Sunday 20th April 2008

1. TRUE BLUE CHEMICALS MAIDEN HEAT1 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.30 Grade M 440M
1 CHARLIE’S GAL M DENNIS WATERS
2 LARRY THE LIP M K STAINES
3 GINGER’S WAY M BRUCE PECK
4 ILUKA JOCELYN M PAUL HANNAFORD
5 DELTA FOR LIFE M RICHARD BROWN ACT
6 CRAZY SURFER M FREDERICK MALONE
7 GUNNADOO KNIGHT M JODIE GILBERT
8 CHANCE LANE M SEAN BANNERMAN
9 ALANIS LANE M M BANNERMAN
10 ALTAIR IZMIR M K STAINES

2. TRUE BLUE CHEMICALS MAIDEN HEAT2 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.52 Grade M 440M
1 OBLIGATE M R PEIL
2 CAWBOURNE BESS M JODIE GILBERT
3 KING AARON M R T BROWN
4 MISS JORDY M K STAINES
5 SIR FRANK M STEVEN COLEMAN
6 PUPPET RULER M ALAN TUTT
7 CLASSIC HISTORY M ARTHUR JENKINS
8 MOE SOUTH M MARK CHALKER
9 ALTAIR IZMIR M K STAINES
10 ALANIS LANE M M BANNERMAN

3. GET WELL COL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.09 Grade NG 600M
1 ODNOC TIPPY TOES 5 N STAINES
2 WOODGER GIRL M RONALD JOHN PECK ACT
3 WARRIOR LAD 5 ALAN TUTT
4 SPOOKY 5 N STAINES
5-VACANT
6 GOODLOOKING MISS 5 J CURTIN
7 MADOOSA 5 JASON CAMERON
8 ST. POPPA WALLY 5 N STAINES
9-VACANT
10-VACANT

4. ACTTAB ENCOURAGEMENT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.31 Grade 5 310M
1 WALKABOUT ROXY 5 J CAMERON
2 DUCK SHEREE 5 HESLOP
3 POTENT PACE 5 W WHITE
4 CHIVE BALE 5 I MCFARLANE
5 COFFEE GURU JET 5 RICHARD PEIL
6 AWESOME KAY 5 J STEDMAN
7 IRON OUTLAW 5 GARY MITCHELL
8 FOOLISH KIDS 5 D THOMPSON
9 GO FUNKY 5 R J BENNETT
10 EXQUISETTE HOLLY 5 M BULLOCK

5. ACTTAB ENCOURAGEMENT — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
18.54 Grade 5 310M
1 COLLISION PEARL 5 PAUL ZAGOROWSKI
2 VIVA CONQUEST 5 P TURNER
3 CLOVALLEY RYAN 5 MARK CHALKER
4 MONEY GENIE 5 MICHAEL BULLOCK
5 CAWBOURNE JANICE 5 B PECK
6 ARSON ACTION 5 A MAHER
7 AUSSIE PACEMAN 5 BRUCE PECK
8 SUPERFLY JYE 5 T PECK
9 MAC’S SCOTLAND 5 D THOMPSON
10 THAT THERE SNAKE 5 J COLEMAN

6. TOOHEYS NEW 440M FINAL — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.14 Grade 4/5 440M
1 COLD CASEY 5 JODIE GILBERT
2 WHITE IRIS 4 B PECK
3 SUPREME OSTI 4 MICHAEL CLAYTON
4 PUNK MANCHU 5 B PECK
5 KING KOBALIN 4 F SHOOBERT
6 JUST A DINT 5 FREDERICK SHOOBERT
7 MAJOR EXPLOSION 5 L ROY
8 MAGIC CITY 5 JODIE GILBERT
9 CLOVALLEY LARRY 5 MARK CHALKER
10 KAY’S WHISPER 4 JEFFREY STEDMAN

7. CANBERRA MOWER SERVICES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
19.35 Grade BEST 440M
1 JONAN’S REVENGE 4 P DAVIS
2 AZZAKAI 3 BRIAN PECK
3 NAVAHO LANE 3 MARGARET BANNERMAN
4 AQUIN LANE 3 MARGARET BANNERMAN
5 CYCLONE GRACIE 4 JIM COLEMAN
6 GATHERING 4 LORRAINE ROY
7 KAY’S DESIRE 3 JEFFREY STEDMAN
8 NITRO BLACKEY 2 JOHN THORPE
9-VACANT
10-VACANT

8. RAPIDVITE — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.00 Grade 5 440M
1 ROXY EVA 5 JODIE GILBERT
2 TASHA’S GIRL 5 N STAINES
3 GLEN ABBEY FOX 5 BRUCE PECK
4 DARK SKY 5 TREVOR PECK
5 CLOVALLEY LARRY 5 MARK CHALKER
6 MYALLA DANCER 5 STEPHEN CLEARY
7 LOTUS BALE 5 IAN MCFARLANE
8 READY TO PUZZLE 5 K STAINES
9 BONEGILLA LAD 5 S CLEARY
10 STAR EFFEM 5 GARY MITCHELL

9. BOX 4 BISTRO HEAT 1 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.20 Grade NG 530M
1 BUENA BLAZE 5 MATTHEW SOAMES
2 GOBINDA 5 JOHN THORPE
3 DUCHESS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
4 GLEN ABBEY LES 5 B PECK
5-VACANT
6 DARK GRANGE 5 FREDERICK SHOOBERT
7 ELITE THING 5 R PECK
8 BEE TOP’S 5 JODIE GILBERT
9-VACANT
10-VACANT

10. BOX 4 BISTRO HEAT 2 — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
20.40 Grade NG 530M
1 AUTUMN RAFFLES 5 ALLAN MAHER
2 MYSTERY CHOPS 5 DAVID THOMPSON
3 COOL AUSSIE 5 JODIE GILBERT
4 DAPHANEY 5 G MITCHELL
5-VACANT
6 BILLY THE BULLET 5 DENNIS WATERS
7 SALOME THING M JOHN THORPE
8 ELEGANT LANE 5 MARGARET BANNERMAN
9-VACANT
10-VACANT

11. HALLUCINATE STAKES — CANBERRA GREYHOUND RACING CLUB
17.15 Grade NG 310M
1 LA LEE 4 T PECK
2 SAMBA LANE 4 MARGARET BANNERMAN
3-VACANT
4 UNO WITCH 2 JODIE GILBERT
5 JAY’S DESIRE 1 JEFFREY STEDMAN
6-VACANT
7 BEHIND BARS 4 GRAHAM GOURLAY
8 GO WILD JONAH 4 ROBERT COOPER
9-VACANT
10-VACANT