Monday 28th May 2012

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 28th May 2012

Race No. 1Betta Electrical01:22PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1PATHWAY TO WIN2774NBTM Leach (Beverley)
2VELORIAN624NBTP J Glenny (Bakers Hill)
3NUMCHOK28437NBTW D Choules (Bakers Hill)
4LIGHTNING KING15NBTJ D Meuleman (Upper Swan)
5*** VACANT BOX ***
6BEASTIE’S BULL54534NBTW P Jacobson (Northam)
7PAST GEM36233NBTP Marotta (Middle Swan)
8GINGIN TO VEGAS42354FSHB J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Gascoigne Leather Centre01:39PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET FUSER1562517.46T M Glenny (Wundowie)
2ST. HUGO45647NBTG G Hall (Thornlie)
3GOOD FOR HER77785NBTM Leach (Beverley)
4WHAT’S THE DIFF66654NBTP J Worthington (Nambeelup)
5DR. RALF65472NBTP J Worthington (Nambeelup)
6SWEET JOHNNY1183NBTH P Spykers (Wundowie)
7HALLPACK JILL88663NBTP Worthington (Nambeelup)
8LIVY LUCY36152NBTD P Brown (Gidgegannup)
9MR. FOLEY53364NBTP Worthington (Nambeelup)
10TIGER HAWK85776NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 3Northam Feed & Hire01:57PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $945 Prizemoney.
1st: $515 2nd: $145 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TOP DILLAN256NBTG O’Brien (Beverley)
2DREAM FAIRY66766FSHK J Glenny (Bakers Hill)
3ROCKDON TIMES55351FSHL G Torpy (Forrestfield)
4SWEET SUMMER55668NBTW A Brown (West Swan)
5*** VACANT BOX ***
6POLLY’S CHARM6577NBTP J Glenny (Bakers Hill)
7JUPITER’S CHOICE47788NBTP Worthington (Nambeelup)
8CHARLOTTE’S PICK63752FSHD P Brown (Gidgegannup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Prime Trophies02:14PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPY ACTION5231317.48J D Meuleman (Upper Swan)
2BESTIE BALE83284FSHK T Charles (Hopeland)
3EVER SO SWEET5313117.16H P Spykers (Wundowie)
4UNMAGICAL4845117.34G W Batty (Bellevue)
5MY DAD’S KEEPER88866NBTC Godfrey (Wooroloo)
6MAD JAZZ2121517.55W P Jacobson (Northam)
7HE’S GONE LOCO12121NBTP Worthington (Nambeelup)
8DEVINE WRECK3428217.53P J Hepple (Lexia)
9OCTANE GLADE4138217.40B J Maclean (Southern River)
10ROCKET BURNER31863NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 5Avon Computech02:31PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FOOL’S BLACK7876730.39W D Choules (Bakers Hill)
2GRANTHAM GIRL12134NBTD R Biddle (Bayswater)
3SMOOTH RHYTHM72235NBTW P Jacobson (Northam)
4NIKA LILLY ROSE67676NBTP Marotta (Middle Swan)
5KYBER PASS8648530.08K J Glenny (Bakers Hill)
6REAL BLITZ8315430.54W P Jacobson (Northam)
7DYNA CORKY23483NBTK T Charles (Hopeland)
8KRIDON TUFF11FSHW P Jacobson (Northam)
9NEEDA LESSON74578FSHB J Maclean (Southern River)
10PADDY’S RACER45877NBTK J Glenny (Bakers Hill)
Race No. 6Bio John Racing02:54PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1COUNT THE BEES78886NBTW D Choules (Bakers Hill)
2BILLIONAIRE8564130.15P Marotta (Middle Swan)
3ARLOW BALE71457FSHT Mullany (Karnup)
4ALL MISCHIEF162P7NBTM C Hine (Wundowie)
5VINTAGE VINE45254NBTP J Hepple (Lexia)
6DEZ BALE67387NBTT Mullany (Karnup)
7COUNT CALISTO7662830.14W D Choules (Bakers Hill)
8ZOO KITA2541430.12M A Stewart (Gidgegannup)
9TANJEE GUNDI3418329.95G V Reid (Crossman)
10NEEDA LESSON74578FSHB J Maclean (Southern River)
Race No. 7Bob Davey Real Estate03:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLE SOLUTION63324NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2BIZARRE ACTION11630.31W P Jacobson (Northam)
3OPTIMISM7586530.40W D Choules (Bakers Hill)
4EVENING EMERALD31FSHW P Jacobson (Northam)
5CHARMA GUNDI6654529.82G V Reid (Crossman)
6LUCKY ENDEAVOUR8684630.04W D Choules (Bakers Hill)
7RIPLEY REASON2668329.63G G Hall (Thornlie)
8MANGO CHUTNEY4134329.71A J Biddle (Wattle Grove)
9PADDY’S RACER45877NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10NEEDA LESSON74578FSHB J Maclean (Southern River)
Race No. 8Shire Of Northam03:32PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1AMBROSE ASSASSIN5146530.05W P Jacobson (Northam)
2ENDLESS QUALITY2534430.68G O’Brien (Beverley)
3GEMMA GIRL21587NBTG R Price (Ballajura)
4ROCK FUSION2521530.37K T Charles (Hopeland)
5MICKALENA4765830.71W D Choules (Bakers Hill)
6NED THE BARBER5633729.91G G Hall (Thornlie)
7KRIDON KAVORKA11FSHW P Jacobson (Northam)
8TOUCH OF GRACE2183230.34M Leach (Beverley)
9PADDY’S RACER45877NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10NEEDA LESSON74578FSHB J Maclean (Southern River)
Race No. 9Grafton Electrics03:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FLUSHED AWAY6554330.14K J Glenny (Bakers Hill)
2COSTLY OBSESSION8451230.03W D Choules (Bakers Hill)
3MADE TO FOOL78476NBTP Worthington (Nambeelup)
4METAL LOVER4441330.21K J Glenny (Bakers Hill)
5TIKKA MASALA111P729.95M J Beamish (Southern River)
6IN BRIEF83333NBTM J Beamish (Southern River)
7MISS WEST EAGLES2317129.94C Caruana (Northam)
8CHASER LESSON2255229.88B J Maclean (Southern River)
9TANJEE GUNDI3418329.95G V Reid (Crossman)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dunnings Fuel Distribution04:14PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TIC ATTACK2515629.79W P Jacobson (Northam)
2BIG GALOOT47654NBTK T Charles (Hopeland)
3MISTY MONELLI6662829.60T Mullany (Karnup)
4FRANTIC FUSION1664129.71D R Biddle (Bayswater)
5TIKKABILLA17188FSHM J Beamish (Southern River)
6CRASHIN’ KOBY5124629.90B J Maclean (Southern River)
7REX RENEGADE74261NBTW P Jacobson (Northam)
8SUPERSITE8888129.47W P Jacobson (Northam)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Intercast04:30PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 588 Metres at Northam Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LEICA LOVER78656NBTK J Glenny (Bakers Hill)
2ROYAL GRIP774P534.60K J Glenny (Bakers Hill)
3WILLODRIE17256NBTK T Charles (Hopeland)
4JEMIDAR GUNDI2411335.08G V Reid (Crossman)
5LOST IT54528NBTG G Hall (Thornlie)
6XENA BENZ2276735.28B J Maclean (Southern River)
7KEROMA STEEL65535FSTDB J Maclean (Southern River)
8MEKONG MOON35662NBTM C Hine (Wundowie)
9VIOLONCELLO53477FSHM J Beamish (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Ranvet04:47PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1NURSE TRINA5353217.49B J Maclean (Southern River)
2BRUISER’S LEGACY1261417.42W P Jacobson (Northam)
3HEWAHE46272NBTM J Beamish (Southern River)
4ROCK ROULETTE2613317.13K T Charles (Hopeland)
5IKARI WHIZZ5131217.35K T Charles (Hopeland)
6ALCIDE HERVEAUX2371417.34J M Thompson (Southern River)
7TRANSITION76766NBTM J Beamish (Southern River)
8BLUE GUESS6821517.22W P Jacobson (Northam)
9TOPLINE BEAVER6111817.12B J Maclean (Southern River)
10QUARTZ KING23366NBTP Worthington (Nambeelup)