Monday 27th September 2010

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 27th September 2010

Race No. 1Maiden Stake (509)12:30PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Of $885 Prizemoney.
1st: $475 2nd: $130 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TONTONAN64533K J Glenny (Bakers Hill)
2JACK AND HARRY17N R Caruana (Northam)
3KING OF QUEENS32545B K Yates (Forrestdale)
4PLENTY POWER68788K W Duncan (Duncraig)
5ECHO 76322W D Choules (Bakers Hill)
6FREE SCHEDULE87786K W Duncan (Duncraig)
7CHALANA PACK56676C Godfrey (Wooroloo)
8OCTANE GLADE13225P J Glenny (Bakers Hill)
9MOST FURIOUS32454M K Hunter (Northam)
10PHYSIO PITT63656K J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 2Shamrock Stake12:45PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PURE ZOO37358M A Stewart (Gidgegannup)
2CLASSY ZSA ZSA84868W P Jacobson (Northam)
3ZOCTANE82412B J Maclean (Southern River)
4SAMBA EXPRESS88838B Cook (Canning Vale)
5BAYOU AROUND53367G G Hall (Thornlie)
6STARLIGHT HOPE87557R D Kidd (Wundowie)
7SHADOW RUN63435W P Jacobson (Northam)
8NORTHAM LAD85235C Caruana (Northam)
9EXPLOSIVE COMET87444J M Thompson (Southern River)
10MOREPACK55488C Godfrey (Wooroloo)
Race No. 3Mixed Stake 4/5 (297)01:01PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TARANGAU42423J M Thompson (Southern River)
2TOMMY ZOO15826M A Stewart (Gidgegannup)
3THAT’S EFFICIENT64463N G Maclean (Huntingdale)
4COCO JOE47171B Cook (Canning Vale)
5BUB LOW22214P Marotta (Middle Swan)
6SURF’S UP JOE21227W A Skipper (Gosnells)
7BENT LEE87754G G Hall (Thornlie)
8REGENT MERLIN66368B J Maclean (Southern River)
9EBONY’S CONQUEST16674R D Kidd (Wundowie)
10FRUITY REGINA77114M J Beamish (Southern River)
Race No. 4Dale Stake (1)01:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SANDEEZ FREEZER4156PK J Glenny (Bakers Hill)
2SPARTAN TIGER46332B J Maclean (Southern River)
3ZAHARAKIS58163P J Glenny (Bakers Hill)
4PURELY SILENT82747B F Bennison (Midvale)
5KALAMBI BYRD88667G B Berry (Stake Hill)
6PERSONALITY PLUS74841W P Jacobson (Northam)
7WHERE’S SOMERTON37187P J Hepple (Lexia)
8WEST ON TRACY15668G G Hall (Thornlie)
9NIFTY NIN78826G W Batty (Bellevue)
10SOME GLADE56445C Caruana (Northam)
Race No. 5Dale Stake (2)01:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MOONLIGHT SHADOW35133K J Glenny (Bakers Hill)
2MASTER FINISH75484W P Jacobson (Northam)
3SIREN SONG53688M Leach (Beverley)
4SCARLET RAIN87667C Caruana (Northam)
5DEWANA DAY OUT63343B J Marshall (Southern River)
6RA RA RASPUTIN46533B Cook (Canning Vale)
7CRUISER41118N Goldsworthy (Northam)
8AMBROSE ASSASSIN15322W P Jacobson (Northam)
9MEYER’S LUCKP7648W A Brown (West Swan)
10LISA’S LEGACY42565W A Skipper (Gosnells)
Race No. 6Mortlock Stake01:56PM (WAtime)
Grade 3 event over 297 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RAKIRAKI ANNE18777M A Stewart (Gidgegannup)
2GO DANCER25132W P Jacobson (Northam)
3HARVESTER33435J M Thompson (Southern River)
463687B J Maclean (Southern River)
5ACADEMY SONG54144G G Hall (Thornlie)
6LIMBURG WHERE15852W A Skipper (Gosnells)
7GORGEOUS SPEED22178P Marotta (Middle Swan)
8ZOE’S LASS22342G B Berry (Stake Hill)
9NIFTI SPARK58557T M Glenny (Wundowie)
10DOUBLE RUMBLE28576W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 7Free To All (509)02:16PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ZORRO MAC12131P V Mcmanus (Brookton)
226424G G Hall (Thornlie)
3ELUSIVE THOUGHTS13176W P Jacobson (Northam)
4CRAZY RIDDLER11132W P Jacobson (Northam)
5EGO TRIP48875K J Glenny (Bakers Hill)
6BERNIE MAC21174P V Mcmanus (Brookton)
7CRYSTAL MAGIC83172B J Maclean (Southern River)
8POWDER BLUE52775L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Mixed Stake 3/4 (509)02:36PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ETHAN ALLEN43283G G Hall (Thornlie)
2TEN CARAT LANKAN71515B Cook (Canning Vale)
3MAUDIE MAC25222J P Steer (Seabrook)
4SCOT’S GLADE23128P J Glenny (Bakers Hill)
5FINAL HIGH76443B Cook (Canning Vale)
6FLUSHED AWAY41757K J Glenny (Bakers Hill)
7TIBETTIN MISS45532M J Beamish (Southern River)
8KYBER PASS22266K J Glenny (Bakers Hill)
9OLD GUYS RULE66125L J Britton (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Northam Cup02:56PM (WAtime)
Open event over 509 Metres at Northam Of $7,670 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $75.

No.NameFormTrainer

1NIGHT BEAUTY15671K Charles (Baldivis)
2AFTER THE BALL71162G Debski (Ballajura)
3THUNDER ABOVE21241J C Graham (Karnup)
4DADDY ROCKS71272K Charles (Baldivis)
5HELLO HOORAY22151P J Hepple (Lexia)
6DIGGER DALEY33432B J Marshall (Southern River)
7PROVEN CHAYSE82431G Debski (Ballajura)
8SINDARA26211P J Hepple (Lexia)
9CRAZY RIDDLER11132W P Jacobson (Northam)
10CRYSTAL MAGIC83172B J Maclean (Southern River)
Race No. 10Mixed Stake 4/5 (509)03:16PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SURVINE83711W A Brown (West Swan)
2SWEET 24241K J Glenny (Bakers Hill)
3PURE VOLTAGE32P88W P Jacobson (Northam)
4HOOT’S HOPE11251W P Jacobson (Northam)
5EXPRESS SHAMBI51735G B Berry (Stake Hill)
6WHERE’S FREDDY57433B J Maclean (Southern River)
7WHAT NOW BATTY76335K J Glenny (Bakers Hill)
8STAR FALL43324K J Glenny (Bakers Hill)
9BADJALING FLYER55244K J Glenny (Bakers Hill)
10BASIC EXCESS32365W P Jacobson (Northam)
Race No. 11Free To All (588)03:36PM (WAtime)
FFA event over 588 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SURF’S OUT58434K Charles (Baldivis)
2FRANTIC AFFAIR73355I J Vuletich (Brookton)
3AMBER’S ACE85438B Cook (Canning Vale)
4ESSIEN87134J P Steer (Seabrook)
5BEE TOP’S35363K Charles (Baldivis)
6SNOW EXPENSE31277G G Hall (Thornlie)
7EBONY MAC21615P V Mcmanus (Brookton)
8LAGOON BIGGLES14546M J Beamish (Southern River)
9LOFTY’S BLOSSOM73744P V Mcmanus (Brookton)
10INDUCED MIRAGE45847W D Choules (Bakers Hill)
Race No. 12Free To All (297)03:55PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RED TAPE24634G G Hall (Thornlie)
2FLYING KANGA37222B Cook (Canning Vale)
3SMOKE ALARM71112B J Maclean (Southern River)
4NIGHT MELODY86121K Charles (Baldivis)
5SMAKA JAK47441B J Marshall (Southern River)
6HORNSWOGGLE41484B Cook (Canning Vale)
7ROO PADDY14757G G Hall (Thornlie)
8CHALANA SURFIN’47815C Godfrey (Wooroloo)
9QUICK HUNGE54458W P Jacobson (Northam)
10SPIRIT QUEST58185M J Beamish (Southern River)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments