Tuesday 5th October 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 5th October 2010

Race No. 1Maiden Stake (490)06:07PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SALLY’S JEWEL73573P J Worthington (Nambeelup)
2SLIPPER DANCE71613L A Hodgson (Nambeelup)
3VALLEE TEMPLE24454B A Lynch (Ballajura)
4SELENA ENDEAVOUR65848L S Celenza (Girrawheen)
5FREEWAY LOVE76574K Harding (Southern River)
6CURFUFFLE25667D Calleja (Oakford)
7OLD COAST ROAD43838J L Lakin (Herron)
8SANDY’S ARGUMENT65322P S Harvey (Nambeelup)
9EEYORE DEBELLO73754M J Beamish (Southern River)
10STERN WHO32545J A Millsteed (Dawesville)
Race No. 2Maiden Stake (405) (1)06:22PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JUNE’S LEGACY2758B M Mcpherson (Southern River)
2FRANTIC FINESSE18D R Biddle (Bayswater)
3JACSHAN41785D A Coldstream (Nambeelup)
4TOURING ADDIS35P S Harvey (Nambeelup)
5ISABELLA’S JOY3M S Rees (Byford)
6PEARLA2S A Lee (Barragup)
7FLIGHT TO VEGAS51347C M Bennett (Southern River)
8SWIFT MANDAGERY74642B W Thompson (Nambeelup)
9JAMBO JIM54386M A Morrone (Southern River)
10BRINDLE FOX38837J A Millsteed (Dawesville)
Race No. 3Peel Stake (1)06:38PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GLOMING35211B J Abercrombie (Banjup)
2NAMES MAGIC43142G E Ellis (Armadale)
3INAPPROPRIATE11652K J Foxton (Wellard)
4DADDY BE GOOD45323L M Isaac (Harrisdale)
5GINGIN BOY17881S B Withers (Cardup)
6ICE MELTDOWN15563T M Williams (Nambeelup)
7VASUKI86147D Calleja (Oakford)
8LIL DANI56712M A Morrone (Southern River)
9GEORDIE MONELLI76637A F Gray (Forrestdale)
10PAGE MARKER57334B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4Maiden Stake (405) (2)06:56PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FORTIFIED 33263L M Isaac (Harrisdale)
2THOMAS KEEPING24222J Cole (Lake Clifton)
3WEBBY’S PRINCESS1785A J Donohoe (Mandurah)
4BLUE SAMPSON47668A F Gray (Forrestdale)
5DREAM FORCE48S F Blair (Boddington)
6NORMIE43325B W Thompson (Nambeelup)
7EBIT RISING6248D C Lees (Nambeelup)
8BILLY BAGSHAW4516J F Carmody (Banjup)
9NIFTY’S ME MATE13577B J Mclean (St Davids Estate)
10DARLIN’ DEBELLO1765M J Beamish (Southern River)
Race No. 5Kanyana Stake (1)07:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JAZZY JUDY87776J A Millsteed (Dawesville)
2ROCKMOVES53225K Harding (Southern River)
3MARLOO’S REVENGE66676L S Celenza (Girrawheen)
4MATTY’S GIRL12345S A Beard (Nambeelup Park)
5BALLYDUFF61534J F Carmody (Banjup)
6AWESOME FAREWELL85778B W Thompson (Nambeelup)
7IZZY MONELLI41211D C Hobby (Nambeelup)
8BLACK WOLF22114D R Biddle (Bayswater)
9AUSSIE MOSSIE71213D R Starkie (Casuarina)
10HOWARD’S PUZZLE88213P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 6Peel Stake (2)07:30PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NONSTOP BRINDLE32637L M Isaac (Harrisdale)
2SIMANDOU EXPRESS1512D R Biddle (Bayswater)
3SIGNATURE DEAL25268K J Foxton (Wellard)
4WALLSTREET ANGEL74363M A Morrone (Southern River)
5RAPT ALL WRONG61154D Calleja (Oakford)
6TIDAL MOON12353G E Ellis (Armadale)
7ON A ROLL67432P S Harvey (Nambeelup)
8VALERIUS24242T M Williams (Nambeelup)
9SNAPPA GOAL56458B M Mcpherson (Southern River)
10FEVER FREEWAY84345K Harding (Southern River)
Race No. 7Peel Stake (3)07:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PLANTAGENET32157J F Carmody (Banjup)
2THAT’S BUDDY56735S B Withers (Cardup)
3 TIME46327L M Isaac (Harrisdale)
4HOME BY MIDNIGHT24221D A Coldstream (Nambeelup)
5CYCLONE RATING88588H J Carter (Boddington)
6VALVE TAP16783B W Thompson (Nambeelup)
7LIGHT OF TREY26533D R Starkie (Casuarina)
8TRANSACT47324W Rose (Nambeelup)
9DE QUATTRO76547B A Lynch (Ballajura)
10REGENT SUNSET65247R Terrington (Port Kennedy)
Race No. 8Miami Stake08:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DODGE THE RUMOUR43662S B Withers (Cardup)
2IRELAND LAD31315B J Maclean (Southern River)
3ADS43717K Harding (Southern River)
4SERIOUS KAOS47455S F Blair (Boddington)
5ALL NIGHT DWIGHT13332L M Isaac (Harrisdale)
6ANNMALA BLUE78717P Worthington (Nambeelup)
7COOL ROOKIE48417E A Campana (Canningvale)
8CHARMA GUNDI77186G V Reid (Crossman)
9CRYSTAL MAGIC31725B J Maclean (Southern River)
10HANNAH RHODE61245K Jovanovic (Myalup)
Race No. 9Maiden Stake (405) (3)08:20PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OXLEY ENFORCER48561W Rose (Nambeelup)
2MAGIC MYSTIC42563L M Isaac (Harrisdale)
3RUBY CHIEF23236P Worthington (Nambeelup)
4DALE’S FORCE12S F Blair (Boddington)
5RED LICORICE24332J F Carmody (Banjup)
6POWER CRANK43548B M Mcpherson (Southern River)
7SPY JIVE25523B W Thompson (Nambeelup)
8WALTZING WITCH32664L A Hodgson (Nambeelup)
9HIGH IMPACT37476H J Carter (Boddington)
10ENFORCE A CURFEW45255D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 10Maiden Stake (405) (4)08:35PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LEVER83853J A Millsteed (Dawesville)
2RESURRECTED4444G E Ellis (Armadale)
3MISS SUZIE SUE47742C M Bennett (Southern River)
4PAUA TO SURVIVE176E Crudeli (Nambeelup Park)
5EILEEN DYNAMITE13B J Abercrombie (Banjup)
6BOW RIVER544M S Rees (Byford)
7BONDI CHICK38762B W Thompson (Nambeelup)
8LOCKHART MONELLI82357D C Hobby (Nambeelup)
9AMBER’S MISS27655G B Berry (Stake Hill)
10CHIANG MAI CHICK72744B A Lynch (Ballajura)
Race No. 11Kanyana Stake (2)08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GINETTE BALE46788B J Mclean (St Davids Estate)
2ANNMALA SPIRIT57273W J Worthington (Coodanup)
3MAMAKUTSI15427T M Williams (Nambeelup)
4FREEWAY QUEEN75775K Harding (Southern River)
5HYPNO LYN74121K W Duncan (Duncraig)
6TYPICAL BLONDE45812D R Starkie (Casuarina)
7OLLIE FLEA FLEA46564J A Millsteed (Dawesville)
8REDHAWK ROCKET52568D Calleja (Oakford)
9NINO82214P S Harvey (Nambeelup)
10LIZENBEE72632M J Beamish (Southern River)
Race No. 12Peel Stake (4)09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GINGIN LOCAL11514S B Withers (Cardup)
2KAEL MONELLI54735A F Gray (Forrestdale)
3QUICK KOKO61885J F Carmody (Banjup)
4DARK HARD EARTH34312H J Carter (Boddington)
5PURE LAUGHTER51361B P Hockaday (Ballajura)
6WHAT HAPPENED11261E A Campana (Canningvale)
7BLOW THE SAFE14361D A Coldstream (Nambeelup)
8YELLA GRANDO65627W Rose (Nambeelup)
9WELLARD BIKIMI84536K Jovanovic (Myalup)
10FARLOE FEVER12828B W Thompson (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments