Sunday 28th October 2012

Greyhound Box Draw For Canberra – Sunday 28th October 2012

Race No. 1Acttab Maiden Stakes05:39PM (NSWtime)
Maiden event over 440 Metres at Canberra Of $875 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CLARKEVILLE LADYFSHN Staines (Yass)
2AWESOME JESS25NBTW White (Oberon)
3MICK AND PADDY5364NBTM F Clayton (Sutton Forest)
4RADAR RIDER7738FSHP E Roach (Lidsdale)
5CASCADE IZMIR823NBTG A Mills (Cootamundra)
6RAIN MAN4FSHM J Auld (Tatura)
7KID MAGIC33264NBTP J Zagorowski (Collector)
8MADE THE SAME22784NBTP Hannaford (Bungendore)
9IMA FELON52477NBTC Priestley (Dunlop)
10EAGLEHAWK53878NBTK E Sherd (Queanbeyan)
Race No. 2Kaleen Plaza Meats Maiden Dash05:57PM (NSWtime)
Maiden event over 310 Metres at Canberra Of $875 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WISE MAGIC436NBTM F Clayton (Sutton Forest)
2VALLEY WAYFSHN Staines (Yass)
3WHERE’S BART4FSHT K Auld (Tatura)
4TACACHE BRAYF8543NBTY Pappas (Royalla)
5TWITTER TRILOGY2F326NBTT E Cahill (Wombat)
6GRACIOUS JAKE23FSHJ Thorpe (Sutton)
7ALBURN3NBTG Harriden (Queanbeyan)
8CHAMPAGNE HOPE77852NBTC Priestley (Dunlop)
9BIT CASHED UP5FSHG C Sheather (Young)
10FOXY TRILOGYFFSHT Cahill (Wombat)
Race No. 3Climate Doctor Cannonball Ht106:20PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $1,290 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROD’S RED ROCKET74452NBTR P Fisher (South Nowra)
2WILD PUNTING61211FSHS Brown (Abermain)
3OSTI’S GREAT6324117.83T E O’Keefe (Cootamundra)
4SPLASH ABOUT642F3FSHP A Roderick (Weston)
5ROSEHILL DREAMER3123617.93L A Mcfarlane (Jerrawa)
6FIRST BANQUET1115317.90N E Batinich (Young)
7WEYMAN65672FSHD V Smart (Narellan)
8YARRAN8418217.60L D Roy (Wallendbeen)
9MOPAR ICE868F817.94R Morley (Flynn)
10GOLDEN ICE5765717.90R Morley (Flynn)
Race No. 4Climate Doctor Cannonball Ht206:45PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $1,290 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HARCOOL LAD51213NBTJ D Fisher (South Nowra)
2ALBINO PEACHY1117217.73L A Mcfarlane (Jerrawa)
3FREE PASS54621FSHJ N Ratcliffe (Tahmoor)
4CADEL HEAVENS6457318.05B J Talbot (Forest Hill)
5PURE ASK1127117.81L J Hannaford (Bungendore)
6RITZA BEN1655517.53A Lord (Cawdor)
7SWEET SMASH1612B17.91L D Roy (Wallendbeen)
8SWIFT CALLAH31131FSHJ K Matthews (Albion Park Rail)
9GOLDEN ICE5765717.90R Morley (Flynn)
10MOPAR ICE868F817.94R Morley (Flynn)
Race No. 5Climate Doctor Cannonball Ht307:03PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $1,290 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND KING6656118.04L A Mcfarlane (Jerrawa)
2ROWLES OVER6774618.09Y Pappas (Royalla)
3SHE CAN SEW1121117.59B I Jones (The Ridgeway)
4CAWBOURNE SHINE8814317.89A Lord (Cawdor)
5BLAKE PATRICK1161517.94P E Roach (Lidsdale)
6WOWSER1484717.72C L Glascott (Wagga Wagga)
7MEDITATE2524417.83K M Mulrine (Collector)
8LOST PROFITS3338617.76G M Derrick (Tumblong)
9GOLDEN ICE5765717.90R Morley (Flynn)
10MOPAR ICE868F817.94R Morley (Flynn)
Race No. 6Climate Doctor Cannonball Ht407:22PM (NSWtime)
Special Event event over 310 Metres at Canberra Of $1,290 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARNEY’S BEAUTY3862717.92A J Lord (Cawdor)
2STERLING ARROW4556117.78J A King (Spring Creek Qld)
3SAPPHIRE ADMIRE3313117.96B L Peck (Queanbeyan)
4COCO MISS121F317.95A J Rowe (Goulburn)
