Wednesday 12th August 2009


Race 1 520m M 15.57
BATHURST GBOTA BRANCH MAIDEN ST
1 DANA BOB M WAYNE WHITING
2 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
3 BELLA SWAN M SHANNON KIRBY
4 ANNA OSTI M LYN WHITE
5 TIMES ARE TOUGH M PAUL BOYD
6 JET’S THE BLACK M NOELENE BOLTON
7 BLACK SANDS M LYN WHITE
8 SOUL MAMA M GEORGE VLAHOPOULOS
9 ASSASSIN BELLE M ROBERT SHEPHERD
10 RAHNIKI M KENNETH BURNETT

Race 2 520m 5 16.17
YAGOONA SUPPORTERS CLUB
1 CHARLOTTE LANE 5 SHAUN KIRBY
2 MISS FALZON 5 RAYMOND GOLD
3 JACK NOSE 5 LISA CURLE
4 TATTS AND JACK 5 JACOB BURKE
5 SCOTCH AND DRY 5 KYLIE MCDONALD
6 ZERO KOKAS 5 RAYMOND GOLD
7 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE
8 WE THREE KINGS 5 NICHOLAS TREMAIN
9 INTREPID JET 5 GREG FORD
10 HOUDINI DANCER 5 GEOFFERY CASE

Race 3 450m 4/5 16.37
KELSO CELLARS STAKE
1 COOL RUBY 4 WESLEY MCDONALD
2 MOVEALONG VULCAN 5 STEPHEN GARDINER
3 YOUR SO VANE 4 PETER BELL
4 BOND CRETE CARGO 4 RONALD STEEL
5 MISS ENFORCER 5 BRIAN HONEY
6 SMART CARGO 5 RONALD STEEL
7 LARAPPIN STORM 5 MARK VELLA
8 FROSTY HEART 5 GEOFFREY SHEATHER
9 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
10 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD

Race 4 450m FFA 16.57
FENGORE PLANT HIRE STAKE
1 FLYING MITCH 1 ASHLEY LAMB
2 RIP VAN RIP 4 PAMELA BRADDON
3 Vacant
4 BELLS FAIR 1 MARK VELLA
5 MOONLIT HIDEAWAY 4 DANIEL GOOLEY
6 Vacant
7 EVERYWHERE MAN 3 SHANNON KIRBY
8 LUCI TEE 2 DARREN SULTANA

Race 5 700m 5 17.16
VICTORIA HOTEL STAKE
1 SMASHING OSTI 5 LYN WHITE
2 CHILLI PUG 5 KENNETH BURNETT
3 MAN OF STEEL 5 GARRY LYNCH
4 KITE STREET 5 GLEN ENFIELD
5 SNOOKY PIE 5 TERRENCE NORTHEY
6 SUFFOCATE 5 IAN MCFARLANE
7 CALL HER KEL 5 GEOFFREY SHEATHER
8 EXOTIC MISS 5 RONALD SEYMOUR

Race 6 520m 4/5 17.37
YGSC CENTRAL WEST CHALLENGE FNL
1 SWIFT FANCY 5 DENNIS BARNES
2 KENSO RAIN 5 OWEN NEWTON
3 SPRING DREAMER 5 GREGORY BOARD
4 MIMY’S MYSTERY 5 WAYNE TAYLOR
5 MAN IN TOWN 5 MARIE SIMMONS
6 MANOS DE PIEDRA 5 GLENN STARR
7 DISAGREEMENT 4 MARIE SIMMONS
8 SILENT GAMBLE 5 ALAN PRINGLE
9 JACK NOSE 5 LISA CURLE
10 SCOTCH AND DRY 5 KYLIE MCDONALD

Race 7 520m 5 17.52
PROFESSIONALS REAL ESTATE STAKE
1 KRISSY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
2 WANDA RACE 5 ROBERT SHEPHERD
3 SYBIL ME MUM 5 PAUL BOYD
4 BANG A DRUM 5 GLENN STARR
5 PATRICK LANE 5 SEAN BANNERMAN
6 SILVER WREN 5 JACOB BURKE
7 BRIGHT GEM 5 OWEN WESLEY NEWTON
8 DOCKA DORISS 5 HERBERT MOORE
9 KEY OF HARMONY 5 BRIAN HOWDEN
10 MISS BOND 5 GEOFFERY CASE

Race 8 520m 4/5 18.08
BATHURST RSL CLUB STAKE
1 MOVEALONG TITAN 4 STEPHEN GARDINER
2 TINASHE BALE 5 SEAN BANNERMAN
3 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
4 HESA HORSE 5 DARREN SULTANA
5 VICTOR LANE 5 MARGARET BANNERMAN
6 KIRBY LANE 5 SEAN BANNERMAN
7 BRENCOLE BALE 5 MARGARET BANNERMAN
8 TWO TO MIDNIGHT 5 DARREN SULTANA
9 HOUDINI DANCER 5 GEOFFERY CASE
10 INTREPID JET 5 GREG FORD

Race 9 450m M 18.25
ORANGE GBOTA BRANCH MAIDEN STAKE
1 MULYAN CORNER M RONALD WEBB
2 SKIZZ M PAULINE MORAN
3 FORTUNE LANE M MARGARET BANNERMAN
4 ROWAN REASON M SHANNON KIRBY
5 REILLY’S BREAK M CAROLYN HORE
6 SPEEDIE CARNAGE M TREVOR ROBINSON
7 DAN SING LEAH M LEO VANDERBURG
8 IRINKA CATHY M RONALD WEBB
9 HI VISIBILITY M LAURENCE DUNCAN
10 LITTLE LUCIA M JOHN BUTTSWORTH

Race 10 450m 5 18.41
GEOFF COOKE PLUMBING STAKE
1 TOOL TIME 5 PETER LISLE
2 GAELIC PRINCE 5 GEOFFREY SHEATHER
3 MATES UNITE 5 LEO VANDERBURG
4 LITTLE KILLER 5 JOHN BUTTSWORTH
5 UNO NYAD 5 GRAEME SMITH
6 SWIFT MATTANAY 5 GREG FORD
7 MANCUNIAN KOOL 5 IAN MCFARLANE
8 AROORA DANCER 5 GEOFFERY CASE
9 DELTA FORCE 5 PAUL BRADDON
10 MISS EVELYN 5 GEOFFERY CASE