Wednesday 11th March 2009


Race 1 450m M 15.44
NSW GBOTA MAIDEN STAKE
1 HARTLEY FELLA M TREVOR ROBINSON
2 LIDSDALE LUCY M STAN STANFORD
3 IRINKA DAVID M RAYMOND SMITH
4 SHESA DRAMA M DARREN SULTANA
5 DANA BOB M WAYNE WHITING
6 BLACK SHINTA M CAROLYN HORE
7 IRINKA ASOTASI M RAYMOND SMITH
8 CASARINA M GORDON HERBERT
9 BLUESKY MEGAN M HERBERT MOORE

Race 2 450m 5 16.04
GEOFF CASE APPRECIATION HT 1
1 DOWELL STREET 5 STEVEN BUTLER
2 RAIN KING 5 ANDREW MATHIAS
3 MOONLIT HIDEAWAY 5 DANIEL GOOLEY
4 FULL BLAST 5 ANTHONY MEDINA
5 TOP ENFORCER 5 GEOFFREY SHEATHER
6 NEKIA COUNTRY 5 VICKI PREST
7 MACBAI THE SEA 5 SHANNON KIRBY
8 MICK DUNDEE 5 CHRISTOPER BRENNEN
9 ZERO KOKAS 5 RAYMOND GOLD
10 MY FELLA 5 RONALD WEBB

Race 3 618m 5 16.24
DICK BUTTSWORTH MEMORIAL HT 1
1 ELITE CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
2 SMASHING OSTI 5 LYN WHITE
3 FOREST DIAMOND 5 MARK WICKS
4 SMILES OF DESIRE 5 JOHN BRAIN
5 DANCING RAHTEE 5 GEOFFREY GIBB
6 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
7 LORD JIM 5 PETER CARR
8 WINGEN PRINCESS 5 JOHN LAWSON
9 TATTS AND JACK 5 LISA CURLE
10 TAGALONG 5 TOM ASTBURY

Race 4 450m 5 16.44
GEOFF CASE APPRECIATION HT 2
1 MY GIRL LUCY 5 STAN STANFORD
2 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD
3 MY SON RULES 5 TERENCE BOURKE
4 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON
5 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
6 HESA HORSE 5 DARREN SULTANA
7 ROSEY’S BOND 5 NEIL STAINES
8 DASTARDLY 5 SHANNON KIRBY
9 SECRET SPLIT 5 RODNEY MCDONALD
10 SARGENT HILEY 5 TREVOR ROBINSON

Race 5 520m NG 17.04
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT 1
1 KAYLA ENLIM 5 ROBERT MILNE
2 TOTAL CLASS 4 PAULINE MORAN
3 DANA BEATRICE 3 RODNEY MCDONALD
4 DIVIDED BROTHERS 4 NICHOLAS TREMAIN
5 MAVRIKI WOLF 4 GEORGE VLAHOPOULOS
6 ELITE FLASH 5 JOHN LAWSON
7 BETTER OFFSET 4 GEOFFREY SHEATHER
8 TADMORE LYNDEE 5 SIMON MA
9 ELITE FURY 5 JOHN LAWSON
10 VIVA LALEE 5 TOM ASTBURY

Race 6 520m NG 17.24
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT 2
1 SPRING LEE 4 CAROLYN REINKE
2 KIACATOO PEARL 4 DAVID PRINGLE
3 RIP VAN RIP 3 PAMELA BRADDON
4 MARKO POLO 5 DARREN SULTANA
5 FUTURE FUND 5 JOHN LAWSON
6 DANA TIGER 4 RODNEY MCDONALD
7 IRINKA DENNIS 4 RAYMOND SMITH
8 ROMAN CONQUEST 4 PAUL GALEA
9 VIVA LALEE 5 TOM ASTBURY
10 ELITE FURY 5 JOHN LAWSON

Race 7 618m 5 17.43
DICK BUTTSWORTH MEMORIAL HT 2
1 SUFFOCATE 5 IAN MCFARLANE
2 MISS CINDY 5 BRADLEY O’NEIL
3 GLENTICKY GOLD 5 KEITH ALLEN
4 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
5 MAN OF STEEL 5 GARRY LYNCH
6 CAPTAIN KURTIS 5 GARY ADAMS
7 MY ASTON MARTIN 5 DANIEL GOOLEY
8 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
9 SNEAKIN’ UP 5 VICKI PREST
10 LIGHT CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD

Race 8 520m NG 17.58
FENGORE PLANT HIRE GOLD CUP HT 3
1 TOP DROP 3 JOHN BRAIN
2 TADMORE BUCKSHOT 4 SIMON MA
3 FRESH FANTASY 5 RODNEY KENNEDY
4 GALBA GIRL 4 NEIL STAINES
5 ARTHUR RITIS 5 DARREN SULTANA
6 SPECIAL KID 4 VICKI PREST
7 FLYING MITCH 3 ASHLEY LAMB
8 ASHES PLATINUM 4 PAUL GALEA
9 ELITE FURY 5 JOHN LAWSON
10 VIVA LALEE 5 TOM ASTBURY

Race 9 450m 5 18.20
GEOFF CASE APPRECIATION HT 3
1 ELITE FURY 5 JOHN LAWSON
2 BILLY SAID 5 RODNEY MCDONALD
3 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE
4 LOYAL CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
5 ANGLE BONE ROAD 5 SHANNON KIRBY
6 IRINKA THOMAS 5 RAYMOND SMITH
7 DISTRIBUTE 5 LISA MCFARLANE
8 MAGIC MIRAGE 5 PETER FORD
9 MILK RUN 5 RONALD WEBB
10 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT

Race 10 450m 5 18.39
GEOFF CASE APPRECIATION HT 4
1 ZIMMOMAN 5 ALFRED VELLA
2 LUCI TEE 5 DARREN SULTANA
3 LEUMEAH ASSASSIN 5 PAMELA BRADDON
4 FOREST STORM 5 JANICE HODGES
5 SONNY’S BOY 5 LESLIE WHITTON
6 BIG TOLL 5 EARL ANDERSON
7 IRINKA JOSHUA 5 RAYMOND SMITH
8 FIVE SHOTS 5 LESLIE WHITTON
9 OUR REBOUND 5 DAVID MEIERS
10 RUSSEL’S MEMORY 5 DALE TOLMIE