Saturday 16th January 2010


1 BATHURST GOLD CUP HEATS MARCH 1 5 Gd 307M 7.18 P.M.
1 BOOMER ESTATE – BARRY COYTE
2 ETERNAL JESS – ANTHONY SPENCE
3 WARM AS TOAST – JONATHAN BROWN
4 GOOD BOY PEDRO – MAURICE TAYLOR
5 RUSTY WRECK – ANTHONY DI PALMA
6 TARADEARRA – PAMELA BRADDON
7 YANKEE DOLLAR – ANTHONY MEDINA
8 TURBO COUNT – GEORGE VLAHOPOULOS
9 LONG BANK – BRADLEY O’NEIL
10 TOP GUN CARGO – RONALD STEEL

2 – JULIE HEALEY MEMORIAL HEAT 1 MAID 450M 7.36 P.M.
1 CATCH ME – BRADLEY O’NEIL
2 ELLIOT REID – LIANNE COOK
3 STORM PANIC – COLIN BRADLEY
4 BACCA OCTANE – PAUL MANGOLD
5 KWIK DAVO – EDWARD SANCHEZ
6 CUNNING DANCER – STEVEN KONKOLICS
7 MYMANBO – LEE BOWMAN
8 SMILING JACK – JONATHAN BROWN
9 MEGA MANBO – LEE BOWMAN

3 – GEOFF COOKE PLUMBING STAKE B8 450M 7.54 P.M.
1 MEDIUM PACE – AMANDA GINN
2 SILENT HILL – CHRISTOPHER PHILLIPS
3 MISS CINDY – BRADLEY O’NEIL
4 CHANCES WE TAKE – NICHOLAS TREMAIN
5 V A C A N T
6 DELTA FORCE – PAUL BRADDON
7 MOVEALONG VULCAN – STEPHEN GARDINER
8 MOONLIT HIDEAWAY – DANIEL GOOLEY

4 – JULIE HEALEY MEMORIAL HEAT 2 MAID 450M 8.12 P.M.
1 GRACIOUS DANCER – STEVEN KONKOLICS
2 EVENING SWILL – LEE BOWMAN
3 PROSPECTING – ANTHONY VELLA
4 INFINITE ANGEL – KEITH WADDINGTON
5 KWIK LINK – EDWARD SANCHEZ
6 BLITZ THE BUSH – GLEN GINN
7 STARBRIGHT NITE – DANIEL GOOLEY
8 SUDDEN LIFT – JOHN RUDD
9 MEGA MANBO – LEE BOWMAN

5 – GRNSW COUNTRY CHALL ORAN CUP NG 520M 8.32 P.M.
1 SHINEY – WILLIAM MCKENNA
2 WE THREE KINGS – NICHOLAS TREMAIN
3 V A C A N T
4 YOUR SHOW JAKE – ASHLEY LAMB
5 TADMORE BUCKSHOT – SIMON MA
6 V A C A N T
7 MISS TARO – JEANETTE FOLEY
8 LAURIE’S BLUE – CHERRYL BRADLEY

6 – BRAEWOOD SPRINT HEAT 1 5 Gd 520M 8.53 P.M.
1 VESUVIO JOE – AMANDA GINN
2 ALMIGHTY OSTI – LESLEY REYNOLDS
3 ROYAL PINK – ROBERT LITTLEFIELD
4 MOVEALONG WILSON – STEPHEN GARDINER
5 KENSO RAIN – OWEN NEWTON
6 STOLE A BREAK – LIANNE COOK
7 CHIEF RINGO – SAM LEES
8 CHARLOTTE LANE – SHAUN KIRBY

7 – GRNSW COUNTRY CHALL ORAN CUP NG 520M 9.11 P.M.
1 FANCY SHELLY – WAYNE BORELAND
2 JEMINI TOO – FRANK JEFFCOAT
3 STRONG DROP – JOHN BRAIN
4 RAPID UNIT – MELISSA GRIFFIN
5 V A C A N T
6 MY SON RULES – MARIE SIMMONS
7 BONDS CARGO – RONALD STEEL
8 YOUR SO VANE – PETER BELL

8 – BRAEWOOD SPRINT HEAT 2 5 Gd 520M 9.30 P.M.
1 MOVEALONG YAPPA – STEPHEN GARDINER
2 IRINKA CLIFF – BRADLEY O’NEIL
3 GEORGE’S PICK – ANTHONY DI PALMA
4 KRIPSTA – MARGARET RUSSELL
5 GOLDEN VOICE – JOHN BUTTSWORTH
6 LITTLE ARGUMENT – PAMELA BRADDON
7 DARK GRAVY – EDWARD SANCHEZ
8 MISS FEVER – LISA CURLE

9 – GRNSW COUNTRY CHALL ORAN CUP NG 520M 9.49 P.M.
1 DISAGREEMENT – MARIE SIMMONS
2 HOT SEPTEMBER – ASHLEY LAMB
3 V A C A N T
4 ACTIVE SCOOP – JOHN MATHIAS
5 MOVEALONG TITAN – STEPHEN GARDINER
6 V A C A N T
7 TRUE KIHAEL – KIM HYDE
8 TOTAL CLASS – LEIGHTON WINTER

10 – VICTORIA HOTEL STAKE 5 Gd 450M 10.08 P.M.
1 MISS BAHAMAS – JOHN RUDD
2 BRIGHT GEM – OWEN NEWTON
3 ROYAL HIGHNESS – BARRY COYTE
4 STILL THE SAME – PETER BELL
5 SABLE SLIP – EDWARD SANCHEZ
6 ELMSLEA OUTLAW – SHANNON KIRBY
7 PEZ DISPENSER – ANTHONY SPENCE
8 CANDY BLONDE – JOHN BUTTSWORTH
9 MR. JALANSKI – DEBORAH PARKINSON
10 PRINCESS ZARINA – TANIA CHERE

11 – SOUTH BATHURST BUTCHERY STAKE 5 Gd 450M 10.26 P.M.
1 EMJACK OSTI – AMANDA GINN
2 PONTIFICATE – DANIEL GOOLEY
3 FEARLESS PEPPER – FRANK JEFFCOAT
4 KWIK CRUZ – EDWARD SANCHEZ
5 ARAPAHO MISS – COLIN MILLER
6 RUNNING CARGO – RONALD STEEL
7 SCATTERED – ANTHONY SPENCE
8 WALINDI – ANGUS MORGAN
9 PRINCESS ZARINA – TANIA CHERE
10 MR. JALANSKI – DEBORAH PARKINSON

12 – HUNGRY HOUND RESTAURANT STAKE 4/5 Gd 307M 10.40 P.M.
1 BOOKIES DILEMMA – ANTHONY MEDINA
2 MAGIC MIRAGE – PETER FORD
3 HOOKED OUT – KEITH WADDINGTON
4 HYPO LADY – ROBERT FELSTEAD
5 EZY COUNT – PAMELA BRADDON
6 WHOOSHY WOO WOO – LIANNE COOK
7 CHAOTIC SPIRIT – STAN STANFORD
8 EXPRESS CARGO – RONALD STEEL
9 EVIL TADMORE – STAN STANFORD
10 BE SUCCESSFUL – LIANNE COOK

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of