Wednesday 18th March 2009


Race 1 520m 5 15.44
FISH&SONS PRODUCE HT1
1 GASQUET 5 ALAN PRINGLE
2 JACK BRISTOW 5 DANIEL PICKERING
3 DANA ANTONIA 5 RODNEY MCDONALD
4 HOUDINI DANCER 5 JANICE COLLINS
5 VIVA LALEE 5 TOM ASTBURY
6 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
7 UNBEARABLE FORCE 5 CHARLIE DIMECH
8 GANDHI’S HEART 5 RICHARD BOARD
9 WINEHOUSE 5 DOMINIC LANGHAM
10 MISS PERCEPTION 5 BARRY CUTTING

Race 2 450m 5 16.04
ST GEORGE MARKETING BATTLERS CUP
1 VALLEY HI 5 CLEMENT MASTERS
2 JENMAR FURY 5 EDWARD SANCHEZ
3 HER SONG 5 EARL ANDERSON
4 THINK AGAIN 5 RAYMOND BOURKE
5 JUST DAZZLE EM 5 ASHLEY LAMB
6 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
7 AT THE HOP 5 RAYMOND BOURKE
8 FEARLESS PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
9 DRIFT RUNNER 5 JEREMY MCGRATH
10 SET UP 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 3 520m MX 16.24
BATHURST GBOTA BRANCH MXD FINAL
1 CARLA 5 PAMELA BRADDON
2 CALL THE ROLL M DAVID JONES
3 HOT SEPTEMBER 5 ASHLEY LAMB
4 MR. MANBO M LEE BOWMAN
5 ANNA OSTI M LYN WHITE
6 MUD BLOOD 5 BARRY CUTTING
7 PATTIE’S RETURN M PAT WEST
8 WEE AGREE M CHRISTINE MACKENZIE
9 LONESOME FLAME M DEREK KERR
10 OUR BLACK RAIN M DANIEL PICKERING

Race 4 307m 4/5 16.44
GEOFF COOKE PLUMBING BATH BULLET
1 MOORBEL JACK 4 AMANDA GINN
2 BELLS FAIR 4 MARK VELLA
3 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
4 EARLLEE 5 EARL ANDERSON
5 SMART CONQUEST 5 PAUL GALEA
6 LAURIE’S MATE 5 CASIE O’NEIL
7 BEHIND BARS 5 GEOFFREY SHEATHER
8 LARAPPIN STORM 5 GARY ADAMS
9 MACBAI THE SEA 5 SHANNON KIRBY
10 ANGLE BONE ROAD 5 SHANNON KIRBY

Race 5 618m 5 17.04
DICK BUTTSWORTH MEMORIAL FINAL
1 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
2 SMASHING OSTI 5 LYN WHITE
3 SUFFOCATE 5 IAN MCFARLANE
4 ELITE CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
5 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
6 MY ASTON MARTIN 5 DANIEL GOOLEY
7 FOREST DIAMOND 5 MARK WICKS
8 SMILES OF DESIRE 5 JOHN BRAIN
9 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
10 MAN OF STEEL 5 GARRY LYNCH

Race 6 700m NG 17.24
TREVOR BLACK MEMORIAL
1 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
2 LAGOON SMYLEE 5 RAYMOND WEBSTER
3 LYN’S DAISY 3 CHARLIE DIMECH
4 LIGHTENING LIZZY 5 LISA MCFARLANE
5 GOLD SLAMMER 4 JAMES MCFARLANE
6 FORT SHAKIN’ 1 RICKY BOURKE
7 ASHES PLATINUM 4 PAUL GALEA
8 MEGA TADMORE 5 TOM ASTBURY
9 LIGHT CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
10 CASH UP ABBEY 5 SCOTT FARLEY

Race 7 450m 4/5 17.43
GEOFF CASE APPRECIATION FINAL
1 SONNY’S BOY 5 LESLIE WHITTON
2 LUCI TEE 4 DARREN SULTANA
3 RAIN KING 5 ANDREW MATHIAS
4 DASTARDLY 5 SHANNON KIRBY
5 MOONLIT HIDEAWAY 5 DANIEL GOOLEY
6 MILK RUN 5 RONALD WEBB
7 MAGIC MIRAGE 5 PETER FORD
8 DRIVE UP 5 JOHN LAWSON
9 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD
10 IRINKA JOSHUA 5 RAYMOND SMITH

Race 8 520m NG 17.58
FENGORE PLANT HIRE BATHURST CUP
1 FLYING MITCH 3 ASHLEY LAMB
2 TADMORE BUCKSHOT 3 SIMON MA
3 ARTHUR RITIS 5 DARREN SULTANA
4 DANA BEATRICE 2 RODNEY MCDONALD
5 DANA TIGER 4 RODNEY MCDONALD
6 FUTURE FUND 5 JOHN LAWSON
7 KAYLA ENLIM 5 ROBERT MILNE
8 RIP VAN RIP 2 PAMELA BRADDON
9 VIVA LALEE 5 TOM ASTBURY
10 ASHES PLATINUM 4 PAUL GALEA

Race 9 450m M 18.20
ORANGE GBOTA BRANCH MDN
1 LANA’S OSTI M LESLEY REYNOLDS
2 BLUESKY MEGAN M HERBERT MOORE
3 AROORA DANCER M GEOFFERY CASE
4 COLIN’S DREAM M PAT WEST
5 INEBRIATED M ROBERT SHEPHERD
6 LONESOME FLAME M DEREK KERR
7 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
8 DANA DAN M RODNEY MCDONALD
9 WHITE ERASER M BARRY CONWELL
10 ESKIMO EMILY M AMANDA GINN

Race 10 520m 5 18.39
FISH&SONS PRODUCE HT2
1 TADMORE LYNDEE 5 SIMON MA
2 FOREST STORM 5 JANICE HODGES
3 JEMINI TOO 5 MAX BILSON
4 SPRING BELLE 5 GREGORY BOARD
5 MISS TARO 5 JEANETTE FOLEY
6 GLENTICKY GOLD 5 KEITH ALLEN
7 SHINEY 5 WILLIAM MCKENNA
8 ELITE FURY 5 JOHN LAWSON
9 BIG TOLL 5 EARL ANDERSON
10 TADMORE TWISTER 5 TOM ASTBURY