Monday 4th April 2011

Greyhound Box Draw For Bathurst – Monday 4th April 2011

Race No. 1Bathurst Gbota Branch Maiden04:10PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

2GREY SKYS62446E A Anderson (Eglinton)
3NORRIS KID43M K Grant (Young)
4AMERICAN STORM74337S L Craig (Coonamble)
7IRINKA DONNA53R L Smith (Forbes)
8MYALLA MISS68333S Cleary (Woodstock)
9WEATHER74454W L Marriott (Neurea)
10COCONUT KID656W Neilan (Yetholme)
Race No. 2Bathurst Rsl Club Stake04:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ANGELS SING75123R W Board (Eglington)
2BLACKRAIN TITAN156G J Ford (Dubbo)
3MIRACLE MISS16465D Mcdonald (Lithgow)
4SABLE SLIP64415J R Mathias (Winmalee)
5JORDY’S GIFT85237P Grant (Young)
6IRINKA MARG55333R L Smith (Forbes)
7COOL FUSION11115K M Mcdonald (Springside)
8TRACEY’S CHOICE14688P J Rodgers (Freemans Reach)
9OMAR FLEX46777S Kirby (Spring Terrace)
10LOCHINVAR KAOS36786J B Hodges (Bathurst)
Race No. 3Beaurepaires Bathurst Bullet Fn04:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 307 Metres at Bathurst Of $2,530 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EBONY ERASER74562B J Conwell (Kelso)
2MILLI MILLI12126E O’Brien (Berkshire Park)
3WARM AS TOAST41144J D Brown (Spring Hill)
4DROOPY’S HEART54838B J O’Neil (Wellington)
5ANNA CEE14115C M Hore (Portland)
6PAY CHECK1154J M Black (Bringelly)
7STARBURST JOEY76112S D Barron (Cambridge Park)
8EZY COUNT11313P K Braddon (Cowra)
9SMART TRAIN66275D J Taylor (Bouldercombe)
10COOL CARD33735G Sheather (Young)
Race No. 4The Vic Hotel Stake05:10PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LOCHINVAR JAG36877J F Buttsworth (Bathurst)
2DARK MADNESS42888K Brown (Bligh Park)
3MAGIC KEARVE54645K Pedrana (Cranebrook)
4DANA BUSTA66235R T Mcdonald (Cowra)
5MOSELLA FLYER43613S Cleary (Woodstock)
6MAN IN TOWN16227M D Simmons (Kelso)
7MISS RED VIXEN16467P A Moran (Londonderry)
8GYPSY PEPPER57533F R Jeffcoat (Cowra)
9HER FLIGHT57544E A Anderson (Eglinton)
10DANA BREANNAH84356R T Mcdonald (Cowra)
Race No. 5Trevor Black Memorial05:30PM (NSWtime)
Mixed event over 700 Metres at Bathurst Of $4,780 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS BOSSY BOOTS34662N L Moran (Londonderry)
2PACIFIC JEWEL23333G Curtale (Cowra)
3SLICK LEE53621K T Pedrana (Cranebrook)
4ALTARIO13248G J Erwin (Ambarvale)
5HOT SEPTEMBER15554A M Lamb (Bathurst)
6RIGOLETTO32217B O’Neil (Wellington)
7IRINKA DIMITY32333R L Smith (Forbes)
8SHAY SHAZ25123N W Staines (Yass)
Race No. 6H.e. Buttsworth Memorial Final05:48PM (NSWtime)
Special Event event over 618 Metres at Bathurst Of $4,780 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HUMDRUM51621L D Roy (Wallendbeen)
2KESHA STAR33524E E Sanchez (Lidsdale)
3ZOOTA83163N Brown (Catherine Field)
4SMILING JACK24314C M Reinke (Londonderry)
5MAGIC LASS31453F J Hurst (Londonderry)
6NOW QUOTED43651J Mooney (Green Point)
7MELKATE61152C M Reinke (Londonderry)
8RINGO’S COLT77382F J Hurst (Londonderry)
9ACTIVE BEAUTY54235J R Mathias (Winmalee)
10SAD MOVIES54215J F Buttsworth (Bathurst)
Race No. 7Centrebet.com06:08PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Bathurst Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TOLLMAX6F685E A Anderson (Eglinton)
2POKEY LOUISE66726A Williams (Cootamundra)
3STRONG DROPF5724J T Brain (Lidsdale)
4MADAM JESSIE35242L W Dennis (Lidsdale)
5DANA MARY45186R T Mcdonald (Cowra)
6AWESOME KEITH34622K T Pedrana (Cranebrook)
7YOUTAR ELGWARNO33677G Curtale (Cowra)
8HEZA PRETENDER53255W A Mcdonald (Springside)
9LOCHINVAR KAOS36786J B Hodges (Bathurst)
Race No. 8Roof Seal Bathurst Gold Cup Fnl06:26PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Bathurst Of $23,900 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $5,000 3rd: $2,500 Unplaced: $200.

No.NameFormTrainer

1DANA BEL32631R T Mcdonald (Cowra)
2MICK THE JOKER11112M Blissett (Riverstone)
3MONSTER JACK33142L D Roy (Wallendbeen)
4RETRO ZARR11412N W Staines (Yass)
5COUNTRY REBEL67522N W Staines (Yass)
6GOOD THING12421R T Mcdonald (Cowra)
7NEVER EARLY43221K Mcdonald (Springside)
8DANA MEL17251R T Mcdonald (Cowra)
9GOOD ODDS KNOCKA23623F J Hurst (Londonderry)
10LAURA’S TIGER12533W M Dance (Somersby)
Race No. 9High Security Fencing Stake07:00PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1IT’S A SKEETA32171L W Dennis (Lidsdale)
2KOONIBBA55618S Kirby (Spring Terrace)
3FRESHIN UP84176J Zahra (Riverstone)
4NIGHT MAGIC35612E E Sanchez (Lidsdale)
5BEE JAY’S GIFT32652M K Grant (Young)
6WORLD’S END36133S Kirby (Spring Terrace)
7MIKE LARRY31127S Kirby (Spring Terrace)
8LADY ELORA45432E E Sanchez (Lidsdale)
9DANA BREANNAH84356R T Mcdonald (Cowra)
10RUN NANNA57648P A Moran (Londonderry)
Race No. 10Fifty 8 George Stake07:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLAPPIN’ AMBER613S Kirby (Spring Terrace)
2WESTERN BLUE31125A Williams (Cootamundra)
3GEMMA TELLER31536L M Maney (Bathurst)
4IRINKA ALLY21513R L Smith (Forbes)
5ROCK THE WEAPON42236R T Mcdonald (Cowra)
6GO JO RISK14753E E Sanchez (Lidsdale)
7MAJOR PAYNE64811S Craig (Coonamble)
8ON A DAY12151R W Board (Eglington)
9RUN NANNA57648P A Moran (Londonderry)
10HER FLIGHT57544E A Anderson (Eglinton)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments