Laurie Healion Memorial Maiden Heats Saturday 24th July 2010

2010 3 Heats

Open To All Maiden Greyhounds
$20,000 To The Final Winner
,

Race No. 1Laurie Healion Memorial Mdn H105:00PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WINSOME GUNM J Finn (Londonderry)
2LILLEY’S FLASHI J Betts (Thornton)
3CHICAGO5A Pringle (Clergate)
4MY FINE FANCYD Clive (Weston)
5RUMBLE MISSILE2S J Kavanagh (Dungay)
6ANNIE’S LASTD E Garrett (Somersby)
7TWIGLEYC Chappelow (Sylvania Heights)
8KHE SANHP W Nickerson (Stockton)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Laurie Healion Memorial Mdn H205:25PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AVONDALE TWISTER4R J Kemp (Cardiff)
2DELIRIUM4J J Magnisalis (Glendale)
3LATINAJ W Sweet (Holmesville)
4PURE ASB Hedley (Cooranbong)
5KING BRAD2725B Peck (Gunning)
6HOT DELILAHD Clive (Weston)
7FINAL RINSEJ L Harris (Doyalson)
8SOUR CREAMJ Platts (Fraser)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Laurie Healion Memorial Mdn H305:42PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROBBO5E J Robertson (Williamtown)
2WINSOME SHIRAZM J Finn (Londonderry)
3KING BEAUMON4J L Antonelli (Kemps Creek)
4ELLE’S DEE723J J Magnisalis (Glendale)
5PEPPER SPRAYD Clive (Weston)
6LOCHINVAR HAVOCR C Smith (Barnsley)
7AVONDALE ELITEB Hedley (Cooranbong)
8HE’S A PLAYERF Goodall (Cessnock)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Laurie Healion Memorial Mdn H405:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AVONDALE GOLDB Hedley (Cooranbong)
2ALL DEBREEJ L Harris (Doyalson)
3COSMIC SURFERW M Ison (Bob’S Farm)
4BRALYN MIDGE2B J Northfield ( )
5STUFFED WISHESB L Clive (Weston)
6GOOFY FOOT33223G F Brown (Karuah)
7CAPRICORN CRUZA25562W P Smith (Wyongah)
8VOODOO RUMBLES J Kavanagh (Dungay)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Laurie Healion Memorial Mdn H506:12PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DEVINE NATION34424P J Parrelli (North Rothbury)
2ROSE POINTG J Ernst (Lochinvar)
3HELL GIRL47K S Waddington (St Marys)
4DUTCH DANIELJ W Sweet (Holmesville)
5COLONEL ZEB26B C Peck (Gunning)
6BRINDLE REBEL43I Absalom (Noraville)
7SOLAR OCTANEK G Greenough (Pearcedale)
8SHARBITB L Clive (Weston)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Laurie Healion Memorial Mdn H606:27PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SECONDS OUTJ L Stewart (Woodberry)
2BIG MOMMAS JOKENT Halligan (Wallsend)
3JOEY GEZ3P Yeo (Brocklehurst)
4BATO’S BULLET46352S A Mehan (Beresfield)
5JAMATI JAMIEB J Field (East Gresford)
6MAKE IT LAST6F D Sanotti (Warwick Farm)
7SANTA SLOYD Sultana (Londonderry)
8TOMMY TOKAAM22T F Pullman (Keinbah)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Laurie Healion Memorial Mdn H706:44PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PUNISHINGT Hurst (Londonderry)
2BOBBY CLAVERINGD E Garrett (Somersby)
3SIENNA’S DELIGHT2D S Swain (Box Hill)
4LILLEY’S LOCKI J Betts (Thornton)
5I’LL BE KING423F4D J Hawes (Doyalson)
6MASAI MISS22S Brown (Abermain)
7DAKODA ROSE4555R Camille (Gunning)
8VANCOUVER KISSM Edmunds (Arncliffe)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Laurie Healion Memorial Mdn H807:03PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NICE MINING33633C A Garrard (Maryland)
2BAD TRIP43355K Smith (Shortland)
3BOSSMAN JACKJ W Sweet (Holmesville)
4SCARLETT’S BOY32334J Denardo (Catherine Field)
5STRATO FORTRESSD E Garrett (Somersby)
6SECRET QUEENT L Bruce (Branxton)
7FOXZAMI ICEG J Robertson (Williamtown)
8PINKY TUSKADERO3644B C Peck (Gunning)
9PIXY’S FURY858T7R J Atkins (Cliftleigh)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments