Tuesday 27th November 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 27th November 2012

Race No. 1$27 Tuesday Buffet07:05PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM NICKEL43585NBTC M Bennett (Southern River)
2NICK AND MICK47485NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3ALOTTA FANTASY223NBTL M Isaac (Harrisdale)
4PRECISE TIMING81424NBTB J Maclean (Southern River)
5SHIRAZ MONELLI27346FSHD C Hobby (Nambeelup)
6FIRST STRIKE2FSHT M Williams (Nambeelup)
7ELITE FRAME1784PNBTJ Jovanovic (Serpentine)
8ELITE CATCH41FSHJ A Wilson (Forrestdale)
9COOL KEEPING76574NBTC M Bennett (Southern River)
10TWO UP TOM54235NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 2Free Entry Tuesday07:22PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM PLAYER66383NBTC M Bennett (Southern River)
2GHOSTLY SON4633NBTF P Smith (South Lake)
3FOUR BURNER67476NBTB M Mcpherson (Southern River)
4VINO MONELLI72244NBTD C Hobby (Nambeelup)
5SPIRIT OF SPARKS74445NBTD R Starkie (Casuarina)
6SHANE’S COMMAND55834NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7GOONEY MONELLI587NBTJ M Jeffries (Stake Hill)
8JOHNNY THE BOY51758NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9COOL KEEPING76574NBTC M Bennett (Southern River)
10TWO UP TOM54235NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 3A1 Salvage & Hardware07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1KYLIE KAN8455823.27W J Worthington (Mundijong)
2KLIMTASTIC6334622.81K Jovanovic (Myalup)
3MR. SPRITE7147722.99D N Magistro (Oakford)
4MAGIC PEDRO83563NBTL J Rees (Byford)
5NEWSPAPER MOMMA63152NBTM A Morrone (Southern River)
6TRYLINE21821FSHJ E Iwanyk (Nambeelup)
7ANOTHER FLAME3578222.85L M Isaac (Harrisdale)
8DYNAMITE JARVIS6768822.94B M Mcpherson (Southern River)
9CEE ME FLY4557723.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10SPECIAL LACE3476522.76L A Hodgson (Nambeelup)
Race No. 4Mandurah Indoor Sportz07:57PM (WAtime)
Maiden Final event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1UNGAVABLE52622NBTG W V Diemen (Munster)
2BAZTILLE1883123.36D A Coldstream (Nambeelup)
3BLUE JASPER64432NBTJ M Thompson (Southern River)
4BACCA SPRITE1244123.31M J Beamish (Southern River)
5ALOTTA CASH23123.21L M Isaac (Harrisdale)
6SIX BROTHERS1532NBTB J Abercrombie (Banjup)
7COSMIC GIRL1525123.29R Brankstone (Oakford)
8WAR TIME25312NBTP Worthington (Nambeelup)
9PLATINUM PLAYER66383NBTC M Bennett (Southern River)
10HAVIN’ LOTSA FUN23NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 5Silver Sands Resort08:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,845 Prizemoney.
1st: $1,600 2nd: $460 3rd: $225 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIK BOLT7565122.68A K Mclaren (Nambeelup)
2GLEN WALTERS76556NBTB M Mcpherson (Southern River)
3TAT ZEPHYR4251222.62A K Mclaren (Nambeelup)
4GOLD MANDAGERY1613822.99J E Iwanyk (Nambeelup)
5LOVEY DOVEY7443122.84J E Iwanyk (Nambeelup)
6LEONNESS1613522.92L M Isaac (Harrisdale)
7DOLLSTAN CHARM6141522.97F Maller (Southern River)
8SWEET SACRIFICE6413322.95B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9CHASING THIEVES5188722.68E Crudeli (Nambeelup Park)
10QUARTZ KING1244822.79P Worthington (Nambeelup)
Race No. 6Foxtonracing.com.au08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CUDDLEPOT3624823.78G E Ellis (Southern River)
2HOLD ON MALOO7F427NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
3DOLLY’S BOY3686622.56W Rose (Nambeelup)
4TOP DRAW DIVA1748223.00A K Mclaren (Nambeelup)
5TAYLOR’S TRIO1114122.69J L Lakin (Herron)
6FLYING COOL4321822.89H J Carter (Boddington)
7CORK SOAKER4772722.84L M Isaac (Harrisdale)
8KIM SPECIAL3334622.61W A Skipper (Barragup)
9WEST ON EDDIE4258422.77P Worthington (Nambeelup)
10FRUITYLICIOUS6745422.96L A Hodgson (Nambeelup)
Race No. 7The Big Breakfast08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1UNION LAD47343NBTG L Graham (Waikiki)
2MR. PRICKLEPANTS65567NBTK W Duncan (Duncraig)
3RAPID OCTANE3446427.79J C Graham (Karnup)
4COUNT TWEDO74746NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
5FLYING HYPO5644827.82J Jovanovic (Serpentine)
6SPICE TEMPLE4486327.98B J Abercrombie (Banjup)
7BANGING AWESOME15221FSTDJ E Iwanyk (Nambeelup)
8DENMAR NOISY2821628.01A K Mclaren (Nambeelup)
9SHANNON FLEX5547727.69L M Isaac (Harrisdale)
10LILLY RELTUB85765FSTDG E Ellis (Southern River)
Race No. 8Greyhoundsaspets.com.au09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1STEPH’S KURI2552122.95I E Bunny (Barragup)
2RED PEACH5381123.05W Rose (Nambeelup)
3DENMAR LA LA3576123.15A K Mclaren (Nambeelup)
4TORQUE ALOT5363723.34G E Ellis (Southern River)
5STEP DANCE5685622.71M A Morrone (Southern River)
6BALLIN8846223.17J E Iwanyk (Nambeelup)
7TRIPLE MUS43524NBTJ A Wilson (Forrestdale)
8LEAVE ME HANGIN’81785NBTP Worthington (Nambeelup)
9BOOM GASPAR3566622.62N C Hind (Southern River)
10JUGHEAD2556423.24D C Hobby (Nambeelup)
Race No. 9Chasers Restaurant09:37PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TAMMAR LAD83335NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2LAPPING IT UP35377NBTW Rose (Nambeelup)
3FLYING SCHNITZEL37878NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4SCREAMIN’ ZED1FSHJ M Jeffries (Stake Hill)
5MISS RUFFO452FSHM J Beamish (Southern River)
6RISING DANCER44127NBTN C Hind (Southern River)
7BIT SWISPEC45756NBTB M Mcpherson (Southern River)
8DEEP DRILL52755NBTM A Morrone (Southern River)
9COOL KEEPING76574NBTC M Bennett (Southern River)
10TWO UP TOM54235NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 10Get A Group Going09:57PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HAVIN’ LOTSA FUN23NBTL M Isaac (Harrisdale)
2ALANNAH JADE44777NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3LANSDOWNE ROAD74437NBTK Jovanovic (Myalup)
4FAMILY YARN33276NBTJ A Wilson (Forrestdale)
5TWISTED TORNADO18533NBTR Brankstone (Oakford)
6STORMY GIRL82587NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
7BUCKLE UP EVAN56328FSTDP J Worthington (Nambeelup)
8NERO TONIC14NBTB J Maclean (Southern River)
9TWO UP TOM54235NBTB J Maclean (Southern River)
10COOL KEEPING76574NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 11Black Tar10:17PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $2,420 Prizemoney.
1st: $1,300 2nd: $375 3rd: $185 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOBBY MAC12322NBTN D Smith (Ashfield)
2MISS TAMINA84685NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3PEERYDER14NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4PIXIE VALENTINE35182FSTDJ M Jeffries (Stake Hill)
5MONEY BACK88577NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6BLACK MALOO55123NBTM J Beamish (Southern River)
7TIM TAM DEBELLO45456NBTM J Beamish (Southern River)
8ANNA’S BEST43FSHE Crudeli (Nambeelup Park)
9ROBO QUEEN48865NBTC M Bennett (Southern River)
10KRIDON KEEPSAKE45754NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 12Skyracing.tv10:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,705 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $430 3rd: $215 Unplaced: $80.

No.NameFormBestTrainer

1REILLY’S REWARD7777723.01J M Thompson (Southern River)
2JAKE’S HOUSE1313322.89M A Morrone (Southern River)
3MIGHTY HELPFUL1858822.73B M Mcpherson (Southern River)
4MISS PICKUP8413523.43K Jovanovic (Myalup)
5WHAT’S THE DIFF25351NBTP J Worthington (Nambeelup)
6EARN TO BERTH5453223.04L M Isaac (Harrisdale)
7MADAM KURI112322.80I E Bunny (Barragup)
8COOL FLY1255223.11H J Carter (Boddington)
9SKRIMSHANDER4284423.04L A Hodgson (Nambeelup)
10DIAMOND SIYAN14674NBTL J Rees (Byford)