Saturday 3rd April 2010

Canberra – Saturday 3rd April 2010

Race No. 1Rod Everett Memorial Heat 105:26PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $530 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1OVERLAP37S K Wadick (Moss Vale)

2NOW WHAT752K Morgan (Braidwood)

3BELLA BELINDA85748A G Tutt (Hawker)

4DEMON FIGHTER332F5A F Jenkins (Higgins)

5SIR BOMBA36247Y Pappas (Royalla)

6SUPER SUPERIOR422J K Coleman (Carwoola)

7COMMANDANT CAPEM Kranitis (Goulburn)

8KING BRADB Peck (Gunning)

9TWO DAD’S GONEJ Coleman (Carwoola)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Rod Everett Memorial Heat 205:49PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $530 Prizemoney.
1st: $300 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1OAKTREA PETAL46453A Tutt (Hawker)

2SWAN MISSM Kranitis (Goulburn)

3WILD MORGY2J Coleman (Carwoola)

4PHONE CALLB Peck (Queanbeyan)

5HAPPY GLOW35B Coleman (Queanbeyan)

6LIZ SHAWEN83476J M Curtin (Spence)

7C’MON MORGOK Morgan (Braidwood)

8FAIRLY DEEPWATERL Mcfarlane (Jerrawa)

9TWO DAD’S GONEJ Coleman (Carwoola)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Safe Easter Travels06:14PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $630 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $100 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1TURBO TO EXCEL38337R J Maitland (Quialigo)

2ROYELLA ROSE46776Y Pappas (Royalla)

3RACHEL AND GRETA3M F Clayton (Sutton Forest)

4TWITTER MEL Mcfarlane (Jerrawa)

5MISS DEEPWATERI Mcfarlane (Jerrawa)

6SLIPPERY GIRL66764P Togias (Orchard Hills)

7MANAGE THIS44566P Hannaford (Bywong)

8PERFECT BANQUET7355G Apps (Wombat)

9CALL ME SLATER6227L J Hannaford (Bungendore)

10FORTIFIED BOND57733A K Hector (Camden South)

Race No. 4Sky 2 Racing Kids Egg Hunt06:39PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $690 Prizemoney.
1st: $450 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1SUMMARISE51453L A Mcfarlane (Jerrawa)

2BOMBA BANQUET75326N E Batinich (Young)

3ROAD AHEAD155F2N W Staines (Yass)

4STEEL IN TUNED44557V Bartolo (Bonnyrigg)

5TRIMTEX23144I F Mcfarlane (Jerrawa)

6WALKAWAY FREDDY13321G J Collier (Googong)

7MANCUNIAN KOOL38362I F Mcfarlane (Jerrawa)

8TEDDY TWO BUCKS221F3W A Bradley (Jerrabomberra)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Trials Now Wed 1-2 & 7-8pm07:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1I’M THE CURE76757P Warner (Burra)

2STRIPE CADET12531T Peck (Queanbeyan)

3ARIEK MIRAGE63576L A Mcfarlane (Jerrawa)

4TOP OCTANE67644P Heslop (Bungendore)

5CAWBOURNE MARY81615K Morgan (Braidwood)

6REMA’S LESLEY48462W Slade (Beresfield)

7HIGHLAND BREEZE46446S K Wadick (Moss Vale)

8MIDNIGHT CRUIZER43335T N Blewitt (Queanbeyan)

9REGISTRATE83533L A Mcfarlane (Jerrawa)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Ranger Geale 0-2 Win Final07:23PM (NSWtime)
Special Event event over 530 Metres at Canberra Of $1,320 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $200 3rd: $150 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1JUDI’S BELLE41M F Clayton (Sutton Forest)

2COMMEMORATE54172L J Hannaford (Bungendore)

3ELITE HIGHWAY55452A F Jenkins (Higgins)

4MATDAN22454I F Mcfarlane (Jerrawa)

5ULTIMATE COUNTRY42131J Johnson (Boorowa)

6BERRIDALE FLASH4F314I F Mcfarlane (Jerrawa)

7KINDLY45433T Peck (Queanbeyan)

8RAMBLING GYPSY13623G Apps (Wombat)

9SLIPPERY CHARLIE87265P Togias (Orchard Hills)

10LETHAL LADY74435J A Wilson (Wallendbeen)

Race No. 7Kilcoyne Kennels Sprint07:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1JENMAR GODDESS55364A G Tutt (Hawker)

2MEAT BUTCH22544R J Maitland (Quialigo)

3FORGOTTEN YEARS14372P Warner (Burra)

4ALBINO MOOSE11358L Mcfarlane (Jerrawa)

5BURGAY32116F Malone (Goulburn)

6HIGHLAND ZAC73444S K Wadick (Moss Vale)

7FIRST BANQUET72412G Apps (Wombat)

8ROSWILL STYLE41856W C Attwill (Abernethy)

9REGISTRATE83533L A Mcfarlane (Jerrawa)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Noms Now Close Wed 12pm @ Grnsw07:58PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $990 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $160 3rd: $110 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1MORE TO STATE27643G E Smith (Tumblong)

2INTELLECTUAL11118L A Mcfarlane (Jerrawa)

3CRACKER CAN67255K P Mahoney (Boorowa)

4JAYWALKING53524G M Derrick (Tumblong)

5SCHIEMER47664S R Smith (Stirling)

6JESSIE’S TAIL65232R J Maitland (Quialigo)

7BERRIDALE QUEEN15152L A Mcfarlane (Jerrawa)

8ALLOWANCE41134F B Malone (Goulburn)

9PLOW MASTER21113S J Nicholson (Reservoir)

10AMAKI PACIFIC47456P Hannaford (Bywong)

Race No. 9Cgrc Forum Wed 31/3/10 8.15pm08:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $790 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $80 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1BERRI KERRI65231L A Mcfarlane (Jerrawa)

2THATZA CHOKER55146M F Clayton (Sutton Forest)

3RAPID GUY LUKE33834B C Peck (Gunning)

4ROCKARENA51587K P Mahoney (Boorowa)

5SLIPPERY BOY65156P Togias (Orchard Hills)

6WEONA BANQUET33412G Apps (Wombat)

7DARK COUNTRY31481J Johnson (Boorowa)

8JOHN BOY2522FA F Jenkins (Higgins)

9GALBA FLASH41245N W Staines (Yass)

10CHECK BOND OUT66277J J Cameron (Bungendore)

Race No. 10Sunday Sky Next Week08:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $590 Prizemoney.
1st: $350 2nd: $110 3rd: $60 Unplaced: $10.

No.NameFormTrainer

1ALBINO NIKITA1752L Mcfarlane (Jerrawa)

2PEDRO VELOCE52635B K Sweeney (Booragul)

3AGGIE MALTA37746P J Frost (Heathcote)

4ARCHIMEDES53734T Blewitt (Queanbeyan)

5BUSH CAPITAL74674B C Peck (Gunning)

6BEAU WHITE17763P Heslop (Bungendore)

7TWILIGHT SARAH5264FT Peck (Queanbeyan)

8LUCKY FLUTTER66761K Morgan (Braidwood)

9REGISTRATE83533L A Mcfarlane (Jerrawa)

10*** NO RESERVE ***

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of