Monday 10th May 2010

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 10th May 2010

Race No. 1Maiden Stake (509)01:26PM (WAtime)
Maiden Quali event over 509 Metres at Of $855 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $125 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SOME GLADE54452C Caruana (Northam)

2COUNT GAVRICK62735W D Choules (Bakers Hill)

3HOBNOB44444M Leach (Beverley)

4PERSONALITY PLUS1W P Jacobson (Northam)

5FLUSHED AWAY26463K J Glenny (Bakers Hill)

6LOADED DICE66765K J Glenny (Bakers Hill)

7MOST FURIOUS2W P Jacobson (Northam)

8NAT’S BOY47538P Marotta (Middle Swan)

9FOUR SISTERS35776M Leach (Beverley)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Shamrock Stake (1)01:45PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MISS POMPEII57585J M Thompson (Southern River)

2TWANG STAR43677P S Harvey (Nambeelup)

3FREDA HOPE13482W A Brown (West Swan)

4WELL DONE MATE78666P Worthington (Nambeelup)

5ROTHPACK63867C Godfrey (Wooroloo)

6GALACTIC BREEZE76668P Worthington (Nambeelup)

7PURE ZOO82312M A Stewart (Gidgegannup)

8WEST ON TRACY26448G G Hall (Thornlie)

9FREE NINETY NINE18868D F Beckett (Southern River)

10SLAY ‘EM58886P Worthington (Nambeelup)

Race No. 3Shamrock Stake (2)02:01PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1IN THE RUNNING65886P Worthington (Nambeelup)

2CLAW HAMMER15765B Cook (Canning Vale)

3WEST ON POWER51664G G Hall (Thornlie)

4SAFAGA51568J F Carmody (Banjup)

5DESPERADO22433P S Harvey (Nambeelup)

6EXPLOSIVE DANCER35341W P Jacobson (Northam)

7HERE COMES TEDDY56567P Worthington (Nambeelup)

8CHASING BUBBLES56784G G Hall (Thornlie)

9FREE NINETY NINE18868D F Beckett (Southern River)

10OCTANE ZOE55884B J Maclean (Southern River)

Race No. 4Mixed Stake 4/5 (297)02:22PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1NORTHAM LAD54583C Caruana (Northam)

2PRINCE OF TITANS77887D P Brown (Gidgegannup)

3SKY SHADOW56412J M Thompson (Southern River)

4GORGEOUS SPEED78864P Marotta (Middle Swan)

5GRAND ELMO53241B J Marshall (Southern River)

6BOOM CRASH OPERA66641G G Hall (Thornlie)

7SOPHIE ROCKS75425J M Thompson (Southern River)

8TOMMY ZOO23243M A Stewart (Gidgegannup)

9OCTANE ZOE55884B J Maclean (Southern River)

10FREE NINETY NINE18868D F Beckett (Southern River)

Race No. 5Dale Stake (1)02:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MASTER FINISH35321W P Jacobson (Northam)

2KALDEN SPIRIT28734P Worthington (Nambeelup)

3SPEED OF SHAMBI52164B J Maclean (Southern River)

4TUNDRA BALE37544J M Thompson (Southern River)

5SABAI54784P Worthington (Nambeelup)

6SCOT’S GLADE52175P J Glenny (Bakers Hill)

7SIREN SONG77526M Leach (Beverley)

8BUB LOW78655P Marotta (Middle Swan)

9MORANT77877M Leach (Beverley)

10BUCK’S PARTY68785D F Beckett (Southern River)

Race No. 6Mixed Stake 2/3 (297)03:03PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 297 Metres at Northam Of $1,140 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1IT’S BIZARRE33476J M Thompson (Southern River)

2ABBEY’S DREAM65886B F Bennison (Midvale)

3SMAKA JAK41211B J Marshall (Southern River)

4EL CAPITANO47533R D Kidd (Wundowie)

5WHAT NOW BATTY83386K J Glenny (Bakers Hill)

6DOUBLE RUMBLE65475W D Choules (Bakers Hill)

7SWIFT SCHOONER86587W P Jacobson (Northam)

8ZINI’S MISS53112B M Ayling (Cunderdin)

9SHADOW RUN47874W P Jacobson (Northam)

10ACADEMY SONG66447G G Hall (Thornlie)

Race No. 7Mixed Stake 3/4 (588)03:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,070 Prizemoney.
1st: $600 2nd: $170 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HIRAM BALE34342C M Bennett (Southern River)

2DEESIDE MISS58481B M Ayling (Cunderdin)

3KLICK88764D F Beckett (Southern River)

4TOUR DE FRANCE86553W D Choules (Bakers Hill)

5*** VACANT BOX ***

6KALAMBI BYRD44334B J Maclean (Southern River)

7VIVA LA BURNS53213B M Ayling (Cunderdin)

8PUB AMMO75735M A Stewart (Gidgegannup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Free To All (297)03:41PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1IT’S TOO LATE21153P S Harvey (Nambeelup)

2USE IT34722W P Jacobson (Northam)

352882G G Hall (Thornlie)

4BOSLEY55221P S Harvey (Nambeelup)

5SALOON LAD47563B Cook (Canning Vale)

6QUICK HUNGE87875B J Maclean (Southern River)

7LOST HIS MEMORY75344J M Thompson (Southern River)

8FROZEN SAILOR83141B J Maclean (Southern River)

9SHADOW RUN47874W P Jacobson (Northam)

1042746B Cook (Canning Vale)

Race No. 9Dale Stake (2)03:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BRENDA MAC74836P V Mcmanus (Brookton)

2HARD COPY88762P Worthington (Nambeelup)

3 LIFE56865M Leach (Beverley)

4ANNMALA RUMOR66536P J Worthington (Nambeelup)

5LENKO61653D P Brown (Gidgegannup)

6AGENT BAUER25113W P Jacobson (Northam)

7PURELY SILENT76578P Marotta (Middle Swan)

8ABEELA ASSASSIN53655M A Stewart (Gidgegannup)

9SURF KNIGHT65886K J Glenny (Bakers Hill)

10SLAY ‘EM58886P Worthington (Nambeelup)

Race No. 10Mixed Stake 4/5 (509)04:20PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HAPPY LARRY26241W P Jacobson (Northam)

2BENS ACE65772P S Harvey (Nambeelup)

3FROWNER17681C M Bennett (Southern River)

4RIPLEY REASON48645J P Steer (Seabrook)

5TEAR DROP TOM77452C M Bennett (Southern River)

6LAND SLIDE BOY34322B Cook (Canning Vale)

7EBONY MAC47113P V Mcmanus (Brookton)

8KRISTY85786C M Bennett (Southern River)

9TOP EVENT16486P Worthington (Nambeelup)

10BUCK’S PARTY68785D F Beckett (Southern River)

Race No. 11Free To All (509)04:35PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SNOW EXPENSE53184G G Hall (Thornlie)

2RAKIRAKI ANNE88118M A Stewart (Gidgegannup)

3ESSIEN64671J F Carmody (Banjup)

4MEYER’S LUCK78332W A Brown (West Swan)

5CARVALHO76651J F Carmody (Banjup)

6MAUDIE MAC31547P V Mcmanus (Brookton)

7SWIPINATOR85544J P Steer (Seabrook)

8BERNIE MAC61711P V Mcmanus (Brookton)

9STAR FALL45864K J Glenny (Bakers Hill)

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments