Saturday 11th October 2008


Race 1 365m MX 13.00
STEELFARM APPRECIATION
1 COURTHOUSE LASS M VERONA WILSON
2 BLAZING BONFIRE 5 UNAVAILABLE
3 WESTERN BLISS M ALWYN CANN
4 MONTANA COUNTESS M GRAEME BOWLES
5 VICTORIA HARBOUR M PETER MCALISTER
6 ROYAL ROCKA M MAUREEN WEST
7 FIVE LOAVES M TIMOTHY MCVEY
8 SCRUFFY GAITES 5 DANIEL HATCH

Race 2 365m MX 13.20
BARRY MITCHELL APPRECIATION
1 ISA STORY M JAMES HOWARTH
2 MISS MASON M RUSSELL HARLAND
3 RIVET COUNTER 5 ROSS CLAY
4 MULWEE HAGEN M UNAVAILABLE
5 WYALONG BILL M WILLIAM BROWN
6 PHIL JUNIOR M PHILLIP HALL
7 TOASTER 5 STEPHEN DRANSFIELD
8 GAINSFORD MEG M PETER MCALISTER

Race 3 440m M 13.40
ARMIDALE BOWLING CLUB STAKE
1 STYLE EXPLOSION M RUSSELL HARLAND
2 POWERSTACK M RUSSELL HARLAND
3 SCOTCH AN COKE M STEPHEN HOWARTH
4 BOND BOMBSHELL M TIMOTHY MCVEY
5 Vacant
6 ROGAN BLUE M STEPHEN HOWARTH
7 DEFYING TIME M ROSANA STREATFIELD
8 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD

Race 4 440m 5 14.00
ARMIDALE EX SERVICES CLUB STAKE
1 DANISH DYNAMITE 5 GARRY STREATFIELD
2 APPLEBY 5 PETER MCALISTER
3 Vacant
4 PRIZED GEM 5 MAUREEN WEST
5 EMI SHIRAZ 5 PHILLIP HALL
6 Vacant
7 SIR ROBERT TRICK 5 CHRIS SUPPLE
8 BLOOD SUGAR 5 STEPHEN HOWARTH

Race 5 440m BEST 14.20
JOHN CANNON APPRECIATION
1 TANKED 3 MICHELLE SHAMBLER
2 Vacant
3 SPOTTED ASSASSIN 3 WILLIAM BROWN
4 Vacant
5 CHAUFFEURED 3 SPENCER STORCH
6 Vacant
7 SPECIAL CECIL 2 DAVID ROSE
8 Vacant

Race 6 365m 4/5 14.40
ARMIDALE JOCKEY CLUB APPRECIATIO
1 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER
2 BATTLER’S BEST 4 MAUREEN WEST
3 NEVADA DUST 5 WILLIAM BROWN
4 ROSCO’S GIFT 4 UNAVAILABLE
5 TRACKER GAITES 4 UNAVAILABLE
6 BREAK APART 5 STEPHEN DRANSFIELD
7 ANOREV FIESTA 4 VERONA WILSON
8 BUY PLANE 4 COLIN BURNS

Race 7 520m 5 15.00
HARDMANS ARMIDALE APPRECIATION
1 FORGOTTEN SON 5 MAUREEN WEST
2 MEL’S PRINCESS 5 JOSHUA HATCH
3 RACE ACE 5 RODNEY MARLOW
4 FAST OUT 5 ALWYN CANN
5 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
6 HAPPY BENN 5 ROBERT BRAY
7 CONNOISSER 5 MICHELLE SHAMBLER
8 LADY SCUD 5 KENNETH BELL

Race 8 440m 4/5 15.20
ARMIDALE EXPRESS APPRECIATION
1 LEXIE LANE 4 STEPHEN ATTWATER
2 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL
3 Vacant
4 BLUEY TAI 5 DANIEL HATCH
5 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
6 Vacant
7 MAGICAL MAYA 4 PETER MCALISTER
8 FOLSOM PRISON 4 TIMOTHY CLAY

Race 9 365m NG 15.40
AUSURE COUNTRY CUP
1 SPORTSMAN’S BLUE 3 UNAVAILABLE
2 SILENT BRETHEREN 3 MAUREEN WEST
3 KING’S MAN 3 PETER MCALISTER
4 LATCHFORD 5 GARRY STREATFIELD
5 BROMOLITE 3 GRAEME BOWLES
6 BAGO FURY 5 COLIN ROWE
7 MIDGEMITE 5 MICHELLE SHAMBLER
8 TONGUESTER 5 ROSANA STREATFIELD

Race 10 365m 5 16.00
ARMIDALE SUPPORTERS APPRECIATION
1 SWANKY 5 MICHELLE SHAMBLER
2 CORPORATE MISS 5 PETER MCALISTER
3 LONGWAY BOBBY 5 ROBERT BRAY
4 TEARAWAY TIGER 5 KENNETH BELL
5 Vacant
6 DALLARENEE STAR 5 MAUREEN WEST
7 GIBBRA 5 SABRINA BROWN
8 COLT FORTY FIVE 5 UNAVAILABLE

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments