Sunday 8th November 2009


1 READY 4 PLUMBING MAIDEN MAID 530M 5.50 P.M.
1 RITZA RAGE – ANTHONY LORD
2 MAGIC POINTS – JIM COLEMAN
3 SEA SPRAY – BRUCE PECK
4 VALLEE RATTLER – NEIL STAINES
5 V A C A N T
6 SEMENYA – GREG MILLWOOD
7 PLAYFUL GEM – DAVID THOMPSON
8 CAWBOURNE JAKE – ANTHONY LORD

2 – ANYTIME FITNESS STK MAID 440M 6.09 P.M.
1 MAD MARTY BEE – ANTHONY LORD
2 PEDRO VELOCE – A MAHER
3 BELLA BELINDA – ALAN TUTT
4 SERENITY IZMIR – KENNETH STAINES
5 ELITE NURSE – DENICE WARREN
6 ULTIMATE COUNTRY – JAMES JOHNSON
7 AMMON BALE – LISA MCFARLANE
8 RAPID GUY LUKE – BRUCE PECK
9 BERELLA BRIDGET – DENICE WARREN
10 SILVERWATER – ANTHONY LORD

3 – DOUG MACKECHNIE SPRINT MAID 310M 6.30 P.M.
1 SHORT GRAIN – A TUTT
2 MILLY MOO – MATTHEW HENDRY
3 BURGAY – T KENNEDY
4 GALBA ROBYN – NEIL STAINES
5 SHE GOES GOOD – BRUCE PECK
6 BARACKO TUX – VINCENT CRAVIGAN
7 AMERICAN TITCH – ANTHONY LORD
8 ZIZZO – FRED SHOOBERT
9 ARANDA – GREG MILLWOOD
10 KING’S PRIZE – FRED SHOOBERT

4 – RANGER GEALE 5TH GRADE FNL 5 Gd 310M 6.50 P.M.
1 HALF AS MATE – ANTHONY LORD
2 STYLISH BEEN – GRAHAM BROWN
3 TEDDY TWO BUCKS – JIM COLEMAN
4 FULLY ARMED – LYN WHITE
5 ELLA FELLA TELLA – JASON CAMERON
6 TWILIGHT TORNADO – TERVOR PECK
7 UNIQUE UNIT – ANTHONY LORD
8 HIGHLAND ZAC – STEPHEN WADICK
9 BLAZING MORGO – KEITH MORGAN
10 HIGHLAND ABBEY – STEPHEN WADICK

5 – VALLEY TAVERN TOP GRADE SPRINT B8 310M 7.10 P.M.
1 WALKAWAY FREDDY – JIM COLEMAN
2 JETWASH – ANTHONY LORD
3 MURRAY VAR FLYER – STEPHEN WADICK
4 IIGLOO OSTI – L ROY
5 IT’S A CHANCE – L ROY
6 TRIMTEX – IAN MCFARLANE
7 NEKIA COUNTRY – J JOHNSON
8 TEENY TINY – ANTHONY LORD

6 – HAPPY BIRTHDAY NESSA STAKE 4/5 Gd 440M 7.30 P.M.
1 HEAVILY ARMED – LYN WHITE
2 WALKAWAY TINY – NEIL COLLINS
3 VIDAR IZMIR – KENNETH STAINES
4 LEG STUMP – ROSS KOPPMAN
5 MANCUNIAN KOOL – IAN MCFARLANE
6 SCHIEMER – SHANNON SMITH
7 PEDRO’S MOBILE – MARK CHALKER
8 COLONEL SOLO – JUDITH ROBINSON
9 MIDNIGHT THEORY – IAN MCFARLANE

7 – CANBERRA MOWER SERVICES HT1 NG 530M 7.45 P.M.
1 BOLTING BYRNESY – LESLIE WOLHUTER
2 TALIESIN JOHN – JIM COLEMAN
3 MY MYSTERY – ANTHONY LORD
4 HIGHLAND IZMIR – KENNETH STAINES
5 BLACK SANDS – LYN WHITE
6 MAJOR MYSTERY – DAVID THOMPSON
7 BLACK POP – RAYMOND KOPPMAN
8 SIR PEDRO – MARK CHALKER
9 IZMIR’S HONOUR – KENNETH STAINES

8 – CANBERRA MOWER SERVIES HT2 NG 530M 8.10 P.M.
1 IZMIR’S WARRIOR – KENNETH STAINES
2 BANNOCKBURN HOPE – MARK BELL
3 ARIEK RUTH – KEITH JONES
4 COUNTRY REBEL – JAMES JOHNSON
5 ANNA OSTI – LYN WHITE
6 BIG BUTCH – TROY CANTY
7 EBONY DEVIL – MARK CHALKER
8 BOOK OF DAYS – ANTHONY LORD
9 IZMIR’S HONOUR – KENNETH STAINES

9 – CLIMATE DOCTOR MIXED MX 440M 8.35 P.M.
1 BERELLA CHELSEA – DENICE WARREN
2 NINJA WARRIOR – N TAIT
3 WALKAWAY DEE – NEIL COLLINS
4 FIVE TO LIFE – ANTHONY LORD
5 DEKAY’S DYNASTY – KENNETH STAINES
6 ARIEK MIRAGE – KEITH JONES
7 JOHN BOY – ARTHUR JENKINS
8 BUSH CAPITAL – BRUCE PECK
9 CORNIA – MATTHEW HENDRY
10 CAWBOURNE RAPID – ANTHONY LORD

10 – WILSON WATT PAPANDREA STK 5 Gd 310M 9.00 P.M.
1 WILD ELLE – N TAIT
2 ARCTIC JET – KENNETH STAINES
3 COUPLE OF ACRES – HEATH EGGLETON
4 HIGHLAND BREEZE – STEPHEN WADICK
5 WALKABOUT JILL – JASON CAMERON
6 JENMAR GODDESS – A TUTT
7 FORGOTTEN YEARS – P WARNER
8 ELITE HIGHWAY – ARTHUR JENKINS
9 HIGHLAND ABBEY – STEPHEN WADICK
10 MRS. BANJO OSTI – HEATH EGGLETON