Sunday 11th April 2010

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 11th April 2010

Race No. 1Climate Doctor Maiden05:40PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $555 Prizemoney.
1st: $325 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1INS AND OUTS264L J Hannaford (Bungendore)

2MISS DEEPWATER3L A Mcfarlane (Jerrawa)

3*** VACANT BOX ***

4FUTURAMA TRILOGY58323T Cahill (Wombat)

5WOMBAT WAY3725C C Overy (Wombat)

6*** VACANT BOX ***

7TWITTER ME2L A Mcfarlane (Jerrawa)

8SIR BOMBA62475Y Pappas (Royalla)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Ready 4 Plumbing After Hours Ds06:04PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $530 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1COMMANDANT CAPE6M Kranitis (Goulburn)

2BURNT CAKE288B C Peck (Gunning)

3*** VACANT BOX ***

4C’MON MORGO6K Morgan (Braidwood)

5DALZA’S TRILOGY4363T Cahill (Wombat)

6*** VACANT BOX ***

7DEMON FIGHTER32F58A F Jenkins (Higgins)

8MANGO WHIPS5L A Mcfarlane (Jerrawa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Ranger Geale Short Course06:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $580 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1TRIMTEX31444I F Mcfarlane (Jerrawa)

2MIDNIGHT THEORY32236L A Mcfarlane (Jerrawa)

3ORIGINAL BLONDE14214R Camilleri (Queanbeyan)

4SUMMARISE14532L A Mcfarlane (Jerrawa)

5*** VACANT BOX ***

6WHOOSHY WOO WOO78568K Morgan (Braidwood)

7WALKAWAY FREDDY33211G J Collier (Googong)

8BOMBA BANQUET53265G Apps (Wombat)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Anytime Fitness 0-2 Wins06:42PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Canberra Of $1,090 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1ROYELLA ROSE67766Y Pappas (Royalla)

2ROYAL MAX62131R W Littlefield (Orange)

3NET EFFECT36538J J Platts (Fraser)

4TILLY ASH46165J A Wilson (Wallendbeen)

5*** VACANT BOX ***

6MCDOOM13623M Bell (Austral)

7CRYPTIC QUAFF37286M Bell (Austral)

8LETHAL LADY44353J A Wilson (Wallendbeen)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5John Montgomery Appreciation06:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1CYCLONE JOEY77133B C Peck (Gunning)

2WEONA BANQUET34122G Apps (Wombat)

3AMBER’S OSTI54414T E O’Keefe (Cootamundra)

4MIRO BOLT81747A Rowe (Goulburn)

5MANCUNIAN KOOL83627I F Mcfarlane (Jerrawa)

6MISS JAGZ14634N W Staines (Yass)

7BONNIE HENRY54517T Cahill (Wombat)

8MISS CRIBRALTAR53345B C Peck (Gunning)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Rod Everett Maiden Final07:20PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $1,570 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1FAIRLY DEEPWATER3L A Mcfarlane (Jerrawa)

2SUPER SUPERIOR4223J K Coleman (Carwoola)

3NOW WHAT7524K Morgan (Braidwood)

4OVERLAP371S K Wadick (Moss Vale)

5KING BRAD2B Peck (Gunning)

6LIZ SHAWEN34764J M Curtin (Spence)

7HAPPY GLOW351B Coleman (Queanbeyan)

8WILD MORGY22J K Coleman (Carwoola)

9SWAN MISS5M Kranitis (Goulburn)

10SIR BOMBA62475Y Pappas (Royalla)

Race No. 7Scratchings To Canb By 9.30 Sun07:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1WOMBAT TRILOGY41T Cahill (Wombat)

2REDFERN FEVER54618P Rowles (Narellan)

3BUSH CAPITAL46745B C Peck (Gunning)

4MORGO’S BABE2465FK Morgan (Braidwood)

5ALEC BALET2311L A Mcfarlane (Jerrawa)

6CHECK BOND OUT66277J J Cameron (Bungendore)

7JOHN BOY522F4A F Jenkins (Higgins)

8PEDRO VELOCE26358B K Sweeney (Booragul)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Congrats Lorraine & Jack Roy08:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $990 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MATDAN24544L A Mcfarlane (Jerrawa)

2CLASSY BEEN25444G A Brown (Wallendbeen)

3RAMBLING GYPSY36235G Apps (Wombat)

4BERRIDALE QUEEN51523L A Mcfarlane (Jerrawa)

5BERRIDALE FLASHF3143I F Mcfarlane (Jerrawa)

6OSTI’S GRACE26211T P O’Keefe (Cootamundra)

7ELITE HIGHWAY54526A F Jenkins (Higgins)

8DEANA KADE74757A Rowe (Goulburn)

9JUNIOR CONTENTED55441K E Sherd (Queanbeyan)

10SCHIEMER76646S R Smith (Stirling)

Race No. 9Canberra Mower Services Sprint08:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1STRAWBERRY THIEF76322J Baldacchino (Willow Vale)

2LUCKY FLUTTER67612K Morgan (Braidwood)

3ROSWILL STYLE18567W C Attwill (Abernethy)

4REGISTRATE35337L A Mcfarlane (Jerrawa)

5*** VACANT BOX ***

6JAY’S MAVERICK53466B C Peck (Gunning)

7HIGHLAND RAIN32421S K Wadick (Moss Vale)

8ALLENA BALE68513K J Staines (Jerrawa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Noms Close Noon W’day @ Grnsw08:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1FIRST BANQUET24123G Apps (Wombat)

2BUDDHA’S GIRL63623T J Peck (Queanbeyan)

3HIGHLAND ABBEY82356S K Wadick (Moss Vale)

4REMA’S LESLEY84624W Slade (Beresfield)

5OSTI’S GREAT63114T E O’Keefe (Cootamundra)

6CAWBOURNE MARY16153M J Bullock (Jerrabomberra)

7HABMAK41711L D Roy (Wallendbeen)

8MIDNIGHT CRUIZER33351T N Blewitt (Queanbeyan)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of