Wednesday 9th June 2010

Greyhound Box Draw For Bulli – Wednesday 9th June 2010

Race No. 1Michael Mifsud Memorial Maiden07:06PM (NSWtime)
Maiden event over 472 Metres at Bulli Of $1,620 Prizemoney.
1st: $1,000 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JOIN THE FOOL663A Teofilo (Mona Vale)

2TAUNT232M Buckley (Catherine Field)

3MALDINI LAD132C A Psilos (Bringelly)

4MONEYPENNY KISS44283E Bakirtzidis (Wilton)

5DYNAMIC ENFORCERT Caines (Wedderburn)

6MOONGAN GARRY57223R J Oldfield (Cranebrook)

7ORO BLANCO4352R Matic (Canyonleigh)

8MIGHT AND FLOUR626C M Proctor (Londonderry)

9JODIE ELLM F Gatt (Ingleburn)

10WINSOME FLASHM J Finn (Londonderry)

Race No. 2Www.ranvet.com.au Maiden Stk07:26PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Bulli Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OUR KAFA6873N W Ovington (Yerrinbool)

2LIQUORR O King (Kembla Grange)

3KLIMTASTIC63622R Byrnes (Grasmere)

4MC MAGIC86472N W Ovington (Yerrinbool)

5WATTA SONG46333M D Greer (Londonderry)

6NARROW BIAS583R F Alcock (Belimbla Park)

7NOVEMBER HONORC A Oldfield (Appin)

8ALMA’S BOY26T J Lockhart (Falls Creek)

9ONXY’S GIRL6A J Messina (Llandilo)

10MALDINI BOY38C A Psilos (Bringelly)

Race No. 3Liverpool Gbota Trophy07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KINGIE’S BLITZ52616J Micallef (Berkeley)

2OUT OF CHARACTER32885M Player (Tahmoor)

3HUNGRY BEAR23124T J Lockhart (Falls Creek)

4WATTA HARMONY76316M D Greer (Londonderry)

5STATE ASSASSIN21133V Spiteri (Appin)

6DYNAMIC TEX23411V M Mcdonald ( Rail)

7REALON RAMPAGE11162J A Brodie (Appin)

8WATTA WHISPER23411R Matic (Canyonleigh)

9COOL SAINT22366N W Ovington (Yerrinbool)

10REGGAE FLEW27883A J Messina (Llandilo)

Race No. 4 At Diggers Stake08:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CRAB KEY78734M A Frost ( Hill)

2KINGIE’S PEARD22638J Micallef (Berkeley)

3CRAZY CONNECTION31C M Proctor (Londonderry)

4WATTA TUNE43312M D Greer (Londonderry)

5IMAGINING13A J Croker (Unanderra)

6SUPER PROMISE45111S L Sundstrom (Bargo)

7SUNLIT ROAD72323P H French (San Isidore)

8FOREST ROAD13T J Lockhart (Falls Creek)

9BRINDLE SEA173A J Messina (Llandilo)

10MOONGAN CHASE55148R J Oldfield (Cranebrook)

Race No. 5Cvd Campbelltown Rsl Stake08:26PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HERE’S SOOTY21531R F Alcock (Belimbla Park)

2TRUTH FAITH74774M Player (Tahmoor)

3STAR CHIP14512R A Chipperfield (Bellambi)

4NINE TEN RUSSELL55333J Micallef (Berkeley)

5LANSVALE FLYER14275P J Cherry (Bomaderry)

6MAMBO JACK73322C M Proctor (Londonderry)

7APACHE RAIDER54843E A Bont (Oakville)

8GALE WARNING51311A Teofilo (Mona Vale)

9ANNA’S LAST63556R H Eddie (Caboolture)

10DYNAMIC GRAY73188G Wales (Tahmoor)

Race No. 6Allan Brown Memorial Final08:46PM (NSWtime)
Mixed event over 472 Metres at Bulli Of $3,760 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HARDAWAY SHIRAZ21213R R Marsden (Condell Park)

2SUNNY WIL22231P Bont (Oakville)

3BEAR YOURSELF11184J Mahoney (Londonderry)

4BUDDY’S SUNRISE53364D W Robertson (Ashcroft)

5PILE CREEK41242R R Marsden (Condell Park)

6MAYBE JECEE34122T J Lockhart (Falls Creek)

7LORNE BOWLER23463M S Matic (Canyonleigh)

8AMAKI STATE55451A B Manwaring (Falls Creek)

9STAR QUALITY68635J M Player (Tahmoor)

10MAJESTIC EIFFEL45135K J Wilmot (Nowra)

Race No. 7Virbac Trophy09:05PM (NSWtime)
Mixed event over 472 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DARK SEA48245S Veli (Campsie)

2WONGAWILLIHARRY43653P W Mantach (East Hills)

3FINE THOUGHT14225M Wilcox (Bringelly)

4ZUNZAN52826C Micallef ()

5SILK DEGREES34111C M Proctor (Londonderry)

6MAJESTIC EIFFEL45135K J Wilmot (Nowra)

7FREE LOVE25831R Matic (Canyonleigh)

8JOE FELLA37648A Hardaker (Bargo)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Cabra Vale Diggers Stake09:26PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at Bulli Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LUCKY PADDY78531P J Byrne (Badgerys Creek)

2AH WELL37345B R Campton (Vineyard)

3LAMBERTI35647M A Frost (Nowra Hill)

4FLYING JASPER46436J J Boersma (Warilla)

5SERIOUSLY86352N W Ovington (Yerrinbool)

6TITANIUM PADDY64413P J Byrne (Badgerys Creek)

7PLAYING GAMES35172C M Proctor (Londonderry)

8OBJECTION47327D Mustafa (Bringelly)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Camden Gbota Trophy09:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PROVEN UNIT1327FM Azzopardi (Leppington)

2WARRIGAL LAD25238J Boersma (Warilla)

3PRINCE MONDO32221L A Walker (Singapore)

4CAMDEN CLOWN14234R F Alcock (Belimbla Park)

5PAINT ME BLACK1L D Tsohalis (Hebersham)

6MCDOOM36234M Bell (Austral)

7HELLO FLIP615A J Messina (Llandilo)

8NOT FAR63588T J Lockhart (Falls Creek)

9SECRET POWERS77186M Azzopardi (Lurnea)

10HUXTABLE8815A P Spence (Werombi)

Race No. 10Racing Next Wed Night Stake10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 472 Metres at Bulli Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHREWD LINDA LEE56135W A Hughes (Mt Pritchard)

2CATCH ME NANNU81321P Frendo (Pendle Hill)

3DANCING ON ICE42114A J Halovic (Catherine Field)

4TEMPEST AMIGO42741J Surr (Marulan)

5WINFREY2127A Messina (Llandilo)

6KABLAMMO51342M Bell (Austral)

7BOND REWARD44221V Spiteri (Appin)

8REAL FIRE POWER17328G M Rounds (Tooradin)

9HUXTABLE8815A P Spence (Werombi)

10HISTORY WICK47445M Player (Tahmoor)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments