Sunday 16th March 2008


1. SANDY AND MIKE MAIDEN STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.52 Grade M 440M

1 BLACK PINS M L DEGUARA
2 CYCLONE TOPAZ M SANDRA CLISSOLD
3 JACKATEER M NEIL STAINES
4 SERIOUS QUEST M MICHAEL CLAYTON
5 JOCK’S JOY M T JACQUES
6 CHERRY BANQUET M NOEL BATINICH
7 PROPELLOR WAY M MATTHEW HENDRY
8 DAKODA CITY M JODIE GILBERT
9 FOUNDED WISH M J CHIRCOP
10 MR. FUJI M J FORMOSA

2. TOOHEYS MIXED STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.13 Grade MX 530M

1 PEN PUSHER M MICHAEL CLAYTON
2 IBROX DREAMER 5 WILLIAM DANCE
3 JUST KAYNEM 5 LESLEY HANNAFORD
4 COLOURED BALLS 5 R BENNETT
5 WHITE BRIAR 5 JODIE GILBERT
6 AWESOME LADDIE 5 GLEN GINN
7 SON OF SENNA M J FORMOSA
8 KARVAN M GREG MILLWOOD
9 RECKLESS BANKER 5 MICHAEL CLAYTON
10-VACANT

3. WORLDS GREATEST SHAVE DIST STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.34 Grade NG 600M

1 DR. STAR 5 J FORMOSA
2 GOODLOOKING MISS 5 PALMWOODS SYN
3 TOURIST ANDY 5 MICHAEL CLAYTON
4 TYLER’S CHAMP M GLEN GINN
5 IBROX WHISPER 5 WILLIAM DANCE
6 QUEEN SONYA 5 J CHIRCOP
7 PRIZES GALORE M J CHIRCOP
8 NEW SPEED 5 M CLAYTON
9-VACANT
10-VACANT

4. SWANSHELL CHINA 5TH GRADE SPRINT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.57 Grade 5 310M

1 EXTRA SMOOTH 5 J CHIRCOP
2 CAWBOURNE JANICE 5 JODIE GILBERT
3 CYCLONE STEEL 5 BARRY BURNET
4 LA LEE 5 T PECK
5 TASHA’S GIRL 5 NEIL STAINES
6 MONEY GENIE 5 M BULLOCK
7 SWAN PRINCESS 5 MICHAEL KRANITIS
8 INTIMATE LEE 5 PAUL HANNAFORD
9 FLYING HELENA 5 LESLIE DENNIS
10 JUST A DINT 5 FREDERICK SHOOBERT

5. CANBERRA MOWERS 5TH GRADE STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.17 Grade 5 440M

1 ARKADE 5 BRIAN PECK
2 BLACK DESTINY 5 JIM COLEMAN
3 GLEN ABBEY FOX 5 BRUCE PECK
4 BLACK GUN BOY 5 ROBERT WATERS
5 ARKUS BARKUS 5 M CLAYTON
6 PUNK MANCHU 5 B PECK
7 DARK SKY 5 T PECK
8 DARK GRANGE 5 FREDERICK SHOOBERT
9 SMALLFRY MADDY 5 J FORMOSA
10-VACANT

6. TODD RITCHIE 50TH MAIDEN FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.40 Grade MX 440M

1 TAIHLA’S BOY M DARREN LANG
2 SAME LOGIC M GLEN GINN
3 MEDIUM PACE 5 GLEN GINN
4 NATIONAL BLOSSOM M DENNIS WATERS
5 CYCLONE’S GHOST M SANDRA CLISSOLD
6 CAWBOURNE GREG 5 JODIE GILBERT
7 JUST ROSCOE 5 N FALK
8 GINGER’S WAY M B PECK
9 JACKATEER M NEIL STAINES
10 SON OF SENNA M J FORMOSA

7. SKY CHANNEL BEST 8 SPRINT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.00 Grade BEST 310M

1 CAMOMILE BOY 3 JODIE GILBERT
2 DAISY ROSS 3 TERRENCE KENNEDY
3 COMFORTABLY NUMB 4 JASON WILSON
4 INSTALMENT LEE 2 BARRY BURNET
5 JAY’S DESIRE 2 JEFFREY STEDMAN
6 WEE KAYLA 3 JODIE GILBERT
7 MOUSSE 4 GRAHAM ROGERS
8 TELLE SOPHIE 3 N FALK
9 KAY’S DESIRE 4 JEFFREY STEDMAN
10 CYCLONE GRACIE 4 JIM COLEMAN

8. ACTTAB 5TH GRADE FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.19 Grade 5 530M

1 GOBINDA 5 J THORPE
2 ROXY EVA 5 JODIE GILBERT
3 SPOOKY 5 NEIL STAINES
4 LEGAL TOKEN 5 J FORMOSA
5 BEE TOPS 5 J GILBERT
6 MAGIC CITY 5 J GILBERT
7 MISS HELENA 5 LESLIE DENNIS
8 SMASHING JEN 5 N FALK
9 FOUR STRAIGHT 5 STEPHEN WADICK
10 DAPHANEY 5 GARY MITCHELL

9. WILSON WATT PAPANDREA SPRINT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.39 Grade 5 310M

1 WHITE IRIS 5 BRUCE PECK
2 MISS PERNICKETY 5 KIM SHERD
3 COFFEE GURU JET 5 RICHARD PEIL
4 BELLA DOONS 5 JOHN CURTIN
5 SOOLORISTO 5 J FORMOSA
6 TIFFANY ROSS 5 MARIE KENNEDY
7 BOMBA BANQUET 5 NOEL BATINICH
8 IRINKA MONEY 5 S WEBBE
9 EXQUISETTE HOLLY 5 M BULLOCK
10 AUSSIE PACEMAN 5 BRUCE PECK

10. DE BORTOLI WINES 5TH GRADE STAKE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.58 Grade 5 440M

1 VILLAGE DREAM 5 BRUCE PECK
2 BESSIE’S BOND 5 N FALK
3 BILLY THE BULLET 5 DENNIS WATERS
4 KITARA 5 J CHIRCOP
5 MOST FRANTIC 5 J DIEHM
6 COOL AUSSIE 5 JODIE GILBERT
7 BO BINDI OSTI 5 GLEN GINN
8 CYCLONE JOSH 5 SANDRA CLISSOLD
9 SMALLFRY MADDY 5 J FORMOSA
10-VACANT

11. ACTTAB MIXED SPRINT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.32 Grade MX 310M

1 DUCK SHEREE 5 PETER HESLOP
2 CYCLONE PRINCESS M BARRY BURNET
3 MYSTERY CHOPS 5 DAVID THOMPSON
4 DASHING DAZZLER M KENNETH STAINES
5 NOT AS QUICK M J FORMOSA
6 CLASSIC THOUGHTS 5 J CHIRCOP
7 MARESSI M T JACQUES
8 SUPERFLY JYE 5 T PECK
9 IMA CAMEO M SANDRA CLISSOLD
10 DIG DEEP BOND M L DEGUARA