5ELITE GURU5334518.15M K Grant (Young)
6WESTERN BLUE54545FSTDL D Roy (Wallendbeen)
7STYLEMASTER LAD3161417.96L A Mcfarlane (Jerrawa)
8RIDICULOUS2F58717.66P D Ward (Wagga Wagga)
9MOPAR ICE868F817.94R Morley (Flynn)
10GOLDEN ICE5765717.90R Morley (Flynn)
Race No. 7Gibson & Harriden Stakes07:46PM (NSWtime)
Mixed event over 440 Metres at Canberra Of $1,105 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHLY CHOSEN6153425.88J Shea (Collector)
2RILEY’S CHANCE7415525.43L D Roy (Wallendbeen)
3ROCKET BANQUET2231125.83G Apps (Wombat)
4SANTEEKA41422NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
5CUTTING CORNERS54562NBTB L Selleck (Tooradin)
6MEAN NATHAN3253325.46K M Mulrine (Collector)
7MAN OF HONOUR2442525.73A G Tutt (Hawker)
8SHOUT OUT11783NBTM Conquest (Moss Vale)
9AVOID SCANDALS5772525.68G E Smith (Tumblong)
10PHANTOM AGENT5425625.72P J Wall (Charnwood)
Race No. 8Canberra Mower Service Stakes08:06PM (NSWtime)
Mixed event over 530 Metres at Canberra Of $1,530 Prizemoney.
1st: $880 2nd: $230 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OSTI’S TRILOGY13244NBTT E Cahill (Wombat)
2BOMB DISPOSAL4366230.50N Staines (Yass)
3RAM MAN81538FSTDB D Honey (Wagga Wagga)
4NOBLE ROCK8321530.82N W Staines (Yass)
5GREYSYND FLAME43326NBTL M Farlane (Jerrawa)
6BLACK TEXAS1625130.61K J Staines (Jerrawa)
7RAMBLING GYPSY3247830.52G Apps (Wombat)
8MONTANA IZMIR6285130.78K Staines (Jerrawa)
9BUSTER ZARR7254630.96N W Staines (Yass)
10ME AGAIN5571731.17R O King (Kembla Grange)
Race No. 9Top Class Plumbing Stakes08:28PM (NSWtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Canberra Of $1,530 Prizemoney.
1st: $880 2nd: $230 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IZZY’S JOY5543330.99L Jakobasic (Sutton)
2HELENA IZMIR3862131.03K Staines (Jerrawa)
3BARB MONELLI45252NBTA J Lord (Cawdor)
4EXTREME ICE35117FSHK M Mulrine (Collector)
5HAVEN42211FSHL J Hannaford (Bungendore)
6REDMOND STREET6517231.22C Priestley (Dunlop)
7DENTAL SURGEON2131.46N Staines (Yass)
8RED SOVEREIGN5656831.59L A Mcfarlane (Jerrawa)
9REGAL PADDY31577NBTK E Windus (Young)
10TIGGER’S MOBILE73578NBTM A Chalker (Gordon)
Race No. 10Journey Park Stud Stakes08:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Canberra Of $1,080 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOT BENJI64137NBTG C Sheather (Young)
2BIG DADDY ZARR1375225.39B L Miller (Orange)
3STAY IN TUNE2115225.50L J Hannaford (Bungendore)
4TYPHOON BANQUET31233NBTG Apps (Wombat)
5RUN FOR CASH6656125.89G C Sheather (Young)
6LINCOLN IMP53125.47L D Roy (Wallendbeen)
7FOREVER IZMIR62275NBTG A Mills (Cootamundra)
8QUALITY ASSURED62173FSHB H Judd (Forbes)
9BOSS GIRL54457NBTG E Smith (Tumblong)
10FIVE FORTY FIVE15477NBTM F Clayton (Sutton Forest)
Race No. 11Michael Donnelly Dash09:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 310 Metres at Canberra Of $1,065 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLAR BILL27226NBTR Sims (Illabo)
2IMA FORCE18185FSTDL Thompson (Nowra Hill)
3GYPSY BLAZE42311NBTJ W Stedman (Kingsvale)
4OUR DESIRE12721FSTDK J Staines (Jerrawa)
5DAINTY BANQUET53322NBTG Apps (Wombat)
6LAKODA GEMMA71311FSHR J Druery (Churchable)
7LUCY ROXON6683318.00G C Sheather (Young)
8FLYBUY BANQUET5722118.09G Apps (Wombat)
9NITRO JOURNEY2634718.18L A Mcfarlane (Jerrawa)
10JAYTEE CONQUEST8135618.18M R Conquest (Moss Vale)