Monday 16th August 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 16th August 2010

Race No. 1Maiden Stake (509)12:31PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $885 Prizemoney.
1st: $475 2nd: $130 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1I’M OVER IT536P7K J Glenny (Bakers Hill)
2KING OF QUEENS1325K J Glenny (Bakers Hill)
3CHALANA PACK36566C Godfrey (Wooroloo)
4ZAHARAKIS2P J Glenny (Bakers Hill)
5LOADED DICE23243K J Glenny (Bakers Hill)
6AMBROSE ASSASSIN41W P Jacobson (Northam)
7RICHARD’S DRAGON328K J Glenny (Bakers Hill)
8COOLGARDIE GOLD28K J Glenny (Bakers Hill)
9DRAW WEIGHT46346M J Julien (Stoneville)
10PHYSIO PITT88827K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2Shamrock Stake12:48PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1NINE TEN RUSSELL28584B J Maclean (Southern River)
2BAYOU AROUND75255G G Hall (Thornlie)
3SUGAR TOOTH66532P Marotta (Middle Swan)
4DEVIL UNO45788P Worthington (Nambeelup)
5CHALANA PEARL88886C Godfrey (Wooroloo)
6BOOM CRASH OPERA68367G G Hall (Thornlie)
7IN THE RUNNING64876P Worthington (Nambeelup)
8FLUID DRIVE24262P Worthington (Nambeelup)
9MOREPACK85855C Godfrey (Wooroloo)
10WARNIE’S CHOICE48578P J Worthington (Nambeelup)
Race No. 3Mixed Stake 4/5 (297)01:09PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KARYN’S SHADOW48835C L Bainbridge (Heathridge)
2GLENFARCLAS84646G B Berry (Stake Hill)
3SILENT TEARS75247S B Withers (Cardup)
4COULTA NANCY87877B M Ayling (Cunderdin)
5GINGIN BOY14871S B Withers (Cardup)
6TULLIAN BALE48467G G Hall (Thornlie)
7TARANGAU52642J M Thompson (Southern River)
8PURE ZOO48853M A Stewart (Gidgegannup)
9HERE COMES TEDDY47467P Worthington (Nambeelup)
10GINGIN LOCAL23118S B Withers (Cardup)
Race No. 4Dale Stake (1)01:24PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FALL OF LIGHT55752G G Hall (Thornlie)
2FLUSHED AWAY42743K J Glenny (Bakers Hill)
3BRENDA MAC52634P V Mcmanus (Brookton)
4OCTANE BOLT56515B J Maclean (Southern River)
5RAPT IN CANDY83683P Marotta (Middle Swan)
6ANNMALA RUMOR88858P J Worthington (Nambeelup)
7SCARLET RAIN74187C Caruana (Northam)
8HOBNOB68226M Leach (Beverley)
9BADJALING FLYER77555K J Glenny (Bakers Hill)
10TOP EVENT87774P Worthington (Nambeelup)
Race No. 5Mixed Stake 4/5 (509)01:41PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1LISA’S LEGACY74174W A Skipper (Gosnells)
2MAUDIE MAC37373J P Steer (Seabrook)
3SWEET VIRGINIA17886K J Glenny (Bakers Hill)
4EBONY’S CONQUEST57431R D Kidd (Wundowie)
5AUSSIE MOSSIE42241D R Starkie (Casuarina)
6STAR FALL33522K J Glenny (Bakers Hill)
7EXPRESS SHAMBI74451G B Berry (Stake Hill)
8ESSIEN85145J P Steer (Seabrook)
9STEADFAST MAX64556B K Yates (Forrestdale)
10REGENCY BLUE11554P Worthington (Nambeelup)
Race No. 6Governor’s Stake01:59PM (WAtime)
Grade 4 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SOPHIE ROCKS87167J M Thompson (Southern River)
2BENT LEE64768G G Hall (Thornlie)
3NORTHAM LAD22163C Caruana (Northam)
4GRAND ELMO58352B J Marshall (Southern River)
5GORGEOUS SPEED23172P Marotta (Middle Swan)
6DOUBLE ENN78587J M Thompson (Southern River)
7DOUBLE RUMBLE56443B J Maclean (Southern River)
8KRISTY MAREE57565B Cook (Canning Vale)
9STEADFAST MAX64556B K Yates (Forrestdale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Dale Stake (2)02:19PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1COUNT GAVRICK74736P Worthington (Nambeelup)
2MORANT55462M Leach (Beverley)
3AUSSIE BAZZ36178C M Bennett (Southern River)
4JET JAMES81432K J Glenny (Bakers Hill)
5MISS POMPEII53846J M Thompson (Southern River)
6SURF’S UP JOE18322W A Skipper (Gosnells)
7SEYMOUR BUNNY37587P V Mcmanus (Brookton)
8COULTA AFRIC53861C R Millar (Ashfield)
9KALDEN SPIRIT86688P Worthington (Nambeelup)
10WEST ON TRACY48476G G Hall (Thornlie)
Race No. 8Mixed Stake 3/4 (588)02:37PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1EBONY MAC22522P V Mcmanus (Brookton)
2SHORT ARMS53626B J Maclean (Southern River)
3LOFTY’S BLOSSOM52373P V Mcmanus (Brookton)
4SERIOUS SHAMBI63854B J Maclean (Southern River)
5TEAR DROP TOM34243C M Bennett (Southern River)
6DEWANA DAY OUT81222B J Marshall (Southern River)
7RA RA RASPUTIN37665B Cook (Canning Vale)
8SCOT’S GLADE33522P J Glenny (Bakers Hill)
9COOL AMBROSIA64643C M Bennett (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Dale Stake (3)02:59PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SIREN SONG43536M Leach (Beverley)
2CARVALHO73883M A Stewart (Gidgegannup)
3NADINE DREAM42212G W Batty (Bellevue)
4BASIC EXCESS73472W P Jacobson (Northam)
5ALDERSHOT37887B J Maclean (Southern River)
6FROWNER64564C M Bennett (Southern River)
7MOONLIGHT SHADOW1571K J Glenny (Bakers Hill)
8CHARMED LIFE67668M Leach (Beverley)
9COTTINGLY87767P Worthington (Nambeelup)
10SOME GLADE46556C Caruana (Northam)
Race No. 10Mixed Stake 2/3 (509)03:17PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 509 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KYBER PASS68551K J Glenny (Bakers Hill)
2SANDILANDER18877P J Hepple (Lexia)
3FALSARIO87815C M Bennett (Southern River)
4ETHAN ALLEN53878G G Hall (Thornlie)
5REGENT MERLIN34826B J Maclean (Southern River)
6FLORIAN TIMES61844C M Bennett (Southern River)
7RIP IT UP48225T J Gummow (Martin)
8DELAQUE15778P J Hepple (Lexia)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Free To All (509)03:39PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BERNIE MAC62312P V Mcmanus (Brookton)
2CHALANA SURFIN’44147C Godfrey (Wooroloo)
3MISS JAGZ32418B K Yates (Forrestdale)
4FRANTIC AFFAIR43133I J Vuletich (Brookton)
5ELUSIVE THOUGHTS41131W P Jacobson (Northam)
6NIFTI SPARK66681T M Glenny (Wundowie)
7SON OF PENSKE46373B J Maclean (Southern River)
8SNOW EXPENSE55442G G Hall (Thornlie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Free To All (297)03:57PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GALBA FLASH77578B K Yates (Forrestdale)
2PORPLYZIA21311C L Bainbridge (Heathridge)
3RED TAPE25132G G Hall (Thornlie)
4USE IT45613W P Jacobson (Northam)
5ZINI’S MISS74352B M Ayling (Cunderdin)
6TOMMY ZOO41158M A Stewart (Gidgegannup)
7DODGE THE RUMOUR76641S B Withers (Cardup)
8DISCO DAGGY34358C M Bennett (Southern River)
9ZOE’S LASS18314G B Berry (Stake Hill)
10ROO PADDY53647G G Hall (Thornlie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments