Monday 14th May 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 14th May 2012

Race No. 1Bio John Racing01:19PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ST. HUGO58456NBTG G Hall (Thornlie)
2PERSONALITY PLUS45563NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3SWEET FUSER6415617.46T M Glenny (Wundowie)
4BLONDE JAZZ55775NBTJ M Thompson (Southern River)
5STATE HONOUR86765NBTM A Stewart (Gidgegannup)
6MAD JAZZ6321217.62W P Jacobson (Northam)
7DR. RALF58654NBTP J Worthington (Nambeelup)
8ZINTASTIC46554NBTP Worthington (Nambeelup)
9FOOL’S BLACK77787NBTW D Choules (Bakers Hill)
10MILLIE ALLEN88878NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 2Bob Davey Real Estate01:39PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BIZARRE ACTION1FSHW P Jacobson (Northam)
2NIKITA’S FLAME32252NBTJ E Wright (Southern River)
3POLLY’S CHARM65FSHP J Glenny (Bakers Hill)
4MISS BENNETT22FSHD R Biddle (Bayswater)
5TOP DILLAN2FSHG O’Brien (Beverley)
6PAST GEM48362NBTP Marotta (Middle Swan)
7TRAIL BREAKER33866NBTK J Glenny (Bakers Hill)
8BEASTIE’S BULL45453NBTW P Jacobson (Northam)
9SHAW IZZ MAGIC35345NBTB J Marshall (Southern River)
10SWEET SUMMER55566NBTW A Brown (West Swan)
Race No. 3Shire Of Northam01:54PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MOST SHOCKING5884217.41G G Hall (Thornlie)
2WILD SORROW58326FSHJ A Wilson (Camillo)
3MINIATA BALE4757217.74J M Thompson (Southern River)
4MR. FOLEY55553NBTP Worthington (Nambeelup)
5MOST FURIOUS6738717.73K J Glenny (Bakers Hill)
6LIVY LUCY23361FSHD P Brown (Gidgegannup)
7NIKA LILLY ROSE58676FSTDP Marotta (Middle Swan)
8ZIPPY ACTION26523FSHJ D Meuleman (Upper Swan)
9UNMAGICAL34845NBTG W Batty (Bellevue)
10FOOL’S BLACK77787NBTW D Choules (Bakers Hill)
Race No. 4Grafton Electrics02:18PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BRUISER’S LEGACY28126NBTW P Jacobson (Northam)
2EVER SO SWEET6853117.38H P Spykers (Wundowie)
3PUNTER’S FLAME1666117.38W P Jacobson (Northam)
4MY DAD’S KEEPER88888NBTC Godfrey (Wooroloo)
5BRONKO PETE73245NBTG G Hall (Thornlie)
6ELSIE’S GOLD2P777NBTJ M Thompson (Southern River)
7HE’S GONE LOCO32331NBTP Worthington (Nambeelup)
8REILLY’S REWARD71788FSHJ M Thompson (Southern River)
9MILLIE ALLEN88878NBTJ M Thompson (Southern River)
10UNMAGICAL34845NBTG W Batty (Bellevue)
Race No. 5Dunnings Fuel Distribution02:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S RACER68458FSHK J Glenny (Bakers Hill)
2GOOD FOR HER84777NBTM Leach (Beverley)
3COSTLY OBSESSION3784530.07W D Choules (Bakers Hill)
4CHARMA GUNDI7665429.82G V Reid (Crossman)
5SMOOTH RHYTHM82722NBTW P Jacobson (Northam)
6HALLPACK JILL88886NBTP Worthington (Nambeelup)
7ENDLESS QUALITY7225330.68G O’Brien (Beverley)
8MONOLITHIC3416230.10W P Jacobson (Northam)
9TRIPLE MUS46563FSHJ A Wilson (Camillo)
10SAMCRO51236FSTDB J Maclean (Southern River)
Race No. 6Intercast02:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1OPTIMISM4775830.40W D Choules (Bakers Hill)
2REAL BLITZ6283130.54W P Jacobson (Northam)
3NIFTY NIN7838830.11G W Batty (Bellevue)
4BARKO GUNDI13855NBTG V Reid (Crossman)
5SIMPLE SOLUTION53633NBTM A Stewart (Gidgegannup)
6METAL LOVER6544430.24K J Glenny (Bakers Hill)
7BILLIONAIRE47856NBTP Marotta (Middle Swan)
8TOUCH OF GRACE5421830.34M Leach (Beverley)
9SAMCRO51236FSTDB J Maclean (Southern River)
10FOOL’S BLACK7778730.39W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 7Ranvet03:19PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SEZNICK1713317.23G G Hall (Thornlie)
2RETRO NIGHT64131NBTP Worthington (Nambeelup)
3DAINTREE TEDDY71778NBTJ A Wilson (Camillo)
4NURSE TRINA5255317.49B J Maclean (Southern River)
5DIGGER DALEY17235FSTDB J Marshall (Southern River)
6TOPLINE BEAVER2611117.12B J Maclean (Southern River)
7ALCIDE HERVEAUX65123NBTJ M Thompson (Southern River)
8QUARTZ KING17233NBTP Worthington (Nambeelup)
9GLEE7144517.30B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Betta Electrical03:40PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1NED THE BARBER6556329.91G G Hall (Thornlie)
2SHEAR GUNDI1322129.94G V Reid (Crossman)
3RIPLEY REASON6726629.63G G Hall (Thornlie)
4YOU BETCHA8688629.98K J Glenny (Bakers Hill)
5LUCKY ENDEAVOUR5686830.04W D Choules (Bakers Hill)
6LIL’ WILD6443330.22W P Jacobson (Northam)
7KYBER PASS8864830.08K J Glenny (Bakers Hill)
8ZOO KITA66254NBTM A Stewart (Gidgegannup)
9SAMCRO51236FSTDB J Maclean (Southern River)
10TRIPLE MUS46563FSHJ A Wilson (Camillo)
Race No. 9Gascoigne Leather Centre03:58PM (WAtime)
Grade 4 event over 588 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MAXIMOO71355FSTDH P Spykers (Wundowie)
2JEMIDAR GUNDI2724135.17G V Reid (Crossman)
3LOST IT65545NBTG G Hall (Thornlie)
4LEICA LOVER38786FSHK J Glenny (Bakers Hill)
5MANGO CHUTNEY34413NBTA J Biddle (Wattle Grove)
6ELRAISER OCTANE83877NBTW D Choules (Bakers Hill)
7WONDER ROBYN83878FSHK J Glenny (Bakers Hill)
8COUNT THE BEES67788NBTW D Choules (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Northam Feed & Hire04:20PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1INCREDIBLE STORM3758129.78A J Biddle (Wattle Grove)
2COUNT CALISTO7876630.14W D Choules (Bakers Hill)
3KEROMA STEEL15655FSHB J Maclean (Southern River)
4AMBROSE ASSASSIN3251430.05W P Jacobson (Northam)
5FLUSHED AWAY5465530.14K J Glenny (Bakers Hill)
6REEF RIDER6744330.69B J Maclean (Southern River)
7TANJEE GUNDI6234129.95G V Reid (Crossman)
8ASHY MASHY8132729.75W P Jacobson (Northam)
9MADE TO FOOL74378NBTP Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Prime Trophies04:39PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1REX RENEGADE3374217.21W P Jacobson (Northam)
2FEV’S FURY57566FSTDJ M Thompson (Southern River)
3STEALTHY GRANDO4385417.35B J Marshall (Southern River)
4ZOO JEANIE64748NBTM A Stewart (Gidgegannup)
5SMART GUESS13675NBTW P Jacobson (Northam)
6BLUE GUESS11682NBTW P Jacobson (Northam)
7COOL ACES32621FSHG G Hall (Thornlie)
8OCTANE GLADE4441317.40B J Maclean (Southern River)
9GLEE7144517.30B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***