Saturday 8th May 2010

Greyhound Box Draw For Bathurst – Saturday 8th May 2010

Race No. 1Bathurst Gbota Branch Maiden05:06PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Bathurst Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1GOOD AS DONEC Reinke (Londonderry)

2NO WAY FRANKC M Reinke (Londonderry)

3NEW EMPRESS5832C M Reinke (Londonderry)

4BILL’S BEST28783J P Lopes (St Marys)

5SECOND MORTGAGE473R D Seymour (Raglan)

6BLACK BOB425A B Campton (Vineyard)

7IRINKA JOHN36R L Smith (Forbes)

8BLUESKY MEGAN43472L M Cook (Coleraine)

9FLYING ASHC M Reinke (Londonderry)

10MELKATEC M Reinke (Londonderry)

Race No. 2Happy Mothers Day Novice05:30PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 618 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROYAL PINK73545R W Littlefield (Orange)

2PACIFIC JEWEL46364L Maney (Bathurst)

3MISS BOSSY BOOTS77555N Moran (Londonderry)

4LETHAL LADY31237J A Wilson (Wallendbeen)

5YES MUM6565H Moore (Mount Mcdonald)

6DOCKA DORISS56388H Moore (Mount Mcdonald)

7FLAMING RED HOT55454J R Crawford (Llandilo)

8SHE’S ON AGAIN33775E A Anderson (Mount Rankin)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Victoria Hotel Stake05:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS REDWINE17222A Frazer (Wallerawang)

2LIGHTNING LUKE18764C M Hore (Portland)

3FINNSTER18A Ginn (Cudal)

4ACCLAMATION11M Russell (Bossley Park)

5MISS RED VIXEN41512P Moran (Londonderry)

6BLACK SANDS21426L White (Ardlethan)

7SPOTS ALLOVER177R D Seymour (Raglan)

8DEEP BLUE SEA37877N D Louden (Highvale)

9KULAX ROCKY218T W Jones (Orange)

10SAUCY SISTER53471M M Olling (Warwick Farm)

Race No. 4The Maney Family Novice06:14PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ANNA OSTI42411L White (Ardlethan)

2GOGO MARY86881J F Rudd (Londonderry)

3MISS WISCONSIN44132A Ginn (Cudal)

4HANIFY’S BELLE25434T W Jones (Orange)

5ROYAL MAX23668R W Littlefield (Orange)

6MIMY’S MYSTERY22263W A Mcdonald (Springside)

7GOOD BOY BLUE68355M B Taylor (Koorawatha)

8SUPERIOR SHIRL71332J R Keller (Cambridge Park)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Hesa Felon @ Stud Stake06:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CARSON’S LAW5T175P E Roach (Lidsdale)

2DUSTY SHIRAZ46336G J Mcalister (Noonbinna)

3COOMA ROVER12742J D Brown (Spring Hill)

4SUDDEN LIFT65168J F Rudd (Londonderry)

5MISS FEVER17357L A Curle (Kings Plains)

6SCOTTY GOES RED75635A B Campton (Vineyard)

7MISS JEZZABOND33286A K Frazer (Wallerawang)

8FLAT TRACKER34565C M Reinke (Londonderry)

9FLYING NIKI17345G J Case (Kelso)

10VIKING WARRIOR28445L White (Ardlethan)

Race No. 6W. J. Coote & Sons Stake06:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Bathurst Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BIG TOLL62672E A Anderson (Mount Rankin)

2MINNY GIGGLES43571A Ginn (Cudal)

3WARM AS TOAST15372J D Brown (Spring Hill)

4ZARUBA16325K M Mcdonald (Springside)

5BETWEEN US37223C J O’Neil (Orange)

6LITTLE LUCIA12226J F Buttsworth (Bathurst)

7ELMSLEA OUTLAW21118S Kirby (Spring Terrace)

8SHAMROCKER47226J R Crawford (Llandilo)

9COULTA BRIGHT75316R J Johnson (Canley Heights)

10SHADY CHARACTER61548P R Bell (Bathurst)

Race No. 7Bathurst Rsl Club Sprint07:20PM (NSWtime)
Free For All event over 520 Metres at Bathurst Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NO DINGO46374A B Campton (Vineyard)

2YOUR SHOW JAKE1144FA M Lamb (Bathurst)

3IRINKA DENNIS74371R L Smith (Forbes)

4SHINEY31242W L Mckenna (Blayney)

5OSTI’S EXPOSURE23314L White (Ardlethan)

6HOT SEPTEMBER154F6A M Lamb (Bathurst)

7GAZMICK BRONTE82365G J Abernethy (Parkes)

8ROCKSTAR IMAGE82337N A Healey (Bathurst)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Roseanna’s Kitchen Stake07:39PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Bathurst Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RED VENOM13257M Soames (Werrington)

2COUNTRY SHARK41143G J Board (Orange)

3CYCLONE COUNTRY26134G J Board (Orange)

4AUGUST ROSE85714L M Cook (Mandurama)

5TOLLMAX44335E A Anderson (Mount Rankin)

6ABOUT TIME MATE56372P Moran (Londonderry)

7LITTLE ARGUMENT44161P K Braddon (Cowra)

8SMILING JACK73381J D Brown (Spring Hill)

9WINEHOUSE38674H Moore (Mount Mcdonald)

10CHIENNE ROUGE73487H Moore (Mount Mcdonald)

Race No. 9Orange Gbota Branch Maiden07:55PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Bathurst Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LITTLE LONESOME23F Attard (Cranebrook)

2JORDY EXPRESSC M Reinke (Londonderry)

3MACSANTOS3R Mcguiness (Cowra)

4PERILOUSC M Reinke (Londonderry)

5RECALL THE DAY3223C M Reinke (Londonderry)

6LONESOME JOHNNIE35745F Attard (Cranebrook)

7WINDANG LEGEND426G J Mcalister (Noonbinna)

8HOOLEY DOOLEY5TM Bilson (Noonbinna)

9GLADDYS GOLD55555R W Littlefield (Orange)

10OOMPA LOOMPA27457P Moran (Londonderry)

Race No. 10Bathurst Trophies & Gifts08:11PM (NSWtime)
Mixed event over 307 Metres at Bathurst Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RAGUSO REASON16313S Kirby (Spring Terrace)

2CHARMING CHELSEA25282P P Braddon (Cowra)

3BECKY’S ME MUM23566K J Selten (Blayney)

4TARADEARRA67161P K Braddon (Cowra)

5WISE KODA75633W M Wright (Geurie)

6JANDERRA’S MAGIC58531L M Cook (Mandurama)

7HYPO LADY65752R W Felstead (Woodstock)

8CORSA LORDA16451M P Vella (Mount Lambie)

9SCANDALOUS MISS36815R P Mcnamara (Millthorpe)

10NEVER BEFORE18467L J O’Brien (Cowra)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of