Monday 9th May 2011

Greyhound Box Draw For Northam – Monday 9th May 2011

Race No. 1Betta Electrical01:19PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Of $885 Prizemoney.
1st: $475 2nd: $130 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TAHITIAN TERROR35466FSHM J Julien (Stoneville)
2LIL’ WILD2FSHW P Jacobson (Northam)
3PURE COINCIDENCE53FSHK J Glenny (Bakers Hill)
4OR ELSE88884NBTW D Choules (Bakers Hill)
5KARN HOPE34377NBTC Caruana (Northam)
6EMMERDALE3FSHM Leach (Beverley)
7OPTIMISM67778FSHW D Choules (Bakers Hill)
8RAPPER ZAPPA77647FSHP Marotta (Middle Swan)
9CHALANA PACK76457NBTC Godfrey (Wooroloo)
10GUNDI’S GHOST48456FSHG V Reid (Crossman)
Race No. 2Bob Davey Real Estate01:34PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

137632FSTDJ M Thompson (Southern River)
2LIVELY HAND15558FSHB K Yates (Forrestdale)
3GO WILD SOPHIE45783NBTG W V Diemen (Munster)
4RUBINATE35146FSHK J Foxton (Oakford)
5AROUND A BUCK6125417.79G G Hall (Thornlie)
6CANDY BLONDE66648NBTG G Hall (Thornlie)
7TARANGAU7242217.60J M Thompson (Southern River)
8BUB LOW7644317.64P Marotta (Middle Swan)
9CARRIE MONELLI23155NBTD C Hobby (Nambeelup)
10BAZ SCAGGS86474NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 3Ranvet01:54PM (WAtime)
Maiden event over 509 Metres at Northam Of $885 Prizemoney.
1st: $475 2nd: $130 3rd: $70 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BRUISER’S LEGACY342NBTW P Jacobson (Northam)
2HAYDEN TENEILLE44747FSHP V Mcmanus (Brookton)
3HIGH IMPACT25867FSHG G Hall (Thornlie)
4GINGER MONELLI68841FSHB J Maclean (Southern River)
5ANGLO BANGLO87863NBTW D Choules (Bakers Hill)
6SERENE GLADE35668NBTC Caruana (Northam)
7ASSASSIN’S FLYER34588FSHG W Martin (Southern River)
8PRODIGAL ROSE63634NBTW D Choules (Bakers Hill)
9LOADED DICE56467NBTK J Glenny (Bakers Hill)
10TAHITIAN TIGER55647NBTM J Julien (Stoneville)
Race No. 4 Electrics02:16PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 297 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FRUITY REGINA43767FSHM J Beamish (Southern River)
2SKY SHADOW8276617.63J M Thompson (Southern River)
3BENT LEE2556117.33G G Hall (Thornlie)
4FLOWCHART28432NBTB J Maclean (Southern River)
528173NBTG G Hall (Thornlie)
6LEDARO HOLLY8621117.37B Cook (Southern River)
7RA RA RASPUTIN77887NBTB Cook (Southern River)
8ADS6717217.46K Harding (Southern River)
9OCTANE GLADE4145417.41B J Maclean (Southern River)
10WEST ON TRACY3133517.48G G Hall (Thornlie)
Race No. 5Dunnings02:36PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ASHY MASHY2612430.21W P Jacobson (Northam)
2RAHNI BLU63731FSHG G Hall (Thornlie)
3BLUEWATER46735NBTB J Maclean (Southern River)
4STARSTRUCK64266FSTDN G Maclean (Huntingdale)
5CODE RED4423130.41J F Carmody (Banjup)
6HEATED AFFAIR22626NBTG B Berry (Stake Hill)
7COULTA AFRIC6685729.89D P Brown (Gidgegannup)
8VALDAHREE41232NBTW P Jacobson (Northam)
9RAPT IN CANDY7878730.06P Marotta (Middle Swan)
10OCTANE CRUISE35775FSHG W Martin (Southern River)
Race No. 6Intercast02:56PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SOME GLADE5373330.35C Caruana (Northam)
2LOCKHART MONELLI64363FSHB J Maclean (Southern River)
3SURFER’S ANGEL36325FSHP V Mcmanus (Brookton)
4RIPLEY REASON3854429.63G G Hall (Thornlie)
5REGENT SHIRAZ83727FSHK Harding (Southern River)
6DOPPIO88778FSHG Maiolo (Banjup)
7TEXAS WAVES76688FSHJ F Carmody (Banjup)
8AMBROSE ASSASSIN2134730.33W P Jacobson (Northam)
9OLYMPIC BOLT68466NBTP Marotta (Middle Swan)
10AUSSIE CHICK21274NBTW P Jacobson (Northam)
Race No. 7Prime Trophies03:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TOP CLASS GRACE31363NBTW P Jacobson (Northam)
2FRANTIC FINESSE35227NBTG B Berry (Stake Hill)
3NED THE BARBER5514430.16G G Hall (Thornlie)
4NED GUNDI3515530.41G V Reid (Crossman)
5SANDY’S ARGUMENT46776NBTW P Jacobson (Northam)
6METAL LOVER2222130.24K J Glenny (Bakers Hill)
7DANNI SUGAR67255NBTW D Choules (Bakers Hill)
8TEN CARAT LANKAN4748529.79B Cook (Southern River)
9RAPT IN CANDY7878730.06P Marotta (Middle Swan)
10SCARLETT MONELLI33326NBTB J Maclean (Southern River)
Race No. 8Vetsearch03:28PM (WAtime)
Grade 5 Final event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FALCON FREEWAY37833NBTK Harding (Southern River)
2UNO HEYZY3311129.77G B Berry (Stake Hill)
3SWIFT SHIRAZ66262NBTG G Hall (Thornlie)
4XENA BENZ1635130.28D C Hobby (Nambeelup)
5JACKPOT SUNDAY86683NBTB Cook (Southern River)
6SMILEY ASSASSIN1153129.73G B Berry (Stake Hill)
7LUCKY ENDEAVOUR22232NBTW D Choules (Bakers Hill)
8MISTY MONELLI1162NBTD C Hobby (Nambeelup)
9TOP CLASS GRACE31363NBTW P Jacobson (Northam)
10NED THE BARBER5514430.16G G Hall (Thornlie)
Race No. 9Ian Hunt03:48PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1LOW FLYIN’ LOFTY7772630.48P V Mcmanus (Brookton)
2TIC ATTACK33113NBTW P Jacobson (Northam)
3STAR FALL8877630.01K J Glenny (Bakers Hill)
4STEADFAST MAX62643NBTB K Yates (Forrestdale)
5BIG MOMMAS JOKEN17722NBTG B Berry (Stake Hill)
6FAIRY TOUCH46357NBTM Leach (Beverley)
7SHAMBI GEM85783NBTG B Berry (Stake Hill)
8BOO BOO BUBBLES41125NBTD C Hobby (Nambeelup)
9BATTSY MONELLI15526FSHD C Hobby (Nambeelup)
10EEYORE DEBELLO33255FSHM J Beamish (Southern River)
Race No. 10Shire Of Northam04:04PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 509 Metres at Northam Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW EXPENSE7474329.81G G Hall (Thornlie)
2YOU’RE BEHIND5541730.41G V Reid (Crossman)
3MAXIMOO58246NBTG B Berry (Stake Hill)
4BAM SIYAN13235FSHG Maiolo (Banjup)
5ROYAL GRIP75561FSTDK J Glenny (Bakers Hill)
6BLACK EYED AIDAN66736FSHM J Beamish (Southern River)
7KENZIE MONELLI87582FSHB J Maclean (Southern River)
8ARMATREE TIGER55664FSTDM Leach (Beverley)
9IZZY MONELLI34446FSHD C Hobby (Nambeelup)
10BATTSY MONELLI15526FSHD C Hobby (Nambeelup)
Race No. 11Gascoigne Leather Centre04:28PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FORTIFIED 3711129.78W P Jacobson (Northam)
2BLACK AND BENT63747FSHW P Jacobson (Northam)
3SPUNKAFY78677NBTJ F Carmody (Banjup)
4CHUCK MONELLI74856FSHD C Hobby (Nambeelup)
5PERSUADE51223NBTJ F Carmody (Banjup)
6CRYSTAL MAGIC3651829.99B J Maclean (Southern River)
7NIGHT BEAUTY5511529.68K Charles (Baldivis)
8CHARMA GUNDI6335429.82G V Reid (Crossman)
9MISTER BANNER78566FSHB K Yates (Forrestdale)
10SPIRIT QUEST7255430.28M J Beamish (Southern River)
Race No. 12Avon Computech04:48PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SUZANNE16462NBTB Cook (Southern River)
2COCO JOE6537217.58B Cook (Southern River)
3DOUBLE RUMBLE5438117.52W D Choules (Bakers Hill)
4NEW WONDER64783NBTG G Hall (Thornlie)
5JOCKEY NEEDED1622117.42W P Jacobson (Northam)
6STRINGY BARK LAD73551FSHK J Foxton (Oakford)
7NIGHT MELODY1211117.18K Charles (Baldivis)
8SODA BURNS6472317.43B M Ayling (Cunderdin)
92878817.37K J Foxton (Oakford)
10SPIRIT QUEST7255417.39M J Beamish (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments