Saturday 17th October 2008


Race 1 307m M 13.25
ORANGE GBOTA BRANCH MAIDEN STAKE
1 DONDUS M LEE CODD
2 CINDY’S SERENADE M DAVID COYTE
3 STRYKE IT RICH M LESLIE FLETCHER
4 ARCTIC AURA M RAELENE MCNAMARA
5 NEIMAD M RONALD HOOGENBOOM
6 JAIME’S BOND M GEOFFERY CASE
7 MYALLA TITAN M SANDIE BROWN
8 GIRL LIKE ME M CORINNE SHIH
9 CHARLIE MAGOO M ROBERT FELSTEAD
10 SMART LASS M TRACEY TURNBULL

Race 2 450m 5 13.42
KELSO CELLARS STAKE
1 GANDHI’S HEART 5 RICHARD BOARD
2 HER SONG 5 EARL ANDERSON
3 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
4 SPRING CREEK 5 GREGORY BOARD
5 MACBAI BYE BYE 5 SHANNON KIRBY
6 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
7 WINE MASTER 5 TIMOTHY ROBINSON
8 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER

Race 3 520m 5 13.59
FISH & SONS PRODUCE STAKE
1 DOWN DRAFT 5 LEE CODD
2 RODRICK 5 NOELENE BOLTON
3 RAINY DAY 5 RICHARD BOARD
4 AGENT GIBBS 5 TREVOR JONES
5 SPILL WAY 5 DANIEL GOOLEY
6 HANDY DANDY 5 WAYNE O’BRIEN
7 PRINCESS ZARINA 5 TANIA CHERE
8 HOT ROCKET 5 MARK VELLA

Race 4 450m M 14.17
BATHURST GBOTA BRANCH MAIDEN STK
1 DOBBY M LYNN MANEY
2 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
3 VERY CONVENIENT M DEBRA BELL
4 FLASH STAR M LEONARD DEAN
5 LAST TRY M ANGUS MORGAN
6 FINGAL BAY BOY M CAROLYN HORE
7 SPRING HURRICANE M GREGORY BOARD
8 RONNIE DA RAZOR M ALAN HARPER
9 LONESOME LILA M FRANK ATTARD
10 MANZAREK M ALAN HARPER

Race 5 307m MX 14.35
WESTERN ADVOCATE MIXED STAKE
1 MISS THAILAND 5 TRACEY TURNBULL
2 ULTRA LONESOME 5 FRANK ATTARD
3 SCANDALOUS MISS M RAELENE MCNAMARA
4 ROMA REASON M LEE CODD
5 WE’LL SEE M CLIFFORD RUSTEN
6 BLACK BILLY 5 CORINNE SHIH
7 MISTY’S DESIRE M ROBERT FELSTEAD
8 FIRST VICTORY 5 FRANK JEFFCOAT
9 CHARLIE MAGOO M ROBERT FELSTEAD
10 SMART LASS M TRACEY TURNBULL

Race 6 618m NG 14.53
SISKA LODGE NOVICE STAKE
1 REMEMBER GANDHI 5 RICHARD BOARD
2 IT’S ALL BLUE 5 LEONARD DEAN
3 MISS MAGGIE 5 SHANNON KIRBY
4 MISS SUE KEY M RONALD MARTIN
5 Vacant
6 MALSTYLE 5 TREVOR JONES
7 FOREVER SUE 5 WAYNE O’BRIEN
8 KARA’S PRINCESS 5 CAROLYN HORE

Race 7 307m FFA 15.11
GEOFF COOKE PLUMBING FLYING
1 PLAY CARDS NOW 3 EDNA SHARP
2 MYALLA BETSY 3 EDWARD TUCKWELL
3 Vacant
4 PINGA 3 ALAN HARPER
5 BELLS FAIR 1 MARK VELLA
6 Vacant
7 BOYS IN BOOTS 2 JONATHAN BROWN
8 EARLLEE 1 EARL ANDERSON

Race 8 450m MX 15.29
HARCOURTS REAL ESTATE FINAL
1 AYE OH KAY M ALAN HARPER
2 WANNABE REBEL 5 REBECCA MANEY
3 MICHELLE MCCOOL 5 Unavailable
4 LONESOME MARY M FRANK ATTARD
5 DUMPED M CAROLYN HORE
6 BIG TOLL M EARL ANDERSON
7 NARCISSA M LYNN MANEY
8 PRIVATEER M LESLIE FLETCHER
9 RONNIE DA RAZOR M ALAN HARPER
10 DOBBY M LYNN MANEY

Race 9 520m 4/5 15.47
HARCOURTS REAL ESTATE APPREC’ION
1 BLUE ERASER 4 BARRY CONWELL
2 TALEVERO 5 TREVOR JONES
3 DRACO 5 SHANNON KIRBY
4 FEARLESS PEPPER 4 FRANK JEFFCOAT
5 Vacant
6 RAPID PHOENIX 4 GEOFFREY TOWNSEND
7 SILENT LIES 4 SHANNON KIRBY
8 STRAIGHT NO ICE 4 CAROLYN HORE

Race 10 450m FFA 16.04
BATHURST RSL CLUB STAKE
1 BARGERO 1 STEPHEN CLEARY
2 MEARLINE OTTIE 1 Unavailable
3 SWEENY 3 BARRY COYTE
4 MANDRAKE 2 RICHARD SHARP
5 Vacant
6 DANCE ONA DIME 1 LEE CODD
7 PAIHIA LAD 1 LESLIE FLETCHER
8 FLYING MITCH 1 ASHLEY LAMB

Race 11 307m 5 16.22
FISH & SONS PRODUCE STAKE
1 AWESOME MATE 5 CLIFFORD RUSTEN
2 GOOD TIDINGS 5 CORINNE SHIH
3 WICKER MAN 5 TRACEY TURNBULL
4 TADMORE SHOOTER 5 SHANNON KIRBY
5 FLYING BOPA 5 MARK VELLA
6 SPUDNICK 5 BARRY COYTE
7 RANDY JOHNSON 5 RAYMOND SMITH
8 PEGGY’S CHOICE 5 ANGUS MORGAN
9 DROP TANK LEE 5 ALAN HARPER
10 PAT THE LEOPARD 5 CLIFFORD RUSTEN

Race 12 450m 4/5 16.39
SOUTH BATHURST BUTCHERY STAKE
1 HOW CONVENIENT 5 DEBRA BELL
2 GOLDIE’S GIFT 4 FRANK JEFFCOAT
3 RED RAMBO 5 CLIFFORD RUSTEN
4 SPRING ECHO 5 GREGORY BOARD
5 MOONLIT HIDEAWAY 4 DANIEL GOOLEY
6 REGAL COUNTRY 4 GEOFFERY CASE
7 FOREST STORM 5 JANICE HODGES
8 SUDOKU PUZZLE 4 LEE CODD

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments