Sunday 13th June 2010

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 13th June 2010

Race No. 1Acttab Stake04:58PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $555 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1PERFECT BANQUET82524G Apps (Wombat)

2LIZ SHAWEN33273J M Curtin (Spence)

3ALBINO BIANCAL A Mcfarlane (Jerrawa)

4GIVE ME CHIVAS52K M Mulrine (Collector)

5*** VACANT BOX ***

6TURBO BOY55M Chalker (Gordon)

7ROYELLA ROSE73574Y Pappas (Royalla)

8ALBINO STRIKEL A Mcfarlane (Jerrawa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Sky Channel Sprint05:19PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $530 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MYALLA MYSTIC48S Cleary (Woodstock)

2MANGO WHIPS537L A Mcfarlane (Jerrawa)

3TWO DAD’S GONE44J K Coleman (Carwoola)

4CENA LEGEND76656G Ginn (Cudal)

5COMMANDANT CAPE26256M Kranitis (Goulburn)

6PATTY’S LADY5L Mcfarlane (Jerrawa)

7TALIESIN HARRY3J K Coleman (Carwoola)

8POLLY WOLLY7864L A Mcfarlane (Jerrawa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Kilcoyne Kennels Sprint05:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BURGAY43352L Mcfarlane (Jerrawa)

2BARACKO TUX35424V T Cravigan (Rossmore)

3WINMOORE JOE81768A Ginn (Cudal)

4JENMAR GODDESS53646A G Tutt (Hawker)

5ROSWILL STYLE68537W C Attwill (Abernethy)

6TWILIGHT SARAH12644T Peck (Queanbeyan)

7NIGHTS OF DORY661B C Peck (Gunning)

8RAPID GUY LUKE43565B C Peck (Gunning)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Wilson Watt Papandrea Sprint06:01PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BEAU WHITE33478P Heslop ()

2REVEKA PRINCESS54216M Kranitis (Goulburn)

3STRIPE CADET26276T Peck (Queanbeyan)

4FORGOTTEN YEARS87374P Warner (Burra)

5BURNT CAKE71685B C Peck (Gunning)

6CAWBOURNE MARY35343M J Bullock (Jerrabomberra)

7PEDRO VELOCE53748B K (Booragul)

8BLITZ THE BUSH35584G R Ginn (Cudal)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Climate Doctor Stake06:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MANCUNIAN KOOL13465I F Mcfarlane (Jerrawa)

2FIRST BANQUET11218G Apps (Wombat)

3MIDNIGHT CRUIZER22541T N Blewitt (Queanbeyan)

4MISS WISCONSIN25274A Ginn (Cudal)

5JACK’S CROWN81756V T Cravigan (Rossmore)

6MINNY GIGGLES82384A Ginn (Cudal)

7MYALLA VALLEY36764S Cleary (Woodstock)

8ELITE HIGHWAY36313A F Jenkins (Higgins)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Anytime Fitness @ Jerra Final06:46PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $1,070 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BRAD’S ROCKET13112G T Parsons (Young)

2BLUEY DEEPWATER41142L A Mcfarlane (Jerrawa)

3KAY NINE53522J H Richardson (Dapto)

4WALKAWAY TINY64161N P Collins (Bemboka)

5AMBER’S OSTI22752T E O’Keefe (Cootamundra)

6TYLER’S LEGEND16141G Ginn (Cudal)

7WEONA BANQUET13221G Apps (Wombat)

8BIG HOSER42571L Jakobasic (Sutton)

9ARCHIMEDES35623T Blewitt (Queanbeyan)

10FAIRLY DEEPWATER22173L A Mcfarlane (Jerrawa)

Race No. 7Canberra Mowers Dash07:09PM (NSWtime)
Mixed event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1AMETHYSTE78556D W Purnell (Warilla)

2TRIMTEX23335L A Mcfarlane (Jerrawa)

3JOHN BOY65212A F Jenkins (Higgins)

4BUDDHA’S GIRL42158T J Peck (Queanbeyan)

5SUMMARISE12366L A Mcfarlane (Jerrawa)

6SLEEP OVER14715L A Mcfarlane (Jerrawa)

7BOMBA BANQUET35546N E Batinich (Young)

8WALKAWAY FREDDY11714G J Collier (Googong)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Cowra-canberra Challenge Heat07:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $990 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1INEXHAUSTABLE16746L A Mcfarlane (Jerrawa)

2RAMBLING GYPSY24227G Apps (Wombat)

3DALGAZ LUCKY51334D J Ashton (Murrumburrah)

4LANCE621L Jakobasic (Sutton)

5PEDRO’S MOBILE11551M A Chalker (Gordon)

6MORE TO STATEF5323G E Smith (Tumblong)

7KIMBORA35521A Micallef (Bringelly)

8SIR PEDRO15276M A Chalker (Gordon)

9MILLEFIORI23466I F Mcfarlane (Jerrawa)

10SISTER CLEMENTS3645TM F Clayton (Sutton Forest)

Race No. 9Ranger Geale Stake07:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BERELLA ENYA1L E Renner ()

2INS AND OUTS15336L J Hannaford (Bungendore)

3THATZA CHOKER45277M F Clayton (Sutton Forest)

4ARCHIMEDES35623T Blewitt (Queanbeyan)

5REMA’S LESLEY75877W Slade (Beresfield)

6CHECK BOND OUT74676J J Cameron (Bungendore)

7MYALLA ATOM46145S Cleary (Woodstock)

8FINNSTER82254A Ginn (Cudal)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments