK MOON4335328.06B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3HOW GOODS THAT1867128.00D C Hobby (Nambeelup)
4MISS PROPOSE57664NBTR Terrington (Port Kennedy)
5ONCE WAS WILD1112628.11D S Rowe (Nambeelup)
6DOPPIO77885NBTB J Marshall (Southern River)
7MY PREMIER25253NBTG B Berry (Nambelup Park)
8LAPLANDER85786NBTP Worthington (Nambeelup)
9SILVER PILLOW6787828.38S A Beard (Nambeelup Park)
10RANDOM ENCOUNTER83457FSHG G Hall (Thornlie)
Race No. 9A1 Salvage & Hardware09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1WACKY PETER7343723.30S A Beard (Nambeelup Park)
2PATCH MONELLI2131522.83D C Hobby (Nambeelup)
3WILLIE SPECIAL1111322.50W A Skipper (Gosnells)
4JUNGLE JET5374723.67M A Morrone (Southern River)
5MAHOGANY SECRET65662NBTL J Britton (Nambeelup)
6BENT LEE73543NBTG G Hall (Thornlie)
7GOOD COOL DADDY7853623.25B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8ENDEAVOURS GIRL84888NBTP J Worthington (Nambeelup)
9LIVE WIRE LAKODA28456NBTB Cook (Southern River)
10LOST IT84666NBTD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 10A O Marino Auto Mechanics09:22PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1JULIE VERMILION6143317.41W Rose (Nambeelup)
2DEFECTOR62642NBTB Cook (Southern River)
3YANKEE FLYER87544NBTR G Cloke (Bibra Lake)
4CHEEKY CYCLONE1415417.12B Cook (Southern River)
5AMAKI PACIFIC2356217.47P J Worthington (Nambeelup)
6BAZOOKA BAZ7821116.99D A Coldstream (Nambeelup)
7DOING MY THING5127717.45E Crudeli (Nambeelup Park)
8SKY SHADOW3513317.61J M Thompson (Southern River)
9TIME TO SURF54857NBTF Maller (Southern River)
10GENISTA GEM48574NBTD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 11Skyracing.tv09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1WESTSIDE EXPRESS45177NBTJ M Thompson (Southern River)
2SLURPY46626NBTM J Beamish (Southern River)
3CHODA TEQUILA6657523.33W Rose (Nambeelup)
4HOWARD’S PUZZLE8445823.21P J Worthington (Nambeelup)
5RANGER BOO BOO87768NBTM A Morrone (Southern River)
6SMART GUESS11623.05L J Britton (Nambeelup)
7BRETT’S CHAMP1842622.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8RUBY’S A DREAMA1228323.08K N Mclennan (Barragup)
9SAM MONELLI32637NBTD C Hobby (Nambeelup)
10SNAPPA GOAL2634422.82B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 12Talk To The Gap Girls09:57PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

18144817.33G G Hall (Thornlie)
2ALL NIGHT DWIGHT45668NBTL M Isaac (Harrisdale)
3TOP CLASS DIVA65223NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4OUTA QUESTIONS4215517.17M A Morrone (Southern River)
5FLOWCHART5717717.32J A Wilson (Forrestdale)
6LAST NOT LEAST6731517.17T M Williams (Nambeelup)
7BRONKO PETE85576NBTG G Hall (Thornlie)
8SECRET IMAGE1111817.12K J Foxton (Oakford)
9COCO JOE2255517.09B Cook (Southern River)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments