Monday 25th June 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 25th June 2012

Race No. 1Avgra01:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1HOPE TONIGHT55675FSHP Marotta (Middle Swan)
2HALLPACK JILL35662NBTP Worthington (Nambeelup)
3TOMMY RAMBLER78885NBTJ A Waters (Nambeelup)
4SWEET FUSER5147417.43T M Glenny (Wundowie)
5BAD BOY CHARLIE76447FSHJ M Thompson (Southern River)
6LADY CONTENDER86276NBTJ M Thompson (Southern River)
7BARKO GUNDI8557117.35G V Reid (Crossman)
8ELITE BOBBIE18882FSHG W Batty (Bellevue)
9GIVE ME BACK73444NBTG G Hall (Thornlie)
10ROCKET BURNER28528NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 2Ascot Sign Co01:39PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING KING1542NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
2GOIN’ IRISH88853NBTG G Hall (Thornlie)
3NUMCHOK43727NBTW D Choules (Bakers Hill)
4POLMETRIC73678FSHP J Glenny (Bakers Hill)
5*** VACANT BOX ***
6PAST GEM33744NBTP Marotta (Middle Swan)
7NIKITA’S FLAME25222NBTJ E Wright (Southern River)
8DREAM FAIRY66562NBTK J Glenny (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Dario & Aldo01:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MICKALENA65865FSTDW D Choules (Bakers Hill)
2CHUCKY’S ANGEL68386NBTJ M Thompson (Southern River)
3SLICK SHAMBI11476FSTDG R Price (Ballajura)
4MR. FOLEY24433NBTP Worthington (Nambeelup)
5NIFTY NIN38883NBTG W Batty (Bellevue)
6LIVY LUCY15244NBTD P Brown (Gidgegannup)
7WHERE’S HUMMA85542NBTC A Shore (Pinjar)
8GENISTA GEM67356NBTJ A Waters (Nambeelup)
9ROCKET BURNER28528NBTJ M Thompson (Southern River)
10WEST ON CLAUDIA1617FSHP Worthington (Nambeelup)
Race No. 4Ascotsignco.com.au02:17PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1STEP DANCE53386FSTDB J Maclean (Southern River)
2WHAT’S THE DIFF3512117.27P J Worthington (Nambeelup)
3TIGER HAWK77651NBTG G Hall (Thornlie)
4DEFECTOR7553217.33W P Jacobson (Northam)
5UNMAGICAL8127717.34G W Batty (Bellevue)
6ZIPPY ACTION1371117.26J D Meuleman (Upper Swan)
7EVER SO SWEET1235317.16H P Spykers (Wundowie)
8GLEE5322817.30B J Maclean (Southern River)
9OCTANE GLADE4137517.40B J Maclean (Southern River)
10MADE TO FOOL76617FSTDP Worthington (Nambeelup)
Race No. 5Creative Signage02:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RIPLEY REASON3767429.63G G Hall (Thornlie)
2NIKA LILLY ROSE67676NBTP Marotta (Middle Swan)
3CHARLOTTE’S PICK5221830.47D P Brown (Gidgegannup)
4REAL BLITZ4344330.54W P Jacobson (Northam)
5LIL’ WILD3374630.22W P Jacobson (Northam)
6WAXER7P817NBTW P Jacobson (Northam)
7SHE’S OUR TIPSY77886NBTG G Hall (Thornlie)
8NEEDA LESSON72655NBTB J Maclean (Southern River)
9SILVER PILLOW53857NBTB J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Graphic Design02:57PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1NURSE TRINA1656117.27B J Maclean (Southern River)
2HE’S GONE LOCO4615817.30P Worthington (Nambeelup)
3BLACKOUT PEDRO7543117.30W P Jacobson (Northam)
4TOPLINE BEAVER1253817.12B J Maclean (Southern River)
5RETRO NIGHT4226417.40P Worthington (Nambeelup)
6BIG GALOOT76545FSTDP Worthington (Nambeelup)
7REX RENEGADE2614317.21W P Jacobson (Northam)
8COCO JOE2763117.58G G Hall (Thornlie)
9OCTANE GLADE4137517.40B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Window Features03:16PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL GRIPP547534.60K J Glenny (Bakers Hill)
2REEF RIDER45547NBTB J Maclean (Southern River)
3SHEAR GUNDI13327FSTDG V Reid (Crossman)
4TANJEE GUNDI8363435.17G V Reid (Crossman)
5*** VACANT BOX ***
6FREE ROLL64456FSHP J Hepple (Lexia)
7WHERE’S OSCAR34446NBTB J Maclean (Southern River)
8PRIMORDIAL18786FSTDB J Abercrombie (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Vehicle Signage03:33PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DEVINE WRECK24225NBTP J Hepple (Lexia)
2SHAW IZZ MAGIC5163130.25B J Marshall (Southern River)
3MAD JAZZ55526NBTW P Jacobson (Northam)
4AMBROSE ASSASSIN5133230.05W P Jacobson (Northam)
5ZOO KITA1463730.12M A Stewart (Gidgegannup)
6FOOL’S BLACK7868129.91W D Choules (Bakers Hill)
7LOST IT82424NBTG G Hall (Thornlie)
8MANGO CHUTNEY3432629.71A J Biddle (Wattle Grove)
9COCHISE COUNTY33435NBTK W Duncan (Duncraig)
10SILVER PILLOW53857NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 9Ascot Sign Co03:52PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TIC ATTACK6326429.79W P Jacobson (Northam)
2COUNT CALISTO6284430.14W D Choules (Bakers Hill)
3MIRACLE SHIRAZ56217NBTB J Abercrombie (Banjup)
4VINTAGE VINE42423NBTP J Hepple (Lexia)
5FLUSHED AWAY3374330.14K J Glenny (Bakers Hill)
6COMFREY86145FSHB J Maclean (Southern River)
7PARANORMAL16731NBTS B Withers (Cardup)
8SWEET JOHNNY83817FSTDH P Spykers (Wundowie)
9COCHISE COUNTY33435NBTK W Duncan (Duncraig)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Ascot Sign Co04:14PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK ON VINE23766NBTP J Hepple (Lexia)
2BIZARRE ACTION6121630.10W P Jacobson (Northam)
3COSTLY OBSESSION2225330.03W D Choules (Bakers Hill)
4CHASER LESSON2143329.86B J Maclean (Southern River)
5SHENANNIGANS54117FSHB J Abercrombie (Banjup)
6ZIPPING BELLE25175NBTS B Withers (Cardup)
7METAL LOVER3472630.21K J Glenny (Bakers Hill)
8TOUCH OF GRACE2881830.19M Leach (Beverley)
9COCHISE COUNTY33435NBTK W Duncan (Duncraig)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Ascot Sign Co04:35PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SHAE FLEX66765FSTDP J Worthington (Nambeelup)
2CRUISER7877429.65N Goldsworthy (Northam)
3ASHY MASHY7631229.75W P Jacobson (Northam)
4LION KING56722FSHP J Hepple (Lexia)
5CRASHIN’ KOBY2222129.78B J Maclean (Southern River)
6KALDEN TORQUE11886FSHD R Biddle (Bayswater)
7NED THE BARBER7256229.91G G Hall (Thornlie)
8JAKE’S BROTHER22833FSHM J Julien (Stoneville)
9COCHISE COUNTY33435NBTK W Duncan (Duncraig)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Ascot Sign Co04:58PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1EGG BOUND24562NBTJ Dailly (Bakers Hill)
2TYLER’S TAKE16511FSTDP J Hepple (Lexia)
3BILLIONAIRE4118729.96P Marotta (Middle Swan)
4GRETEL TWO42872NBTM J Julien (Stoneville)
5VENETO LANE7156330.29G G Hall (Thornlie)
6BONA PETIT64588NBTB J Maclean (Southern River)
7WICKED PARTY4611829.54D R Biddle (Bayswater)
8KYBER PASS5565330.08K J Glenny (Bakers Hill)
9COCHISE COUNTY33435NBTK W Duncan (Duncraig)
10*** NO RESERVE ***