Wednesday 23rd April 2008


Race 1 520m M 15.57
BATHURST GBOTA BRANCH MDN
1 LOVE EMBRACE M GEORGE TYRPENOU
2 SILENT SWEEP M ROSEMARY JADEZAK
3 ANGELINA ANGEL M LESLIE WHITTON
4 BLACK MANBO M LEE BOWMAN
5 BLAZING BABE M GEORGE TYRPENOU
6 SLOY CALLING M DARREN SULTANA
7 SAM’S TOWN M EDWARD SANCHEZ
8 MIGRAINE M ANTHONY FRAZER
9 MODERN GAZMICK M GARRY ABERNETHY

Race 2 450m 5 16.17
SKY/2KY STK
1 GO HALVES 5 MARGARET GREER
2 APPLE CROSS 5 GEOFFREY SHEATHER
3 BOOM CRASH OPERA 5 JOHN BUTTSWORTH
4 MY HONOUR 5 SHANNON KIRBY
5 RED RAMBO 5 CLIFFORD RUSTEN
6 VALLEY PRINCE 5 CLEMENT MASTERS
7 ACADEMY SONG 5 JOHN BUTTSWORTH
8 ROMAN LANE 5 GEOFFREY SHEATHER
9 SAPPHIRE COVE 5 RODNEY MALLETT
10 NATIONAL SPICE 5 DENNIS FORD

Race 3 618m 5 16.37
SISKA LODGE STK
1 PROMETHEUS 5 SHANNON KIRBY
2 SHIVAS ROCKET 5 CAROLYN HORE
3 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER
4 DANA GRETEL 5 RODNEY MCDONALD
5 Vacant
6 SILENT LIES 5 SHANNON KIRBY
7 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER
8 DIAMOND PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT

Race 4 450m 5 16.57
WESTERN ADVOCATE STK
1 CASH ON LOAN 5 CAROLYN HORE
2 MR. FIREFLY 5 LEN HAARING
3 QUICK SNAPPY 5 LEE BOWMAN
4 GET TOUGH 5 LEN HAARING
5 TADMORE RIFLE 5 SHANNON KIRBY
6 MY SUSIE 5 ANTHONY FRAZER
7 SUBLIMINAL 5 SHANNON KIRBY
8 KALI RAMIREZ 5 GORDON HERBERT
9 SELENE 5 SHANNON KIRBY
10 WATTA DIGGER 5 MARGARET GREER

Race 5 450m 4/5 17.20
G&T REARING STK
1 EARLLEE 4 EARL ANDERSON
2 AWESOME CHUM 5 JOHN FEARNLEY
3 RELAX SHIRAZ 5 MICHAEL BLISSETT
4 TANIA MAREE 4 DEREK KERR
5 LESSON LERNT 5 GORDON HERBERT
6 COLLISION BAY 5 MARK WICKS
7 KINETIC 4 RODNEY MALLETT
8 CHRISTOS 5 JOHN HORSEMAN
9 NATIONAL SPICE 5 DENNIS FORD
10 TADMORE SHOOTER 5 SHANNON KIRBY

Race 6 520m 5 17.35
C&R INSURANCE BROKERS STK
1 TIANI MCFITZ 5 DEREK KERR
2 MOONLIT HIDEAWAY 5 DANIEL GOOLEY
3 FOREST TOWER 5 MARK WICKS
4 GOLDIE’S GIFT 5 FRANK JEFFCOAT
5 FOREST RAINBOW 5 MARK WICKS
6 ABBY BELLE 5 GEOFFREY SHEATHER
7 PAT THE LEOPARD 5 CLIFFORD RUSTEN
8 TANGLES 5 EDWARD SANCHEZ
9 ROYAL CYCLONE 5 MICHAEL BLISSETT
10 ALL TOKEN 5 KEITH WADDINGTON

Race 7 450m FFA 17.50
GEOFF COOKE PLUMBING STK
1 MAGIC MANBO 3 LEE BOWMAN
2 MERLEEN 4 EARL ANDERSON
3 PINGA 3 ALAN HARPER
4 FLYING MITCH 3 ASHLEY LAMB
5 BOYS IN BOOTS 2 JONATHAN BROWN
6 JUICY LUCY 4 PAUL BLYTH
7 KOORINGA DONNA 4 ANTHONY FRAZER
8 WATTA CASE 4 MARGARET GREER

Race 8 520m 4/5 18.05
BATHURST RSL CLUB STK
1 WATTA HALF 5 MARGARET GREER
2 STUNNING KALI 5 GORDON HERBERT
3 BRIDGET LEE 5 LEN HAARING
4 FLATLANDER 4 STUART BARRON
5 WATTA DOUBLE 5 MARGARET GREER
6 BONNIE LEE 5 LEN HAARING
7 IF IN DOUBT 4 ANGUS MORGAN
8 MISS PERCEPTION 5 SHANNON KIRBY
9 ALL TOKEN 5 KEITH WADDINGTON
10 ROYAL CYCLONE 5 MICHAEL BLISSETT

Race 9 450m M 18.22
ORANGE GBOTA BRANCH MDN
1 FLOOR IT M CHRISTOPHER BRENNEN
2 YOUTAR TIGER M GEOFF CURTALE
3 MIGHTY FLIGHTY M GEOFFREY SHEATHER
4 FOREST STORM M JANICE HODGES
5 GO AHEAD TED M EARL ANDERSON
6 BUSH RAIDER M PETER FORD
7 MR. MANBO M LEE BOWMAN
8 MR LILLYFIELD M MICHAEL BLISSETT
9 SLY MATILDA M CHRISTOPER BRENNEN
10 HYPER EXPRESS M DARREN SULTANA

Race 10 450m 5 18.37
TKO CONCRETE STK
1 ICY MASQUERADE 5 ELIZABETH FORD
2 BLACK PROSPECT 5 ANTHONY VELLA
3 PELIAS 5 SHANNON KIRBY
4 FEARLESS PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
5 SATURN’S RINGS 5 CAROLYN HORE
6 SECRET SNIPER 5 ROSEMARY JADEZAK
7 RAWLINSON 5 LESLIE WHITTON
8 FOREST FELLA 5 MARK WICKS
9 TADMORE SHOOTER 5 SHANNON KIRBY
10 SAPPHIRE COVE 5 RODNEY MALLETT