Wednesday 26th November 2008


Race 1 520m M 15.44
BATHURST GBOTA BRANCH MDN
1 MR. MANBO M LEE BOWMAN
2 WINEHOUSE M DOMINIC LANGHAM
3 FOREST EAGLE M MARK WICKS
4 HOT SEPTEMBER M ASHLEY LAMB
5 SLOY’S DELIGHT M DARREN SULTANA
6 JACK BRISTOW M DANIEL PICKERING
7 BLACK MANBO M LEE BOWMAN
8 PALE FACE ARIEK M KEITH JONES

Race 2 520m 4/5 16.04
BATHURST RSL SOLDIERS SADDLE HT1
1 ELITE CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
2 PURE LIGHT 5 FRANK ATTARD
3 LILLY LAGOON 4 TERENCE BOURKE
4 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
5 MALSTYLE 5 TREVOR JONES
6 MA FOO FOO 5 KRISTY SULTANA
7 MISS CINDY 5 BRADLEY O’NEIL
8 NARCISSA 5 LYNN MANEY
9 FLORINA 5 SHANNON KIRBY
10 MARKO POLO 4 DARREN SULTANA

Race 3 618m 5 16.24
HARCOURTS REAL ESTATE HT1
1 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK
2 NO WAY AARON 5 CAROLYN REINKE
3 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
4 ARIEK PEARL 5 KEITH JONES
5 Vacant
6 CALL HER KEL 5 GEOFFREY SHEATHER
7 BLACK BOLTER 5 JOHN RYLANDS
8 LIGHT CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD

Race 4 520m 4/5 16.44
BATHURST RSL SOLDIERS SADDLE HT2
1 SPRING LEE 4 CAROLYN REINKE
2 COME ON IZZI 5 CHRISTOPHER PHILLIPS
3 HOW CONVENIENT 5 DEBRA BELL
4 ULTRA LONESOME 5 FRANK ATTARD
5 FOREST DIAMOND 5 MARK WICKS
6 JARMANE 4 SHANNON KIRBY
7 BOON ZIMAGE 5 ALAN HARPER
8 AGENT GIBBS 5 TREVOR JONES
9 SLIM AND THIN 5 PETER CHAPMAN
10 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE

Race 5 450m FFA 17.04
GEOFF COOKE PLUMBING FFA
1 STRAIGHT NO ICE 4 CAROLYN HORE
2 BELLS FAIR 1 MARK VELLA
3 MANDRAKE 2 ROBERT SHARP
4 MOONLIT HIDEAWAY 4 DANIEL GOOLEY
5 Vacant
6 EVERYWHERE MAN 4 SHANNON KIRBY
7 FLYING MITCH 1 ASHLEY LAMB
8 SWEENY 4 BARRY COYTE

Race 6 520m 4/5 17.24
BATHURST RSL SOLDIERS SADDLE HT3
1 QUEEN ROSE 5 KRISTY SULTANA
2 SPECIAL KID 5 VICKI PREST
3 SPRING CREEK 5 GREGORY BOARD
4 KARA’S PRINCESS 5 CAROLYN HORE
5 SNOWDROP COUNTRY 5 JAMES JOHNSON
6 MONA’S ABBEY 5 CHRISTOPHER PHILLIPS
7 DRACO 5 SHANNON KIRBY
8 FOREST STORM 4 JANICE HODGES
9 SPLASH MAGOO 5 DEBBIE WHITE
10 BILLY SAID 5 RODNEY MCDONALD

Race 7 618m 5 17.44
HARCOURTS REAL ESTATE HT2
1 BLUE SKY BLUES 5 CAROLYN REINKE
2 SPILL WAY 5 DANIEL GOOLEY
3 DANA KNUCKLES 5 NEVILLE BROWN
4 ROWDY CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
5 ACE ZACE 5 KRISTY SULTANA
6 HARRY SKY 5 JOHN CHAPMAN
7 JUST ARIEK 5 KEITH JONES
8 JUMPIN’ CANARY 5 MARK BELL

Race 8 520m 4/5 18.02
BATHURST RSL SOLDIERS SADDLE HT4
1 HOUDINI DANCER 5 LUKE AZZOPARDI
2 AWESOME LADDIE 4 AMANDA GINN
3 TALEVERO 5 TREVOR JONES
4 INTREPID JET 5 PETER DUTTON
5 KAYLA ENLIM 4 ROBERT MILNE
6 KOOL LEE 5 DONNA WIDDOWS
7 DANA BEATRICE 5 WESLEY MCDONALD
8 HEAR ME ROAR 5 KRISTY SULTANA
9 GONZO CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
10 MATTY ROC 5 ALFRED VELLA

Race 9 520m 4/5 18.20
ORANGE GBOTA BRANCH STK
1 MY ASTON MARTIN 4 DANIEL GOOLEY
2 SYMONDS 4 MARK BELL
3 MARKO POLO 4 DARREN SULTANA
4 TOP DROP 4 JOHN BRAIN
5 BUSTA MUGGLETON 4 RODNEY MCDONALD
6 ITZA PEARLER 5 WESLEY MCDONALD
7 LADY TUCKLAN 4 GEOFF GUDGEON
8 BOLD RED 5 KRISTY SULTANA
9 OODNADATTA 5 SHANNON KIRBY
10 DYNAMIC TUCKLAN 5 GEOFF GUDGEON

Race 10 450m 5 18.42
WESTERN ADVOCATE STK
1 SET UP 5 GEOFFREY SHEATHER
2 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
3 BILLY SAID 5 RODNEY MCDONALD
4 CHLOE MILNE 5 ROBERT MILNE
5 LIL’ MISS COOL 5 DONNA FAY BURKE
6 PELIAS 5 SHANNON KIRBY
7 DANA TIGER 5 RODNEY MCDONALD
8 HIGHTONE BALE 5 NEVILLE BROWN
9 AWESOME BOGART 5 JOAN KEELEY
10 PENNY’S PICK 5 REX COOK