Wednesday 2nd June 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 2nd June 2010

Race No. 1Sky Racing Maiden Stake07:07PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HELLO GIRLS4W Boreland (Werombi)

2TAUNT23M Buckley (Catherine Field)

3KAY BOMBER73437G Erwin (Ambarvale)

4SPEED FLOW5W M Boreland (Werombi)

5GET QUOTEDI F Morgan (Telopea)

6BELLA’S HABIT23326J R Erwin (Ambarvale)

7MOONGAN GARRY45722R J Oldfield (Cranebrook)

8HUSTLER’S DREAM43532A J Lord (Cawdor)

9RUSHCUTTERS BOY6W Boreland (Werombi)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Www.ranvet.com.au Maiden Stake07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ORO BLANCO435R Matic (Canyonleigh)

2ALMA’S BOY2T J Lockhart (Falls Creek)

3WILD SAFARI765D Siddall (Kemps Creek)

4GIVE ME CHIVAS52K M Mulrine (Collector)

5CRAZY CONNECTION31C M Proctor (Londonderry)

6WHAT HAPPENED453A J Lord (Cawdor)

7MONEYPENNY KISS44428E Bakirtzidis (Wilton)

8KIOWA BELL227R J Maris (Canley Heights)

9KAPTAIN KAY8741G Erwin (Ambarvale)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Aaa Radiators Stake07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SILK DEGREES63411C M Proctor (Londonderry)

2BALLERINA SHADOW31113E Pomfrett (Box Hill)

3FOOLISH NOTION35133J W Campbell (Kempsey)

4APACHE RAIDER35484E A Bont (Oakville)

5THANK YOU MAGOO76346M Player (Tahmoor)

6HUNGRY BEAR22312T J Lockhart (Falls Creek)

7CAMDEN BLUE22166D W Rogers (Camden East)

8MISTER EM26141R D Birrell (Appin)

9ANNA’S LAST56355R H Eddie (Caboolture)

10TRUTH FAITH74774M Player (Tahmoor)

Race No. 4 At Diggers Stake08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STAR CHIP1451R A Chipperfield (Bellambi)

2WATTA WHISPER23411R Matic (Canyonleigh)

3RED COLORADO17388G J Stella (Park Ridge)

4CAMDEN CLOWN81423R F Alcock (Belimbla Park)

5HISTORY WICK14744M Player (Tahmoor)

6FOREST ROAD1T J Lockhart (Falls Creek)

7ELITE SOLITUDE4815A J Lord (Cawdor)

8BOND REWARD74422V Spiteri (Appin)

9MOONGAN CHASE55514R J Oldfield (Cranebrook)

10CRAB KEY78734M A Frost ( Hill)

Race No. 5Wollongong Traders Security Stk08:26PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MIDNIGHT BOND23232A J Lord (Cawdor)

2UNCLE ERNIETTA66242P Yeo (Brocklehurst)

3STUNNING DANCER61364D Griffiths (Londonderry)

4MEATLOVERS25181A J Lord (Cawdor)

5BALLERINA ROCKET11212E Pomfrett (Box Hill)

6RAMRAID17656P Lagogiane (Llandilo)

7YORKLEA CITY66157B W Reilly (Camden East)

8HILLTOP HARRY74326J J Ford (Gerringong)

9SPIDER MAC87658R F Alcock (Belimbla Park)

10ANNA’S LAST56355R H Eddie (Caboolture)

Race No. 6 Memorial Ht108:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MURDER HE WROTE14371A S Glynn (Macquarie Fields)

2BUDDY’S SUNRISE75336D W Robertson (Ashcroft)

3CREAMA11537B A Frost (Bargo)

4MAYBE JECEE13412T J Lockhart (Falls Creek)

5SIMO’S BRO54345A Lord (Cawdor)

6MAJESTIC EIFFEL64513K J Wilmot (Nowra)

7HARDAWAY SHIRAZ2121R R Marsden (Condell Park)

8SUNNY WILF2223P Bont (Oakville)

9GENUINE LOVE25576A M Bayliss (Bargo)

10ZUNZANF5282C Micallef ()

Race No. 7Alan Brown Memorial Ht209:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AUSBRED BULLET72663B A Mahoney (Rossmore)

2LOVIN’ SPOONFUL14131R J Webster (Cawdor)

3LORNE BOWLER22346M S Matic (Canyonleigh)

4SWANNEE’S PRIDE7331G J Erwin (Ambarvale)

5LAMBERTI43564M A Frost (Nowra Hill)

6NOT FAR16358T J Lockhart (Falls Creek)

7PILE CREEK34124R R Marsden (Condell Park)

8BEAR YOURSELF11118J Mahoney (Londonderry)

9AMAKI STATE55545A B Manwaring (Falls Creek)

10STAR QUALITY76863J M Player (Tahmoor)

Race No. 8Cabra Vale Diggers Stake09:26PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LUCKY PADDY27853P J Byrne (Badgerys Creek)

2NORTHERN BOUND32872J M Player (Tahmoor)

3EARTH MOVE37T34S Simonetta (Penrith)

4PLAYING GAMES23517C M Proctor (Londonderry)

5ALTARIO66444D M Warren (Mummel)

6MAD MARTY BEE67612A J Lord (Cawdor)

7TITANIUM PADDY46441P J Byrne (Badgerys Creek)

8REGAL LOVE81376A M Bayliss (Bargo)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Racing Mon Nights In July Final09:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YEE HA MOON36314M Stokes (Leumeah)

2STATE ASSASSIN22113V Spiteri (Appin)

3MURDER STORY47341A S Glynn (Macquarie Fields)

4HEART OF SPA21772A L Dailly (Anakie)

5ROGER RAMJET82552S E Swain (Box Hill)

6SUPER CELESTRIAL6F711M N Wright (Appin)

7STACK O’LEE76128R Morgan (Warilla)

8CATCH ME NANNU18132P Frendo (Pendle Hill)

9CONCERTED25135J E Moore (Londonderry)

10NAPOLEON HARRY1435R J Maitland (Quialigo)

Race No. 10Racing Next Wed Night Final10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,930 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MARCO MAN61141E A Bont (Oakville)

2DANCING ON ICE54211A J Halovic (Catherine Field)

3RUMOUR CONTROL51312B V Mckivat (Marulan)

4KABLAMMO15134M Bell (Austral)

5PREMIER HARRY75463A J Lord (Cawdor)

6AUSBRED BULLET72663B A Mahoney (Rossmore)

7TALISMAN LASS75364C Fletcher (Bringelly)

8SURFIN’ ETHICS45112D J Smith (Moorebank)

9SIMO’S BRO54345A Lord (Cawdor)

10KIEDIS31615K J Barton (Auburn)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments