Monday 23rd May 2011

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 23rd May 2011

Race No. 1Bob Davey Real Estate01:24PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Of $885 Prizemoney.
1st: $475 2nd: $130 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ANGLO BANGLO86372NBTW D Choules (Bakers Hill)
2HIGH IMPACT58675NBTG G Hall (Thornlie)
3PURE PLEB76153NBTG S Shaw (Hillman)
4LOADED DICE64676NBTK J Glenny (Bakers Hill)
5CHALANA PACK76457NBTC Godfrey (Wooroloo)
6OPTIMISM77822NBTW D Choules (Bakers Hill)
7RAPPER ZAPPA76476NBTP Marotta (Middle Swan)
8HAYDEN TENEILLE74733NBTP V Mcmanus (Brookton)
9COSTLY OBSESSION2FSHW D Choules (Bakers Hill)
10ROMA GUNDI45357NBTG V Reid (Crossman)
Race No. 2Nicole Seed01:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE UNICORN36738FSHB J Maclean (Southern River)
2TIP YOUR HAT54383NBTB Cook (Southern River)
3JET’S JULIET47826FSHL J Rees (Byford)
4CANDY BLONDE64877NBTG G Hall (Thornlie)
5MARVIN MARTIAN767PPFSHB M Mcpherson (Southern River)
6REX RENEGADE58577FSHW P Jacobson (Northam)
7BUB LOW4435517.64P Marotta (Middle Swan)
8ICE MELTDOWN65258FSHT M Williams (Nambeelup)
9NELLA MARCELLA88888NBTG B Berry (Stake Hill)
10MOREPACK75876NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 3Tania Davey01:59PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER PUZZLE57385NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2AROUND A BUCK2543617.79G G Hall (Thornlie)
3BAZ SCAGGS64742NBTJ M Thompson (Southern River)
4COCCOLICIOUS2865117.59B Cook (Southern River)
5TOP 28483NBTG G Hall (Thornlie)
6DEFECTOR2746117.35B Cook (Southern River)
7OCTANE GLADE4548517.41B J Maclean (Southern River)
8COOL MAIDEN14362FSHB M Ayling (Cunderdin)
9STACKY’S STRIKES84766FSHG W Batty (Bellevue)
10BROWNLOW JUDD3645617.47J M Thompson (Southern River)
Race No. 4Claire & George02:21PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RAHNI BLU73176NBTG G Hall (Thornlie)
2COLLEGE FUND3646130.58W P Jacobson (Northam)
3CHRONIC FIBBER51423FSHL J Rees (Byford)
4SPLIT ROCKS111FSHK Charles (Baldivis)
5REDHAWK ROCKET78687FSHG S Shaw (Hillman)
6COOL CAT KENNY68573NBTL M Isaac (Harrisdale)
7OLYMPIC BOLT84668NBTP Marotta (Middle Swan)
8LOW FLYIN’ LOFTY7264530.48P V Mcmanus (Brookton)
9CODE RED2317530.41J F Carmody (Banjup)
10SWIFT SHIRAZ26237NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 5Eric Anderson02:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1GEMMA IN ACTION35583FSTDK J Foxton (Oakford)
2NED THE BARBER1443330.16G G Hall (Thornlie)
3GUNDI’S GHOST8456130.24J M Thompson (Southern River)
4STEADFAST MAX64353NBTB K Yates (Forrestdale)
5PAINT IT5453130.05W P Jacobson (Northam)
6IT’S ALL FANTASY37653NBTL M Isaac (Harrisdale)
7BLACK SNIPPER73768NBTL M Isaac (Harrisdale)
8ROCK OBSESSION32217FSHK Charles (Baldivis)
9SOME GLADE3733830.35C Caruana (Northam)
10METAL LOVER2216430.24K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 6Lynne Maguire02:59PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SKY SHADOW7666617.63J M Thompson (Southern River)
2DREAM MASTER57668FSHL M Isaac (Harrisdale)
3RA RA RASPUTIN78877NBTB Cook (Southern River)
4WEST ON TRACY3536517.48G G Hall (Thornlie)
5NEW WONDER78338NBTG G Hall (Thornlie)
6SODA BURNS4723817.43B M Ayling (Cunderdin)
7LEDARO HOLLY1124317.37B Cook (Southern River)
8BENT LEE5612217.33G G Hall (Thornlie)
9ZOE’S LASS6358617.30G B Berry (Stake Hill)
10LIVE WIRE LAKODA43356FSHB Cook (Southern River)
Race No. 7Aleshia @ Wongan Hills03:14PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISER8217630.16N Goldsworthy (Northam)
2WEIRD AL MONELLI51556NBTD C Hobby (Nambeelup)
3PURE OYSTER6112329.53B J Maclean (Southern River)
4FAIRY TOUCH35727NBTM Leach (Beverley)
5TIC ATTACK31137NBTW P Jacobson (Northam)
6NED GUNDI1551330.14G V Reid (Crossman)
7NADINE DREAM6857830.28G W Batty (Bellevue)
8VALDAHREE3221329.62W P Jacobson (Northam)
9AUSSIE CHICK7441730.04W P Jacobson (Northam)
10BACK ON SCHEDULE4582829.97K W Duncan (Duncraig)
Race No. 8Bob & Vicki Davey03:36PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BOO BOO BUBBLES1253129.92D C Hobby (Nambeelup)
2KALDEN KOMOTO3211129.92D R Biddle (Bayswater)
3AMBROSE ASSASSIN3475230.33W P Jacobson (Northam)
4BLUEWATER73522NBTB J Maclean (Southern River)
5MISTY MONELLI1621129.60D C Hobby (Nambeelup)
6UNO SHAZZA4534129.77B J Maclean (Southern River)
7KALDEN KAMIKAZE54482NBTD R Biddle (Bayswater)
8XENA BENZ3512230.28D C Hobby (Nambeelup)
9WEEGIE42433NBTB J Maclean (Southern River)
10NED THE BARBER1443330.16G G Hall (Thornlie)
Race No. 9Askbob.com.au03:56PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BIANCO4132830.32L M Isaac (Harrisdale)
2SNOW EXPENSE4743529.81G G Hall (Thornlie)
3CAPTAIN ELLI37236NBTB K Yates (Forrestdale)
4BAM SIYAN13235FSHG Maiolo (Banjup)
5SHAZZLE MONELLI12138NBTD C Hobby (Nambeelup)
6YOU’RE BEHIND5417730.41G V Reid (Crossman)
7SUPERB DESIRE72665FSHG S Shaw (Hillman)
8WHERE’S WINNIE6115730.04L M Isaac (Harrisdale)
9BLACK EYED AIDAN67364NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 10See Claire04:11PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1IZZY MONELLI4642134.80D C Hobby (Nambeelup)
2QUICK KOKO74762FSTDJ F Carmody (Banjup)
3ROYAL GRIP5611234.60K J Glenny (Bakers Hill)
4WEEGIE42433FSTDB J Maclean (Southern River)
5IN MY DAYS53766FSHG S Shaw (Hillman)
6KATE OF PORTWENN23536NBTK J Foxton (Oakford)
7SPOOKY BULLET62474FSHL J Rees (Byford)
8LOFTY’S BLOSSOM73744NBTP V Mcmanus (Brookton)
9DEEP HEAT57474NBTR D Blezard (Coolbellup)
10TEXAS WAVES68867FSTDJ F Carmody (Banjup)
Race No. 11Auctions Just Ask Bob04:26PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HELLO HOORAY4888429.63P J Hepple (Lexia)
2FINAL HIGH5827330.09B Cook (Southern River)
3SINDARA6557629.62P J Hepple (Lexia)
4FORTIFIED 1113229.78W P Jacobson (Northam)
5CHUCK MONELLI8565129.98D C Hobby (Nambeelup)
6RAPT ALL WRONG55727FSHG S Shaw (Hillman)
7INDIGO FORCE5481TFSHP J Glenny (Bakers Hill)
8CHARMA GUNDI3354429.82G V Reid (Crossman)
9BLACK EYED AIDAN67364NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 12Tell Tania04:49PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

18823217.37K J Foxton (Oakford)
2COCO JOE7262317.58B Cook (Southern River)
324764FSHG B Berry (Stake Hill)
4MALOUDA76714NBTJ F Carmody (Banjup)
5RIP IT UP23237FSTDT J Gummow (Martin)
6JOCKEY NEEDED2211117.35W P Jacobson (Northam)
7STRINGY BARK LAD55143NBTK J Foxton (Oakford)
8FLOWCHART2116717.14B J Maclean (Southern River)
9ZOE’S LASS6358617.30G B Berry (Stake Hill)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments