Monday 28th March 2011

Greyhound Box Draw For Bathurst – Monday 28th March 2011

Race No. 1Bathurst Gbota Branch Mixed04:18PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JETHRO GIBBS65167J M Black (Bringelly)
2LEGAL ISSUE22414B Attard (Guildford)
3LITTLE PRETENDER51334W A Mcdonald (Springside)
4ANNABELLEA Pringle (Yetholme)
5LIKA WHISPER78222C M Reinke (Londonderry)
6LAUREL AYRES244S Kirby (Spring Terrace)
7RYAN WHILEY45533A Jones (Orange)
8KAROOLA KID3R T Mcdonald (Cowra)
9GRAFFITI BRIDGE22455T Turnbull (Sofala)
10GREY SKYS62446E A Anderson (Eglinton)
Race No. 2H.e. Buttsworth Memorial Ht 104:40PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STOLE A BREAK36423L M Cook (Mandurama)
2THEN QUOTED44555I Morgan (Telopea)
3ACTIVE BEAUTY85423J R Mathias (Winmalee)
4ZOOTA28316N Brown (Catherine Field)
5*** VACANT BOX ***
6HUMDRUM35162L D Roy (Wallendbeen)
7RINGO’S COLT57738F J Hurst (Londonderry)
8SMILING JACK34243C M Reinke (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3H.e. Buttsworth Memorial Ht 204:58PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NOW QUOTED76436J Mooney (Green Point)
2MELKATE76115C M Reinke (Londonderry)
3BIT FRISKY35344L M Cook (Mandurama)
4BUNGO57324N Brown (Catherine Field)
5*** VACANT BOX ***
6MAGIC LASS73145F J Hurst (Londonderry)
7SAD MOVIES45421J F Buttsworth (Bathurst)
8KESHA STAR53352E E Sanchez (Lidsdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4The Vic Hotel Stake05:20PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KAT KORA23138A Vella (Hargraves)
2GYPSY PEPPER55753F R Jeffcoat (Cowra)
3LITTLE LUCIA42223J F Buttsworth (Bathurst)
4MUSICAL JOURNEY27817J Carruthers (Castlereagh)
5SPRITELY VIXEN21117P R Bell (Bathurst)
6STARBURST JOEY57611S D Barron (Cambridge Park)
7SPRING ROSE1F542G Board (Orange)
8DIESEL ROC38116E J Vella (Cranebrook)
9LOCHINVAR KAOS24367J B Hodges (Bathurst)
10DANA BUSTA66235R T Mcdonald (Cowra)
Race No. 5Roofseal Bathurst Gold Cup Ht105:38PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOOD THING11242R T Mcdonald (Cowra)
2RETRO ZARR61141N W Staines (Yass)
3RED ERASER45375B J Conwell (Kelso)
4TOLLMAX16F68E A Anderson (Eglinton)
5KINGPIN STAR11337F J Hurst (Londonderry)
6HOT SEPTEMBER61555A M Lamb (Bathurst)
7GREPOLIS14721D Sultana (Londonderry)
8MONA’S ABBEY42211C D Phillips (Wallerawang)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Roofseal Bathurst Gold Cup Ht205:54PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ACTIVE SCOOP41634J R Mathias (Winmalee)
2GOOD ODDS KNOCKA22362F J Hurst (Londonderry)
3COUNTRY REBEL16752N W Staines (Yass)
4DANA BEL43263R T Mcdonald (Cowra)
5MAGIC DUST23213J S Crawford (Llandilo)
6SAYS WHO38511D Sultana (Londonderry)
7ZAPORAN GOLD61311G N Death (Nowra)
8SPRING FERRARI31131G J Board (Orange)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Roofseal Bathurst Gold Cup Ht306:11PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MICK THE JOKER51111M Blissett (Riverstone)
2ONLY BILL13115G Sheather (Young)
3YOUR SHOW JAKE31273A M Lamb (Bathurst)
4SABLE SLIP66441J R Mathias (Winmalee)
5SNOW MEL25112P F Meredith (Dubbo)
6MIKE LARRY63112S Kirby (Spring Terrace)
7NEVER EARLY14322K Mcdonald (Springside)
8DANA MARY74518R T Mcdonald (Cowra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Roofseal Bathurst Gold Cup Ht406:28PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SPRING LEGEND22514J F Carmody (Banjup)
2DANA MEL11725R T Mcdonald (Cowra)
3BRAVADO DOS23511C J Carl (Londonderry)
4STARBURST DELL56231S D Barron (Cambridge Park)
5RUNNING CARGO45536J Steel (Wellington)
6RIVER HI16142S Cleary (Woodstock)
7MONSTER JACK13314L D Roy (Wallendbeen)
8LAURA’S TIGER41253W M Dance (Somersby)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bathurst Rsl Club Stake06:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DANA TRAVIS24212N Brown (Catherine Field)
2IBROX TIGER52822W M Dance (Somersby)
3LOCHINVAR JAG13687J F Buttsworth (Bathurst)
4PADDY KEEPING23127C K Roberts (Dubbo)
5ONLY GEORGE27835C Lambert (Yenda)
6HICKORY DICKORY1N Brown (Catherine Field)
7NIGHT CLUBBING32533C J Carl (Londonderry)
8SHOCK POSITION54586C J Carl (Londonderry)
9SIMPLY IN AWE63547C Lambert (Yenda)
10PLAYBOY CHARIOT86367B Attard (Guildford)
Race No. 10Fifty 8 George Stake07:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TURTLE KEEPING32726C Roberts (Dubbo)
2MAN OF HONOUR1J R Mooney (Bathurst)
3SPEEDIE FELLA44332L Haaring (Cooks Gap)
4BEE JAY’S GIFT33265M K Grant (Young)
5ICE EYES21124P F Meredith (Dubbo)
6ROCK THE WEAPON14223R T Mcdonald (Cowra)
7PRAWN CUTLET54115A K Frazer (Wallerawang)
8WORLD’S END13613S Kirby (Spring Terrace)
9SPRING MITTEN3144G J Board (Orange)
10LADY ELORA45432E E Sanchez (Lidsdale)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments