Sunday 10th October 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 10th October 2010

Race No. 1Shamrock Stake12:16PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PURE ZOO73583M A Stewart (Gidgegannup)
2MOREPACK54887C Godfrey (Wooroloo)
3NURSE TRINA411P S Harvey (Nambeelup)
4BAYOU AROUND36764G G Hall (Thornlie)
5EBONY’S CONQUEST66745R D Kidd (Wundowie)
6BROWNLOW JUDD45228J M Thompson (Southern River)
7FLAT TAILS77876K J Glenny (Bakers Hill)
8BOOM CRASH OPERA66663G G Hall (Thornlie)
9EM27684K A Moon (Barragup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Mixed Stake 4/5 (297)12:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 297 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BENT LEE75423G G Hall (Thornlie)
2GORGEOUS SPEED21785P Marotta (Middle Swan)
3TOMMY ZOO58267M A Stewart (Gidgegannup)
4BUB LOW22144P Marotta (Middle Swan)
5DOUBLE ENN37262J M Thompson (Southern River)
6SALOON LAD57744J M Thompson (Southern River)
7THAT’S EFFICIENT46368N G Maclean (Huntingdale)
8NORTHAM LAD23514C Caruana (Northam)
9EM27684K A Moon (Barragup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Dale Stake (1)01:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HOBNOB37768M Leach (Beverley)
2BADJALING FLYER24462K J Glenny (Bakers Hill)
3CLEVELAND12547P J Hepple (Lexia)
4SURF’S UP JOE12278W A Skipper (Gosnells)
5CHASING THIEVES72676S L Kavanagh (Nambeelup)
6COULTA AFRIC58642C R Millar (Ashfield)
7SOME GLADE44574C Caruana (Northam)
8MASTER FINISH54845W P Jacobson (Northam)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Dale Stake (2)01:53PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KALAMBI BYRD67637G B Berry (Stake Hill)
2JET JAMES66777K J Glenny (Bakers Hill)
3JOHNNY MEI WONG63368W D Choules (Bakers Hill)
4SCARLET RAIN76674C Caruana (Northam)
5LISA’S LEGACY42565W A Skipper (Gosnells)
6PERSONALITY PLUS84156W P Jacobson (Northam)
7OCTANE GLADE22514P J Glenny (Bakers Hill)
8SEYMOUR BUNNY75875P V Mcmanus (Brookton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Dale Stake (3)02:25PM (WAtime)
Grade 5 event over 509 Metres at Northam Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SIREN SONG53688M Leach (Beverley)
2RANDY SAVAGE77852D F Beckett (Southern River)
3MOST FURIOUS45441M K Hunter (Northam)
4TURVINE41448P J Hepple (Lexia)
5WEST ON TRACY66822G G Hall (Thornlie)
6ZAHARAKIS16344P J Glenny (Bakers Hill)
7BASIC EXCESS23653W P Jacobson (Northam)
8MOONLIGHT SHADOW13335K J Glenny (Bakers Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Avon Stake03:04PM (WAtime)
Grade 4 event over 509 Metres at Northam Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KYBER PASS26632K J Glenny (Bakers Hill)
2TOGA72541D C Gardner (Bassendean)
3STEADFAST MAX67442B K Yates (Forrestdale)
4EXPRESS SHAMBI73523G B Berry (Stake Hill)
5RA RA RASPUTIN53316B Cook (Canning Vale)
6EBONY MAC16153P V Mcmanus (Brookton)
7ETHAN ALLEN28353G G Hall (Thornlie)
8MAUDIE MAC22225J P Steer (Seabrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Avon Valley Challenge03:40PM (WAtime)
Open event over 588 Metres at Northam Of $3,065 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $570 3rd: $285 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SPARTAN TIGER33211B J Maclean (Southern River)
2NIGHT BEAUTY67141K Charles (Baldivis)
3JACKPOT SUNDAY33362M J Beamish (Southern River)
4BEE TOP’S53631K Charles (Baldivis)
5EGO TRIP87572K J Glenny (Bakers Hill)
6FLUSHED AWAY75761K J Glenny (Bakers Hill)
7DEWANA DAY OUT34322B J Marshall (Southern River)
8LAGOON BIGGLES45462M J Beamish (Southern River)
9EBONY MAC16153P V Mcmanus (Brookton)
10EXPRESS SHAMBI73523G B Berry (Stake Hill)
Race No. 8Free To All (509)04:15PM (WAtime)
FFA event over 509 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1TEN CARAT LANKAN15158B Cook (Canning Vale)
2SCOT’S GLADE12846P J Glenny (Bakers Hill)
3SNOW EXPENSE12774G G Hall (Thornlie)
4STAR FALL32431K J Glenny (Bakers Hill)
5FRANTIC AFFAIR33556I J Vuletich (Brookton)
6ZORRO MAC13111P V Mcmanus (Brookton)
7RAPT IN CANDY12167P Marotta (Middle Swan)
8ESSIEN71344J P Steer (Seabrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Free To All (297)04:49PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Northam Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SMAKA JAK44127B J Marshall (Southern River)
2LIMBURG WHERE58522W A Skipper (Gosnells)
3DOUBLE RUMBLE28576W D Choules (Bakers Hill)
457577B K Yates (Forrestdale)
526733C L Bainbridge (Heathridge)
6COCO JOE17113B Cook (Canning Vale)
768712B J Maclean (Southern River)
8CHALANA SURFIN’81564C Godfrey (Wooroloo)
9FLYING KANGA22256B Cook (Canning Vale)
10KARYN’S SHADOW51758C L Bainbridge (Heathridge)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments