Wednesday 30th April 2008


Race 1 520m M 15.52
BATHURST GBOTA BRANCH MDN STK
1 ANGELINA ANGEL M LESLIE WHITTON
2 SILENT SWEEP M ROSEMARY JADEZAK
3 NO COMFORT M LEN HAARING
4 VALLEY HI M CLEMENT MASTERS
5 TOO LATE M OWEN NEWTON
6 NEWS BOY M CHRISTOPER BRENNEN
7 NATALIE ENLIM M ROBERT MILNE
8 YOUTAR TIGER M GEOFF CURTALE
9 REMEMBER GANDHI M RICHARD BOARD

Race 2 450m 5 16.12
C&R INSURANCE BROKERS STAKE
1 KALI RAMIREZ 5 GORDON HERBERT
2 VALLEY PRINCE 5 CLEMENT MASTERS
3 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
4 PLAY CARDS NOW 5 EDNA SHARP
5 GO AHEAD TED 5 EARL ANDERSON
6 CASH ON LOAN 5 CAROLYN HORE
7 VAL OPAL 5 GEOFFREY WILLIAMS
8 ACADEMY SONG 5 JOHN BUTTSWORTH

Race 3 618m 4/5 16.32
M&F HALLINAN STAKE
1 SHIVAS ROCKET 4 CAROLYN HORE
2 REMEMBER TO CALL 5 RAYMOND GOLD
3 DOUBLOOM 4 BARRY COYTE
4 DANA GRETEL 5 RODNEY MCDONALD
5 Vacant
6 DIAMOND PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
7 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER
8 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER

Race 4 450m 5 16.52
THE PROFESSIONALS REAL ESTATE
1 HAT RACK 5 HARRY MILLER
2 SECRET SNIPER 5 ROSEMARY JADEZAK
3 PELIAS 5 SHANNON KIRBY
4 FEARLESS PEPPER 5 FRANK JEFFCOAT
5 CONVICT STOCK 5 SHANNON KIRBY
6 BOOM CRASH OPERA 5 JOHN BUTTSWORTH
7 MEDWAY BOY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
8 SATURN’S RINGS 5 CAROLYN HORE

Race 5 450m 4/5 17.12
THE VICTORIA HOTEL STAKE
1 BONNIE LEE 5 LEN HAARING
2 MODERN MARSHALL 5 ROBERT SHARP
3 AWESOME CHUM 5 JOHN FEARNLEY
4 LESSON LERNT 5 GORDON HERBERT
5 STAR OF UTOPIA 5 MEGAN-LEE MASON
6 WEEDALLION NICKY 5 JAMIE MUNDY
7 QUICK SNAPPY 4 LEE BOWMAN
8 BELLS FAIR 5 MARK VELLA

Race 6 520m 5 17.32
BATHURST RSL CLUB STAKE
1 BOMBER BRUSH 5 VICKI PREST
2 KAYLA ENLIM 5 ROBERT MILNE
3 TIANI MCFITZ 5 DEREK KERR
4 ON REPORT 5 JOSEPH DE FREITAS
5 AIR IT OUT 5 RODNEY STEWART
6 MOONLIT HIDEAWAY 5 DANIEL GOOLEY
7 ALL TOKEN 5 KEITH WADDINGTON
8 BLACK PROSPECT 5 ANTHONY VELLA
9 FORTUNE CARD 5 MARK VELLA

Race 7 450m FFA 17.49
FENGORE PLANT HIRE STAKE
1 BRIDGET LEE 3 LEN HAARING
2 FLYING MITCH 3 ASHLEY LAMB
3 EARLLEE 3 EARL ANDERSON
4 DULCIE LIMES 4 PAUL ROACH
5 Vacant
6 RAWLINSON 4 LESLIE WHITTON
7 MANDRAKE 1 ROBERT SHARP
8 TANIA MAREE 4 DEREK KERR

Race 8 520m 4/5 18.04
FISH & SONS RURAL STAKE
1 BUSTA MUGGLETON 5 RODNEY MCDONALD
2 EIFFELLA ABBY 4 ALLAN HARVEY
3 SWEENY 5 BARRY COYTE
4 ITZA PEARLER 5 RODNEY MCDONALD
5 IF IN DOUBT 5 ANGUS MORGAN
6 STUNNING KALI 5 GORDON HERBERT
7 CHEVY KID 5 IAN STANFORD
8 JUICY LUCY 5 PAUL BLYTH
9 FORTUNE CARD 5 MARK VELLA

Race 9 450m M 18.22
ORANGE GBOTA BRANCH MDN STK
1 FLOOR IT M CHRISTOPER BRENNEN
2 HOT FUZZ M TRACEY TURNBULL
3 STRAIGHT NO ICE M CAROLYN HORE
4 AMUSE ME M JOHN RUDD
5 FOREST STORM M JANICE HODGES
6 KEY OF HARMONY M BRIAN HOWDEN
7 WAR WAGON M PAUL ROACH
8 SPILL WAY M DANIEL GOOLEY
9 MISTY VALLEY M CLEMENT MASTERS
10 VASSALLO M MARK VELLA

Race 10 450m 5 18.37
SOUTH BATHURST BUTCHERY STAKE
1 MR. FIREFLY 5 LEN HAARING
2 SELENE 5 SHANNON KIRBY
3 PYRENEES LEGACY 5 ROBERT MILNE
4 SLY MATILDA 5 CHRISTOPER BRENNEN
5 GET TOUGH 5 LEN HAARING
6 COLLECTIVE BANG 5 ROBERT SHARP
7 TADMORE SHOOTER 5 SHANNON KIRBY
8 FLORINA 5 SHANNON KIRBY

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments