Monday 11th October 2010

Greyhound Box Draw For – Monday 11th October 2010

Race No. 1Lab Tec Maiden Stake07:13PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FRESHIN UP24348N W Ovington (Yerrinbool)
2BLUE MURDER64232A S Glynn (Macquarie Fields)
3HELLUNATIC4426J M King (Wilberforce)
4NOVEMBER TWO UPC A Oldfield (Appin)
5TURBO ROCL Galea (Castlereagh)
6EVANDROS33276F Sarlamis (Kemps Creek)
7WINSLETF236N W Ovington (Yerrinbool)
8DIG DEEP POCKETS7243L Deguara (Bargo)
9JENMAR ENFORCERJ R Brown (Wilton)
10LAGOON PACKER4R J Webster (Cawdor)
Race No. 2Www.ranvet.com.au Stake07:30PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MONOLULU15466D Broadrick (Hilltop)
2GET QUOTED51433I F Morgan (Telopea)
3PLATINUM LOVE25152R Matic (Canyonleigh)
4SHAMUS O’SHAW52264R Matic (Canyonleigh)
5EARS TYSON821B V Mckivat (Marulan)
6DESPERATE DAN41637D J Broadrick (Hilltop)
7COOL SAINT75576N W Ovington (Yerrinbool)
8ADAM MEWAY16L Perrin (Bargo)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Aaa Radiators Bulli To Wpk H107:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PRINCE MONDO45335L A Walker (Singapore)
2GREENDALE81123N J Docherty (Swan Bay)
3ADEL’S TIGER12243G Tyrpenou (Londonderry)
4CAREFLIGHT FLYERF2147J Boersma (Warilla)
5 REWARD53212V Spiteri (Appin)
6KIOWA REBEL13537J Brown (Wilton)
7HILLTOP HARRY13163S D Barron (Cambridge Park)
8TAX STIMULUS66566D W Knocker (Langwarrin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4 At Diggers Maiden08:10PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MONDO BLACK3554L A Walker (Singapore)
2 FOR GOLD23644C Sultana (Marsden Park)
3LAGOON BRANSON2R J Webster (Cawdor)
4SPIFFER3P J Massa (Matraville)
5FUNTASTIC SHIRAZ2523C M Absalom (Guildford)
6COCO CHANEL27243D Mustafa (Bringelly)
7OXLEY PEDRO2J Magri (Austral)
8ZANE’S FLYER34336J Boersma (Warilla)
9MID WEEK WARRIOR53245R Birrell (Appin)
10BLIND LOVE36L Galea (Castlereagh)
Race No. 5Wollongong Traders Security08:30PM (NSWtime)
Free For All event over 472 Metres at Bulli Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CRIPPEN53684D J Broadrick (Hilltop)
2MIGHTY STRIDE45832L Galea (Castlereagh)
3*** VACANT BOX ***
4PULP82112C Chappelow (Sylvania Heights)
511375C A Oldfield (Appin)
6*** VACANT BOX ***
7FLYING AIRLIE11634J Boersma (Warilla)
8JACKLIN BROWN56611J Boersma (Warilla)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Cvd Campbelltown Rsl Stake08:50PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KOS AMIGOS11317F Daros (Ellis Lane)
2LYLA JOKER25768M J Wotton (Kemps Creek)
3GENUINE LOVE31158A M Bayliss (Bargo)
4CRONIN STATE65355J R Osborn (Clontarf)
5TITANIUM PADDY52545P J Byrne (Badgerys Creek)
6PROVEN KRUIZE21143M Azzopardi (Leppington)
7GO CYRIL GO42363S Lewis (Leppington)
8STAR CHIP81214R A Chipperfield (Bellambi)
9HOUSE KEEPING86826A M Bayliss (Bargo)
10SERIOUSLY48278N W Ovington (Yerrinbool)
Race No. 7Sky Radio Bul To Wpk H209:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FLASH RITZA12266J R Brown (Wilton)
2GLEN WALTERS46222M N Wright (Appin)
3CAMDEN CLOWN54278R F Alcock (Belimbla Park)
4MIKE’S CHOICE56162J Grech (Lake Heights)
5NOVEMBER HONOR23213C A Oldfield (Appin)
6I’M THE ONE3112R Field (Ambarvale)
7RUMOUR CONTROL76162B V Mckivat (Marulan)
8WINSOME SHIRAZ13611M J Finn (Warilla)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Cabra Vale Diggers Stake09:30PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PERITAS18716N J Docherty (Swan Bay)
2GAUL11811N J Docherty (Swan Bay)
3MAYBE JECEE31588T J Lockhart (Falls Creek)
4WARRIGAL LAD53767J Boersma (Warilla)
5SMART ELITE48784M Spiteri (Appin)
6FOREST ROAD72467T J Lockhart (Falls Creek)
7LUCATONI77274A Teofilo (Mona Vale)
8ANOTYAD RETURN12135A S Glynn (Macquarie Fields)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bringelly Bacon Stake09:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLASSY ONE1G L Prest (Young)
2KIEDIS76727K J Barton (Auburn)
3AWESOME JOURNEY411J Carruthers (Castlereagh)
4EVIE’S BIG CHILL1112L Galea (Castlereagh)
5NARROW BIAS37841R F Alcock (Belimbla Park)
6NOBLE SUDOKU31175J Mooney (Green Point)
7HANG FRANKY13683D Mustafa (Bringelly)
8EARLWOOD FLYER24323A Thomas (Earlwood)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Racing Next Monday Night10:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OVER IT317J A Higgins (Currans Hill)
2EL SHOCKA GRONDO74787B Ferguson (Austral)
3CHRYSANTHE35863F Sarlamis (Kemps Creek)
4MIGHTY STUNNER1L Galea (Castlereagh)
5SNACKBAR SALLY87787M J Wotton (Kemps Creek)
6GATTY’S SURFER87746M A Gatt (Ryde)
7HONEY DRIP75833J Grech (Lake Heights)
8KITTY KOWALSKI66183P W Barry (Cooke Plains)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments