Monday 8th April 2013

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 8th April 2013

Race No. 1Sprintergold Ace01:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FASTIDIOUS FLYER1522517.51P J Glenny (Bakers Hill)
2DEBBIE MONELLI28462NBTJ M Jeffries (Stake Hill)
3DEB’S ME MUM68326NBTW D Choules (Bakers Hill)
4BRUISER’S LEGACY6852417.42W P Jacobson (Northam)
5COBOLCO BANDITO4175717.52M A Stewart (Gidgegannup)
6HOTSHOT DARCY33533FSHB J Maclean (Southern River)
7SLICK SHAMBI83433NBTG B Berry (Nambeelup Park)
8BACKSEAT RHYTHM24413NBTJ B Righetti (Coolup)
9SNOW CHANCE3372417.63G G Hall (Thornlie)
10JORJI BOY35388FSTDI J Vuletich (Brookton)
Race No. 2Northam Feed & Hire01:40PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LEOPARD PRINT72154NBTM Leach (Beverley)
2LEGAL MISS3325NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3MACSTAR RHYTHM54628NBTK J Glenny (Bakers Hill)
4KENNY CHOW3P423NBTG G Hall (Thornlie)
5MOCHA12NBTP J Glenny (Bakers Hill)
6EYE DON’T CARE44624NBTC Caruana (Northam)
7ROTHMORE3328FSHC Godfrey (Wooroloo)
8I SEE WHITE2P661FSHC M Bennett (Southern River)
9ROCK PHYRE37536NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10WILLIE FINISH53386NBTW J Worthington (Mundijong)
Race No. 3Sprintergold Results Plus02:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 297 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GENISTA GEM31583NBTJ A Waters (Nambeelup)
2RUMBLE HERO76866NBTK J Glenny (Bakers Hill)
3JADIS4761117.08C A Shore (Pinjar)
4CORK SOAKER58786NBTP J Worthington (Nambeelup)
5ROCKIN’ SONG37657FSHG R Price (Ballajura)
6TOMMY TOMAHAWK34F3117.26B J Maclean (Southern River)
7MR. CROSSLEY1767717.74C M Bennett (Southern River)
8WHERE’S HUMMA7451217.55C A Shore (Pinjar)
9LOVEY DOVEY78567NBTJ A Waters (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Northam Feed & Hire02:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HONEY VINE67564NBTP J Hepple (Lexia)
2ROUGH DAY6327830.29P J Glenny (Bakers Hill)
3TOUCH OF GRACE7777530.19M Leach (Beverley)
4AMBROSE ASSASSIN2273630.05W P Jacobson (Northam)
5PRODIGAL ONE66244NBTG G Hall (Thornlie)
6BLAZING STAR66346FSHC M Bennett (Southern River)
7SOL’S SISTER45877NBTG G Hall (Thornlie)
8SKY DEUCE6251830.26P Marotta (Middle Swan)
9CHALANA COOL38846NBTJ A Waters (Nambeelup)
10ETERNAL2757829.96C Godfrey (Wooroloo)
Race No. 5Sprintergold Energy-e02:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OLIVE OIL86828NBTM J Julien (Stoneville)
2POLMETRIC7683729.94P J Glenny (Bakers Hill)
3FOOL’S BLACK8876729.91W D Choules (Bakers Hill)
4WOT’S FOR DINNER64686NBTG G Hall (Thornlie)
5KALDEN CERSEI1325130.10D R Biddle (Bayswater)
6EL MINOS4587830.20C Godfrey (Wooroloo)
7BIG BEAST74226NBTH P Spykers (Wundowie)
8BEE JANDI25174FSTDW P Jacobson (Northam)
9SAMMY DIZZLE26667NBTG G Hall (Thornlie)
10PAST GEM7865730.66P Marotta (Middle Swan)
Race No. 6Northam Feed & Hire03:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 588 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BEE TEE YOU4537334.58G G Hall (Thornlie)
2JOYOUS FANTASY78255NBTC A Shore (Pinjar)
3MYSTERY ROSE6443134.80K J Glenny (Bakers Hill)
4SMOOTH RHYTHM73618FSTDJ B Righetti (Coolup)
5GINGER WHINGER25456NBTC A Shore (Pinjar)
6MEKONG MOON655P535.38T M Glenny (Wundowie)
7NIGHTSTICK35165FSTDK J Glenny (Bakers Hill)
8MILLER’S FURY23674FSHP J Hepple (Lexia)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Sprintergold Muscle Pro03:19PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHERRY MONELLI15283FSHD C Hobby (Nambeelup)
2RUSTY ROSE5112730.22P Marotta (Middle Swan)
3EUSTACE MICKLE51416NBTW D Choules (Bakers Hill)
4BLISTERING VINE31787FSHP J Hepple (Lexia)
5WEST ON LANA3451730.21C M Bennett (Southern River)
6SMASH FOR CASH3271830.51G W Batty (Bellevue)
7GOLDEN BREEZE78648NBTG G Hall (Thornlie)
8DYNA CORKY4424429.97W P Jacobson (Northam)
9MISS DIXIE65777FSTDM J Julien (Stoneville)
10MAD JAZZ3584730.00W P Jacobson (Northam)
Race No. 8Northam Feed & Hire03:36PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ANGRY MUD CRAB42134NBTJ N Paikos (Ellenbrook)
2WHERE’S NODDY46858NBTG G Hall (Thornlie)
3TYPHOON SALLY6164730.48G B Berry (Nambeelup Park)
4MANGO CHUTNEY7287629.71G B Berry (Nambeelup Park)
5GRETEL TWO5737330.38M J Julien (Stoneville)
6DERRICK’S BOY65688NBTC A Shore (Pinjar)
7GENUINE RELTUB7761530.02C M Bennett (Southern River)
8BAD BOY CHARLIE67156FSTDJ M Thompson (Southern River)
9LAGOON FLYER7777430.86P J Glenny (Bakers Hill)
10CRUISER8286429.65N Goldsworthy (Northam)
Race No. 9Sprintergold Whelp ‘n’ Grow03:55PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ALL ABOUT SIZE5146129.86K T Charles (Hopeland)
2DEVINE WENCH5333230.38K E Batty (Wattle Grove)
3ROCKIN’ ROBIN37222NBTM J Julien (Stoneville)
4HOTSHOT JESSIE8881329.94W D Choules (Bakers Hill)
5GOONEY MONELLI2141130.03J M Jeffries (Stake Hill)
6WOODY NOAH6224229.97D P Brown (Gidgegannup)
7VELORIAN5642230.17P J Glenny (Bakers Hill)
8PIER STREET PUNK2431129.61B J Maclean (Southern River)
9GRETEL TWO5737330.38M J Julien (Stoneville)
10BIG BAD CHOPPER25334NBTJ M Jeffries (Stake Hill)
Race No. 10Northam Feed & Hire04:14PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MERLOT MONELLI61215FSHD C Hobby (Nambeelup)
2GRANTHAM GIRL2115530.17D R Biddle (Bayswater)
3MR. PRICKLEPANTS7765729.90K J Glenny (Bakers Hill)
4WEST ON EDDIE64576NBTP Worthington (Nambeelup)
5VENETO LANE3614230.17G G Hall (Thornlie)
6LOST IT4351729.90G G Hall (Thornlie)
7HYPNO LYN6576529.84K J Glenny (Bakers Hill)
8VINTAGE VINE7255230.02P J Hepple (Lexia)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Sprintergold Focus04:30PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COCHISE COUNTY4364729.62K J Glenny (Bakers Hill)
2ROCK ON VINE3162729.69P J Hepple (Lexia)
3SHARON MONELLI1625229.96D C Hobby (Nambeelup)
4HIGH IMPULSE8876829.49G Debski (Ballajura)
5TYPHOON MONELLI7876529.99B J Maclean (Southern River)
6COOL RUSH7128829.66B J Maclean (Southern River)
7SMILEY ASSASSIN8585229.70R J Watson (Nambeelup)
8DALLAS MONELLI5231229.87J M Jeffries (Stake Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Northam Feed & Hire04:54PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FROSTY MONELLI21432NBTD C Hobby (Nambeelup)
2TERRA ROCKA6616117.24C A Shore (Pinjar)
3WEST ON EVE5852117.26P Worthington (Nambeelup)
4CHEEKY CYCLONE5264817.51C M Bennett (Southern River)
5RETRO NIGHT5452617.40P Worthington (Nambeelup)
6SNIPER’S SHOT2211117.04B J Maclean (Southern River)
7WANDY CARLA6736517.42G G Hall (Thornlie)
8SKODA3221217.39B J Marshall (Southern River)
9WEST ON JAKE1488417.39C M Bennett (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments