Wednesday 26th August 2009


Race 1 520m M 15.47
BATHURST GBOTA BRANCH MDN STAKE
1 BLACK SANDS M LYN WHITE
2 GALVEZ M GREG MCALISTER
3 AUGUST ROSE M GREGORY MCALISTER
4 BLACK LEARJET M DENIS MCDONALD
5 FLYING DESTINY M REX COOK
6 RED RAY BOND M GEORGE VLAHOPOULOS
7 MISS WISCONSIN M DARREN SULTANA
8 FANCY LARA M ANN BARNES

Race 2 520m 5 16.07
WWW.OURFAIRSHARE.COM.AU STK
1 ROCKARENA 5 KEVIN MAHONEY
2 MISS FEVER 5 LISA CURLE
3 BUSTA SLOY 5 DARREN SULTANA
4 BRIGHT GEM 5 OWEN WESLEY NEWTON
5 RUNABOUT 5 LESLIE WHITTON
6 RED ERASER 5 BARRY CONWELL
7 JACK NOSE 5 LISA CURLE
8 PLUGGER BANQUET 5 GILLIAN APPS
9 PATRICK LANE 5 SEAN BANNERMAN
10 JESSIE’S TAIL 5 RAYMOND MAITLAND

Race 3 450m 4/5 16.27
WELCOME CRAIG TOWNSEND STAKE
1 SMART CARGO 5 RONALD STEEL
2 MOONLIT HIDEAWAY 5 DANIEL GOOLEY
3 MINI MAN 5 ANN ANDERSON
4 BOND CRETE CARGO 4 RONALD STEEL
5 TOLLMAX 4 EARL ANDERSON
6 LARAPPIN STORM 5 MARK VELLA
7 LEGAL ARGUMENT 5 GEOFFREY SHEATHER
8 KIRBY LANE 5 SEAN BANNERMAN
9 DELTA FORCE 5 PAUL BRADDON
10 MARLEY LANE 5 MARGARET BANNERMAN

Race 4 618m MX 16.47
FAREWELL KERRY EVANS STAKE
1 SNOOKY PIE 5 TERRENCE NORTHEY
2 ANNA OSTI M LYN WHITE
3 ASSASSIN ON BAIL 5 MARK VELLA
4 ROAD WAR 5 ALFRED ZERAFA
5 KEY OF HARMONY 5 BRIAN HOWDEN
6 AUGUST RAIN M GREGORY MCALISTER
7 JAZZY ROCKET 5 EDWARD JACKSON
8 DOCKA DORISS 5 HERBERT MOORE

Race 5 520m 4/5 17.07
YAGOONA SUPPORTERS CLUB STAKE
1 BRENCOLE BALE 5 MARGARET BANNERMAN
2 MAN IN TOWN 5 MARIE SIMMONS
3 WAGTAIL WILLY 5 RAYMOND MAITLAND
4 VICTOR LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 SHINEY 4 WILLIAM MCKENNA
6 MERLEEN 4 EARL ANDERSON
7 WE THREE KINGS 5 NICHOLAS TREMAIN
8 ORBIE 5 ANN ANDERSON
9 POKEY LOUISE 5 ALBERT WILLIAMS
10 MYSTERIUM 5 GEORGE VLAHOPOULOS

Race 6 618m 4/5 17.27
FAREWELL GREG HORE STAKE
1 ROCKSTAR IMAGE 5 NICHOLAS HEALEY
2 CRACKER CAN 5 KEVIN MAHONEY
3 SMASHING OSTI 5 LYN WHITE
4 COPPER SKY 5 JOHN CHAPMAN
5 BRANDED 5 JAMES COYLE
6 FELICITY LANE 4 MARGARET BANNERMAN
7 DEVIL’S LETTUCE 5 MITCHELL PRYCE
8 ASSASSIN JOURNEY 5 RONALD STEEL
9 CALL HER KEL 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 7 450m 4/5 17.42
REG GREEN MEMORIAL FINAL
1 LITTLE KILLER 5 JOHN BUTTSWORTH
2 IRINKA ASOTASI 5 GEOFFREY SHEATHER
3 SWIFT MATTANAY 5 GREG FORD
4 FOUR ONE CHARLIE 5 LEO VANDERBURG
5 ANGLE BONE ROAD 5 SHANNON KIRBY
6 AROORA DANCER 5 GEOFFERY CASE
7 MADAM JESSIE 4 LESLIE DENNIS
8 IN AWE OF 5 DALE HALL
9 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
10 JELLYSTONE PARK 5 LEO VANDERBURG

Race 8 520m 4/5 18.02
YGSC CENTRAL WEST CHALL G FINAL
1 MANOS DE PIEDRA 5 GLENN STARR
2 SWIFT FANCY 4 DENNIS BARNES
3 DISAGREEMENT 4 MARIE SIMMONS
4 HODSON 5 VICKI PREST
5 BUILT TOUGH 5 DAVID CRIBB
6 FEEL THE FEAR 5 CAROLINE RICH
7 AWESOME LADDIE 5 AMANDA GINN
8 WESTERN FANTASY 5 ALBERT WILLIAMS
9 MISS FEVER 5 LISA CURLE
10 SILENT GAMBLE 5 ALAN PRINGLE

Race 9 450m M 18.21
ORANGE GBOTA BRANCH MAIDEN STK
1 WAGTAIL MAL M LEO VANDERBURG
2 SKIZZ M GLEN ENFIELD
3 AUGUST WIND M GREG MCALISTER
4 PROUD PURPLE M RONALD WEBB
5 SHE’S ON AGAIN M EARL ANDERSON
6 LITTLE ARGUMENT M PAMELA BRADDON
7 IRINKA CATHY M RONALD WEBB
8 WALINDI M PAMELA BRADDON
9 FANCY DIVER M ANN BARNES
10 NEW MONIA M DARREN SULTANA

Race 10 450m 5 18.37
ST GEORGE MARKETING & PR STK
1 SILENT HILL 5 LAURENCE DUNCAN
2 GAELIC PRINCE 5 GEOFFREY SHEATHER
3 LILLY LAGOON 5 TERENCE BOURKE
4 MOON’S LAW 5 LESLIE DENNIS
5 STARRY ECLIPSE 5 JOHN CHAPMAN
6 ROWAN REASON 5 SHANNON KIRBY
7 CANDY BLONDE 5 JOHN BUTTSWORTH
8 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
9 VASE 5 MITCHELL PRYCE
10 HARTLEY FELLA 5 TREVOR ROBINSON