Tuesday 17th July 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 17th July 2012

Race No. 1$27 Tuesday Buffet06:07PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY DEBELLO66622NBTM J Beamish (Southern River)
2TORQUE ALOT34258NBTG E Ellis (Southern River)
3TYPE BEE3665NBTC M Bennett (Southern River)
4PAST GEM44425NBTP Marotta (Middle Swan)
5ABROLHOS PEARL65687NBTB M Mcpherson (Southern River)
6NINA MONELLI22464NBTB J Maclean (Southern River)
7RAMBO RAIDER4484NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
8JOHNNY THE BOY44251FSHM A Stewart (Gidgegannup)
9STORMY GIRL25586NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10FINESTRA87346NBTB J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 2Free Entry Tuesday06:27PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING GYPSY67868NBTP Worthington (Nambeelup)
2OH MAM55418NBTJ M Thompson (Southern River)
3KENNY CHOW36843NBTG G Hall (Thornlie)
4ZAMBORA MISS33245NBTW Rose (Nambeelup)
5FOUR BURNER64746NBTB M Mcpherson (Southern River)
6FLYING SCHNITZEL4533FSHE Crudeli (Nambeelup Park)
7LITTLE MATTY34FSHS A Beard (Nambeelup Park)
8BRAGA COHEN3FSHB K Yates (Forrestdale)
9FINESTRA87346NBTB J Mclean (St Davids Estate)
10STORMY GIRL25586NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 3Skyracing.tv06:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1CORK SOAKER5354622.84L M Isaac (Harrisdale)
2ASTOUNDING4575723.18M J Beamish (Southern River)
3CUDDLEPOT1478123.78G E Ellis (Southern River)
4IKARI WHIZZ7222322.95K T Charles (Hopeland)
5LEFT LANE ENDS7768523.27B M Mcpherson (Southern River)
6DERBY MONELLI1415422.98B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7GO WILD DOZER2328522.79I J Vuletich (Brookton)
8SUDOKU ROCKET232123.24T J Erenshaw (Canning Vale)
9GALE MONELLI1655522.82B J Maclean (Southern River)
10KALAMBI TIGER4654723.21I E Bunny (Barragup)
Race No. 4Sprintergold06:59PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RIGGWELTER24332NBTL A Hodgson (Nambeelup)
2WEST ON EVE23658NBTP Worthington (Nambeelup)
3NICK AND MICK65364NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4CAN EYE DO55243NBTN Kershaw (Rockingham)
5HENSCHKE64575NBTG G Hall (Thornlie)
6SUPER SPUNKY78874NBTB M Mcpherson (Southern River)
7BLACK TONIC243NBTA K Mclaren (Nambeelup)
8MEGASTAR DIVA552FSHE Crudeli (Nambeelup Park)
9STORMY GIRL25586NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10FINESTRA87346NBTB J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 5Don’t Miss Christmas In July07:14PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING GYPSY8222122.91M J Beamish (Southern River)
2HAMISH OF SKYE3113822.88C M Bennett (Southern River)
3LOVEY DOVEY3881422.84J E Iwanyk (Nambeelup)
4INS AND OUTS2867622.67R L Clarke (Southern River)
5TOURNAMENT KING4271722.96K Jovanovic (Myalup)
6DAINTREE TEDDY4128422.70J A Wilson (Forrestdale)
7OCTANE VOW2725122.67L J Britton (Nambeelup)
8SPECIAL LACE6461522.76L A Hodgson (Nambeelup)
9GEE BOSS5164623.13K Jovanovic (Myalup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Brookton Hounds07:29PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VAIN VANE6676622.99J C Wood (Madeley)
2HOMICIDAL HAVOC8683722.98R L Clarke (Southern River)
3TEE CAHILL3136122.93B K Yates (Forrestdale)
4BLURRED VISION8688723.36B M Mcpherson (Southern River)
5SUDOKU JET111323.07T J Erenshaw (Canning Vale)
6HAILAN SHINE8646422.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7SHIFTY DISH2836422.78L M Isaac (Harrisdale)
8ROCK ROULETTE3342522.58K T Charles (Hopeland)
9MATTY’S GIRL58575NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10EVER SO SWEET1421523.26H P Spykers (Wundowie)
Race No. 7Lmsc.com.au Local Sport Online07:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1INDI’S MY GIRL16231FSTDA K Mclaren (Nambeelup)
2KNOW RELEASE3524727.77L M Isaac (Harrisdale)
3COMPACT LOVE3254228.02I T Wynn (Wellard)
4PENOLA PANTHER34423NBTC M Bennett (Southern River)
5VELOCITY SPIRIT3363428.02M J Beamish (Southern River)
6BUFF HEAD57656NBTH J Carter (Boddington)
7BILLIONAIRE18768NBTP Marotta (Middle Swan)
8WHERE’S NODDY41775NBTG G Hall (Thornlie)
9ARLOW BALE48837NBTT Mullany (Karnup)
10COCHISE COUNTY52212NBTK W Duncan (Duncraig)
Race No. 8Silver Sands Resort08:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1AIMER1234522.96L J Britton (Nambeelup)
2BARRY’S CHARM5146323.05J M Thompson (Southern River)
3BALLIN12522NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
4SMALL TALK4531722.92L M Isaac (Harrisdale)
5MR. CROSSLEY6272122.91C M Bennett (Southern River)
6SUNCUP11136FSTDC M Bennett (Southern River)
7PORKY SEVEN7464123.05B M Mcpherson (Southern River)
8KLIMTASTIC4763122.81K Jovanovic (Myalup)
9GEE BOSS5164623.13K Jovanovic (Myalup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Mandurah Indoor Sportz08:20PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RICO MONELLI34552NBTB J Maclean (Southern River)
2LECRAS17NBTM J Beamish (Southern River)
3DEMON VIPER73457NBTR L Clarke (Southern River)
4LANSDOWNE ROAD75463NBTK Jovanovic (Myalup)
5LILLY RELTUB34464NBTG E Ellis (Southern River)
6CHESSON74642NBTB M Mcpherson (Southern River)
7DRUITT DREAMER35434NBTT Mullany (Karnup)
8COOL TYCOON63388NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
9STORMY GIRL25586NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10FINESTRA87346NBTB J Mclean (St Davids Estate)
Race No. 10Raptinracing.com08:37PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,850 Prizemoney.
1st: $1,025 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TAMINA77556NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2INCREDIBLE RANI22443NBTF R Farrell (Harvey)
3TRIFLE SMART24575NBTD S Rowe (Nambeelup)
4MERRY RHYTHM58563FSTDT R Bolton (Busselton)
5LACH STAR25488NBTP Worthington (Nambeelup)
6WIRRA’S BROTHER25774NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7BUCKLE UP EVAN82877NBTP J Worthington (Nambeelup)
8SHUTTLE BOY46624NBTL J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11A1 Salvage & Hardware08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1COUGAR ASSASSIN1212122.76S L Kavanagh (Nambeelup)
2STYNES56482NBTB J Maclean (Southern River)
3MERROO SHIRAZ45565NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4RAPID RENDITION6868323.17B M Mcpherson (Southern River)
5HEAR NO RHYTHM8562322.95I T Wynn (Wellard)
6BESTIE BALE54768NBTJ M Thompson (Southern River)
7PURE SINS5342222.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8SKRIMSHANDER1124323.16L A Hodgson (Nambeelup)
9GOBBLEDOCK6552722.76W Rose (Nambeelup)
10FULL OF RHYTHM8558823.44W J Worthington (Mundijong)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,070 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $340 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY ROYALE2748823.30J M Thompson (Southern River)
2SNOW CHANCE6435422.91G G Hall (Thornlie)
3OCTILLY GIRL7827222.83B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4CHASER LESSON3343423.08B J Maclean (Southern River)
5FRUITYLICIOUS7475522.96L A Hodgson (Nambeelup)
6COOL GOIN’1777823.57H J Carter (Boddington)
7WEST ON EDDIE1423822.77L J Britton (Nambeelup)
8CHEETAH GUNDI2711122.66G V Reid (Crossman)
9QUARTZ KING6276322.79P Worthington (Nambeelup)
10GALAXY CHASER6352322.84L M Isaac (Harrisdale)