Saturday 7th February 2009


Race 1 365m 5 13.00
STEELFARM HEAT 1
1 MULWEE SUE 5 SABRINA BROWN
2 EVIL TADMORE 5 RAYMOND MINTY
3 DANCHARAY 5 DESMOND WINTERS
4 BLACK GAIRN 5 BERNARD KEFT
5 RIVET COUNTER 5 ROSS CLAY
6 CAWBOURNE SOX 5 KERRIE SHANLEY
7 SALTWATER STELLA 5 KARL MILLER
8 BIG EIGHTY 5 TIMOTHY MCVEY
9 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON
10 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH

Race 2 365m 5 13.20
STEELFARM HEAT 2
1 BRISBANE LIMITED 5 SAMUEL CLAY
2 LONGWAY BINDIE 5 ROBERT BRAY
3 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE
4 FIVE LOAVES 5 TIMOTHY MCVEY
5 RUSH HOUR WILLIE 5 ED THOMPSON
6 BOOTLEG 5 WILLIAM BROWN
7 GUILTY AZZ 5 TERENCE JORDAN
8 COURTHOUSE PUB 5 RUSSELL HARLAND
9 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH
10 MAISIE LEE 5 PETER O’MALLEY

Race 3 440m 5 13.40
HARDMANS NISSAN APPRECIATION
1 SPIDER VALLEY 5 DESMOND WINTERS
2 SMACK THAT 5 GRAHAM NOVLEY
3 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON
4 LATCHFORD 5 GARRY STREATFIELD
5 POWER BOND 5 DESMOND WINTERS
6 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH
7 COURTHOUSE LASS 5 VERONA WILSON
8 ALEXANDER MULWEE 5 WILLIAM BROWN
9 MISS CARRUTHERS 5 PETER O’MALLEY
10 LIAISON SOLDIER 5 BENJAMIN SPENCE

Race 4 520m MX 14.00
SPORTSPOWER NOVICE STAKE
1 DEFYING TIME 5 ROSANA STREATFIELD
2 VALABARB 5 RUSSELL HARLAND
3 BOND BOMBSHELL M TIMOTHY MCVEY
4 HABANERO 5 ROSS CLAY
5 BIG MUMA’S HOPE M BENJAMIN SPENCE
6 MISS COPENHAGEN M ROSANA STREATFIELD
7 THRUPENCE 5 SABRINA BROWN
8 TADMORE PANDA M RAYMOND MINTY

Race 5 365m 5 14.20
STEELFARM HEAT 3
1 PRINCESS SOLDIER 5 BERNARD KEFT
2 REPLY 5 UNAVAILABLE
3 MULWEE BYE 5 WILLIAM BROWN
4 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
5 BLACK DOOZRA 5 COLIN BURNS
6 BLACKEYED DOUBLE 5 KARL MILLER
7 KALAHUBI 5 BENJAMIN SPENCE
8 SIXER’S SLIP 5 MICHELLE SHAMBLER
9 MAISIE LEE 5 PETER O’MALLEY
10 LIAISON SOLDIER 5 BENJAMIN SPENCE

Race 6 365m 5 14.40
STEELFARM HEAT 4
1 BOY NAMED SUE 5 UNAVAILABLE
2 LITTLE DADDY 5 KARL MILLER
3 CROWN TIKI 5 SCOTT BAKER
4 RUSH HOURS BABE 5 ED THOMPSON
5 POWERON VALLEY 5 SABRINA BROWN
6 BONDI GOLD 5 RUSSELL HARLAND
7 CHERYL’S JOY 5 GARY RYAN
8 CHAPINSKI 5 GARRY CARSON
9 MISS ROMA 5 MAXINE GLEESON
10 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON

Race 7 520m NG 15.00
ST KILDA HOTEL STAKE
1 DYNAMIC SPIRAL 4 RUSSELL HARLAND
2 TANKED 3 MICHELLE SHAMBLER
3 FOLSOM PRISON 4 TIMOTHY CLAY
4 PAUL’S PRINCESS 4 MICHAEL LANDRIGAN
5 WINGEN PRINCESS 4 JOHN LAWSON
6 BATTLE BROTHER 5 GARRY STREATFIELD
7 CATMANDOO 1 GARRY CARSON
8 CONNOISSER 4 MICHELLE SHAMBLER
9 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON

Race 8 440m NG 15.20
OLD MILL BISTRO STAKE
1 LOVELY LIZARD 2 RUSSELL HARLAND
2 SIR LYNDAN 4 TERENCE JORDAN
3 TONGUESTER 4 ROSANA STREATFIELD
4 BEACHIE SAND 3 GLEN MULLER
5 Vacant
6 JOE MCVET 1 TERENCE JORDAN
7 GIFTED ART 1 GLEN MULLER
8 BAGO RAIDER 2 KARL MILLER

Race 9 365m 3/4 15.40
MCDONALDS ARMIDALE FINAL
1 WATCH THE VALLEY 3 DEBBIE WINTERS
2 MISTY BLUE MAGIC 4 TERENCE JORDAN
3 DRIVE UP 3 JOHN LAWSON
4 PSYCHIC 3 RUSSELL HARLAND
5 MULWEE BLUE 4 KARL MILLER
6 RUSSEL’S MEMORY 4 DALE TOLMIE
7 KING’S MAN 3 BETTY KEENE
8 BUY PLANE 4 COLIN BURNS
9 PINGA 4 ED THOMPSON
10 LOW PROFILE 4 GARY RYAN

Race 10 365m NG 16.00
ARMIDALE EX-SERVICES CLUB STAKE
1 PRO MISS 2 RUSSELL HARLAND
2 TURRAMURRA PARK 4 PETER O’MALLEY
3 PINGA 4 ED THOMPSON
4 TRACKER GAITES 3 DANIEL HATCH
5 LITTLE SCOTY BAR 2 GARRY CARSON
6 MAGICAL MAYA 4 PETER MCALISTER
7 LOW PROFILE 4 GARY RYAN
8 FUTURE VIRUS 2 KARL MILLER

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments