Saturday 9th January 2010


1 VICTORIA HOTEL MAIDEN MAID 307M 7.20 P.M.
1 LONESOME BUCK – FRANK ATTARD
2 RUSTY WRECK – ANTHONY DI PALMA
3 JESSICA RABBIT – PETER WITHERS
4 MACPHERSON – GEOFFREY SHEATHER
5 BUNZO HEAVEN – ROBERT SHEPHERD
6 ACTIVE BEAUTY – JOHN MATHIAS
7 SUDDEN LIFT – JOHN RUDD
8 JESSIE MOO – PETER ROWE

2 – ORANGE CUP HEATS HERE NEXT WEEK MX 307M 7.40 P.M.
1 BEN’S TEDDY – ANTHONY SPENCE
2 MEAN BANNER – PETER WITHERS
3 SIN CITY BABY – ANTHONY SPENCE
4 NOT ALL BLACK – DAVID MATHIAS
5 COUSINS COMEBACK – GEOFFREY SHEATHER
6 KWIK CRUZ – EDWARD SANCHEZ
7 ETERNAL JESS – ANTHONY SPENCE
8 TELLER – LINDSAY LEETCH
9 SPIRIT OF TANGO – ROBERT SHEPHERD

3 – HUNGRY HOUND RESTAURANT STAKE 5 Gd 520M 8.00 P.M.
1 GOT THE FLOOD – GEOFFREY SHEATHER
2 UP TO SCRATCH – PETER ROWE
3 ACTIVE SCOOP – JOHN MATHIAS
4 MOVEALONG YAPPA – STEPHEN GARDINER
5 BACCA MOI MOI – PAUL MANGOLD
6 ALMIGHTY OSTI – LESLEY REYNOLDS
7 LITTLE ARGUMENT – PAMELA BRADDON
8 PEZ DISPENSER – ANTHONY SPENCE
9 GARLAND STREAK – GEOFFREY SHEATHER

4 – TKO CONCRETE MAIDEN MAID 450M 8.20 P.M.
1 SABLE SLIP – EDWARD SANCHEZ
2 LIGHTNING LUKE – CAROLYN HORE
3 BACCA SMILE – PAUL MANGOLD
4 OBAMA MAGIC – ROBERT SHEPHERD
5 SMILING JACK – JONATHAN BROWN
6 EVENING SWILL – LEE BOWMAN
7 PROSPECTING – ANTHONY VELLA
8 LONESOME JOHNNIE – FRANK ATTARD

5 – GEOFF COOKE PLUMBING STAKE B8 450M 8.40 P.M.
1 YOUR SO VANE – PETER BELL
2 LONESOME LIGHT – FRANK ATTARD
3 MOONLIT HIDEAWAY – DANIEL GOOLEY
4 DELTA FORCE – PAUL BRADDON
5 BIG TOLL – EARL ANDERSON
6 PURE LIGHT – FRANK ATTARD
7 MOVEALONG VULCAN – STEPHEN GARDINER
8 POWER BOND – ANTHONY SPENCE

6 – KELSO CELLARS STAKE MX 450M 9.00 P.M.
1 SHAYKYA FRECKLE – LEE BOWMAN
2 KIOWA PRINCE – DEREK KERR
3 OBERON FLASH – HARLEY RAWSON
4 SO WHAT – CAROLYN HORE
5 V A C A N T
6 LITTLE LONESOME – FRANK ATTARD
7 BACCA OCTANE – PAUL MANGOLD
8 DANA BAILEY – RODNEY MCDONALD

7 – FISH & SONS RURAL STAKE 5 Gd 450M 9.20 P.M.
1 HER FLIGHT – EARL ANDERSON
2 SCATTERED – ANTHONY SPENCE
3 PONTIFICATE – DANIEL GOOLEY
4 CANDY BLONDE – JOHN BUTTSWORTH
5 DARK GRAVY – EDWARD SANCHEZ
6 IRINKA DAVID – GEOFFREY SHEATHER
7 RODOLPHUS – LYNN MANEY
8 MR. JALANSKI – DEBORAH PARKINSON

8 – SOUTH BATHURST BUTCHERY STAKE 5 Gd 450M 9.40 P.M.
1 STILL THE SAME – PETER BELL
2 BELL’S TIGER – KEVIN PEARCE
3 SHE’S ON AGAIN – EARL ANDERSON
4 BRIGHT GEM – OWEN NEWTON
5 V A C A N T
6 SKY DOLL – JOHN CHAPMAN
7 SMART SET – ROBERT TURNER SNR
8 GEORGE’S PICK – ANTHONY DI PALMA

9 – SISKA LODGE STAKE MX 520M 10.00 P.M.
1 MEGA MANBO – LEE BOWMAN
2 MOVEALONG WILSON – STEPHEN GARDINER
3 MARITIME MOLLY – GEOFFREY SHEATHER
4 WHITE WITH TWO – PETER WITHERS
5 MYMANBO – LEE BOWMAN
6 LITTLE BLITZ – CAROLYN HORE
7 DOOF DOOF – RODNEY MCDONALD
8 COOMA ROVER – JONATHAN BROWN
9 RIVERSIDE JAZCAT – MARK WILLIAMS

10 – GBOTA BATHURST BRANCH STAKE 5 Gd 307M 10.20 P.M.
1 HYPO LADY – ROBERT FELSTEAD
2 FREDDY FUNK – ROBERT SHEPHERD
3 IRINKA ASOTASI – GEOFFREY SHEATHER
4 BROKE – RODNEY MCDONALD
5 DAH RED PORSCHE – PETER WITHERS
6 RUDD’S ALL IN – JOHN RUDD
7 STARRY ECLIPSE – JOHN CHAPMAN
8 TURBO COUNT – GEORGE VLAHOPOULOS
9 SPIRIT OF TANGO – ROBERT SHEPHERD

11 – GBOTA ORANGE BRANCH STAKE 5 Gd 307M 10.40 P.M.
1 LARIPPER – DEBORAH PARKINSON
2 DINGO’S CONQUEST – ROBERT SHEPHERD
3 WARM AS TOAST – JONATHAN BROWN
4 MISS HARRIS – JOHN BURROWS
5 ROJAC SUZZIE – ANTHONY DUFF
6 OLIVER SUDDEN – GEOFFREY SHEATHER
7 MISS BAHAMAS – JOHN RUDD
8 CARTIER LASS – PETER ROWE
9 SPIRIT OF TANGO – ROBERT SHEPHERD

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of