Tuesday 15th January 2013

Box Draw For – Tuesday 15th January 2013

Race No. 1Free Entry Tonight07:05PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LOTSA FUN174NBTL M Isaac (Harrisdale)
2OLIVE OIL632FSHM J Julien (Stoneville)
3TWISTED TORNADO53364NBTR Brankstone (Oakford)
4UNCASUAL4728NBTG W V Diemen (Munster)
5LITTLE TUX54333NBTA K Mclaren (Nambeelup)
6LITE AND ANDY76244NBTC M Bennett (Southern River)
7SENORA GUNDI326NBTG V Reid (Crossman)
8MARYLAND42333NBTP Worthington (Nambeelup)
9RESOLUTE485NBTD S Rowe (Nambeelup)
10GREEN EYED MOCHA355NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 2Chasers Cafe07:22PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DENMAR BIG TED33FSHA K Mclaren (Nambeelup)
2BUCKLE UP EVAN68337NBTP J Worthington (Nambeelup)
3LEOPARD PRINT35838NBTG R Price (Ballajura)
4MEGA STRETCH5124NBTF P Smith (South Lake)
5KALDEN CERSEI11FSHD R Biddle (Bayswater)
6GEE SIMMS35332NBTK Jovanovic (Myalup)
7PREMIER FUN2551NBTL M Isaac (Harrisdale)
8FAST 15NBTT M Williams (Nambeelup)
9WEST ON ZIGGY17456FSHL J Britton (Nambeelup)
10WEOWNA QUICKSTEP45155FSHP J Hepple (Lexia)
Race No. 3Go Racing With Foxton Racing07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SHUTTLE BOY2188422.67L J Britton (Nambeelup)
2TEE CAHILL1635822.93B K Yates (Forrestdale)
3CORK SOAKER2754722.84L M Isaac (Harrisdale)
4DENMAR NOISY3331623.23A K Mclaren (Nambeelup)
5DON’T LOOK DOWN6726322.97E A Campana (Canningvale)
6BALLA BOY7543323.07P Worthington (Nambeelup)
7BLACK MANDAGERY5442422.73J E Iwanyk (Nambeelup)
8FIND THE CORNERS41542NBTJ P Marsh (Canningvale)
9SKRIMSHANDER6665723.04L A Hodgson (Nambeelup)
10PRECIOUS PRETZEL8366422.80J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 4Foxton Racing Syndicates07:57PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SIR TAYLEN54FSHJ C Graham (Karnup)
2ANGEL LEE65576NBTP J Worthington (Nambeelup)
3PEERYDER14623NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4KYNOCH FLYER31585FSHR J Watson (Nambeelup)
5TIPPING DOLLARS55642FSTDK T Charles (Hopeland)
6SHOOTING OFF53576NBTB Phillips (Wanneroo)
7JED SANNETTE23232NBTG W V Diemen (Munster)
8SWEET SUMMER74342NBTW A Brown (Bennett Springs)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5$27 Tuesday Buffet08:15PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BEE TEE YOU67774NBTG G Hall (Thornlie)
2DENMAR BRUCE65512NBTA K Mclaren (Nambeelup)
3JAKE’S HOUSE1144622.89M A Morrone (Southern River)
4HUMPHREY BROWN8861322.87M A Morrone (Southern River)
5EASTER DREAMING2141222.97D N Magistro (Oakford)
6ARCADIA SHIRAZ1527123.06A K Mclaren (Nambeelup)
7SMILEY ASSASSIN52728NBTR J Watson (Nambeelup)
8SUDOKU JET7213523.07M A Morrone (Southern River)
9TRUSTING8241222.92M J Beamish (Southern River)
10CRUISER MAC7663722.92K N Mclennan (Barragup)
Race No. 6Foxtonracing.com.08:32PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 405 Metres at Mandurah Of $6,705 Prizemoney.
1st: $4,250 2nd: $1,220 3rd: $610 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GLORIA GLAD7113222.82D C Hobby (Nambeelup)
2MALTESE PLAYER4811122.72W Rose (Nambeelup)
3QUARTZ KING4488122.79P Worthington (Nambeelup)
4MERLOT MONELLI1271122.85D C Hobby (Nambeelup)
5LIFE WARMING5662222.90J C Graham (Karnup)
6 MONELLI5424123.10B J Maclean (Southern River)
7ROCK FUSION2732122.95T Mullany (Karnup)
8RED PEACH8471122.92W Rose (Nambeelup)
9LIVA LAS VEGAS1251223.12W Rose (Nambeelup)
10FIND THE CORNERS41542NBTJ P Marsh (Canningvale)
Race No. 7Get A Going08:50PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SAMMY DIZZLE53863NBTG G Hall (Thornlie)
2BOOM GASPAR6642727.95N C Hind (Southern River)
3DALLAS MONELLI35245NBTD C Hobby (Nambeelup)
4COUNT TWEDO66856NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
5WINTER BREEZE56355FSHW A Brown (Bennett Springs)
6HYTHE’S BEST3524227.90C M Bennett (Southern River)
7WHISPERING BLUE7527327.54B K Yates (Forrestdale)
8WHISPERING BAZZA47853NBTJ Jovanovic (Serpentine)
9KIRBY’S BULLET3264528.16K J Foxton (Wellard)
10WYNBURN VOODOO36576NBTK J Foxton (Wellard)
Race No. 8Go Racing With Foxton Racing09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SACRIFICE3378822.95B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2KALDEN LEGENDA2112322.80D R Biddle (Bayswater)
3KNIGHT FUN2121122.84L M Isaac (Harrisdale)
4SONIC ED8586822.89P Worthington (Nambeelup)
5BELARUS BABE6553222.64J E Iwanyk (Nambeelup)
6KLIMTASTIC4658622.81K Jovanovic (Myalup)
7VELOCIRAPTOR52427FSTDL J Britton (Nambeelup)
8TELOPEA1618323.12E A Campana (Canningvale)
9COUGAR ASSASSIN2765722.74M J Beamish (Southern River)
10JEFF VADAR6366423.12J L Lakin (Herron)
Race No. 9Foxton Racing Syndicates09:25PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE CATCH55362NBTJ A Wilson (Forrestdale)
2ALDEBARAN23FSHL M Isaac (Harrisdale)
3GHOSTLY SON26336NBTF P Smith (South Lake)
4FANTASY TORQUE33FSHD R Biddle (Bayswater)
5PACGIRL45743NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
6BELLA MONTE4242NBTB M Mcpherson (Southern River)
7KOOL KEVIN61FSHT M Williams (Nambeelup)
8MISS CLELIA76224FSTDP J Worthington (Nambeelup)
9ONE FALSE MOVE2444NBTA K Mclaren (Nambeelup)
10SPIRIT OF SPARKS44457NBTD R Starkie (Casuarina)
Race No. 10The Big Breakfast09:47PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BIT A TOMAGO3351FSHD S Rowe (Nambeelup)
2TIKKA LITE64334NBTM J Beamish (Southern River)
3COSMIC TOMBOY4FSHJ B Righetti (Coolup)
4STORMY GIRL75538NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
5UNGAVABLE27845NBTG W V Diemen (Munster)
6OUTTA THE RUCK4233FSTDB M Mcpherson (Southern River)
7RISING DIAMOND32NBTN C Hind (Southern River)
8DAM BUSTER15NBTT M Williams (Nambeelup)
9KIRIKO258NBTG G Hall (Thornlie)
10STORMIE MAC65555NBTR Walton (Dardanup)
Race No. 11Foxtonracing.com.au10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1KINGA DAMO8458322.56P Worthington (Nambeelup)
2CHANGES82343NBTP Worthington (Nambeelup)
3LIVA LAS VEGAS1251223.12W Rose (Nambeelup)
4DOLLSTAN CHARM7333622.97F Maller (Southern River)
5KOOPER KEEPING6643722.83R Walton (Dardanup)
6FREO FLYER2182523.17B J Abercrombie (Banjup)
7MISS PICKUP5586723.43K Jovanovic (Myalup)
8BALLIN2455523.17J E Iwanyk (Nambeelup)
9FRUITYLICIOUS4345722.96L A Hodgson (Nambeelup)
10VENETO LANE23745NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL LACE6542322.76L A Hodgson (Nambeelup)
2BLACK SANTANA1113622.66B J Abercrombie (Banjup)
3SHAMROCK EXPRESS7312422.87R J Watson (Nambeelup)
4MAISY5856823.19F Maller (Southern River)
5TRIPLE MUS47534NBTK Jovanovic (Myalup)
6WAR TIME1526323.09P Worthington (Nambeelup)
7GLOVES ARE OFF4552322.80J M Thompson (Southern River)
8PERHAPS7473422.89J E Iwanyk (Nambeelup)
9JADIS2284723.00E A Campana (Canningvale)
10MOSELLE MONELLI1865622.98D C Hobby (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments