Friday 14th May 2010

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 14th May 2010

Race No. 1Westlawn Finance Maiden Stake12:11PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHOOT OUT4725V W Sorrenson (Casino)

2JUST ROSE34357T J Billin (Logan Central)

3CRYSTAL FLUTE3P J Simpson (Stratheden)

4ANDAD’S GIRLJ D Smith (Leeville)

5TOBRUK3T R Salmoni (Doubtful Creek)

6CHARLIE RANGA52N D Louden (Highvale)

7RAPID VALE78335G Northfield (Leeville)

8MISS JODITO472T Northfield (Stratheden)

9ALMOST A CRIME6V W Sorrenson (Casino)

10KINGSBRAE JANE47C L Northfield (Stratheden)

Race No. 2Richmond Bakery Stake12:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CARPET OF SNOW48137T A Millen (Tamrookum)

2HE’S UNREAL44376A A Love (North Lismore)

3TAH BELLA35461S A Casey (Doubtful Creek)

4GENISTA GEM1N A Falls (Backmede)

5JAKE ROSE HI78228T W Thompson (North Lismore)

6THOURNTON ADDIS21562D M Horrigan (Thornton)

7ARISSA21727D A Turley (Leeville)

8SOLO ADIOS12585K J Ackling (Leeville)

9LILLY VALE34348G Northfield (Leeville)

10EXCURSUS37176P N Lavis (Tregeagle)

Race No. 3Mcdonald’s Pharmacy Maiden Stk12:46PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LILLY ELITE22424J E Saunders (Casino)

2SMOKELESS SMOKE76645C Carter-King (North Casino)

3PRO ROSE343C J Schaefer (Casino)

4WHERE’S SHELLY65776M G Landrigan (Grafton)

5GENISTA TORNADO27N A Falls (Backmede)

6DANNY MCCOY66365C K Nowlan (Woodridge)

7DAYSEAS HODGIE64244C W Dacey (Gilberton)

8MERYL LEE75285C K Supple (Fairy Hill)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Shane Newstead Automotive Stake01:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BELLES NIGHTMARE28521K C Neave (Ulmarra)

2SOCKS ROSE HI33546T W Thompson (North Lismore)

3JIM ADIOS63763K J Ackling (Leeville)

4CERASTIUM37883T A Millen (Tamrookum)

5IT’S MY LIFE11141A J Lang (Stratheden)

6STEAL DE BULLION43514R G Mccalman (Condong)

7JOLLY JONNA42712S D Robinson (Stratheden)

8VENI LA VICI31815P N Lavis (Tregeagle)

9KENNSTRELLE51668M L Wilkinson (Bentley)

10NO BRINDISI87227R S Grezlo (Yandina Creek)

Race No. 5Meat-e-vite Extra Pro Stake01:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DAYSEAS SUZIE62333C W Dacey (Gilberton)

2KING EMMANUEL74215B Kozionas (Highgate Hill)

3PURE THING23447L Wylie (Condong)

4CHAINSAW TOMMY11415R Gardoll (Pillar Valley)

5JAMAICAN DOLL67538W A Campbell (Pacific Pines)

6CHEER FOR GOLD24854N A Gates (Greenbank)

7BOKARM PRINCESS72576L D Purnell (South Grafton)

8PROMISES PRETTY23437G Bowe (Clifton)

9TWOFOLD BAY58738A Bradley (Casino)

10JUST HONEY87774T J Billin (Logan Central)

Race No. 6Casino Rsm Club Flying01:39PM (NSWtime)
Free For All event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KOORINGA SQUIRT11144M J Northfield (Dobies Bight)

2BRALYN SHORTY14366B J Northfield (North Casino)

3GO WILD CAZA34812L Wylie (Condong)

4KARANNE STAR78122B M Stephens (Meerschaum Vale)

5*** VACANT BOX ***

6KIDATEE ALF62767B J Northfield (North Casino)

7PITCH BLUE CHIEF7T431D Armfield (Casino)

8JAYDO’S NEGLECT11124R Gardoll (Pillar Valley)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Casino Rural Traders Stake01:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RHYTHM AND GRACE32175I R Hoggan (Churchable)

2PEPPERMINT POLLY11357G Bowe (Clifton)

3TENDER TEARS76153L D Purnell (South Grafton)

4GREETINGS68347C Carter-King (North Casino)

5SAM ROSE HI75235T W Thompson (North Lismore)

6BLAZING BONFIRE22283C K Supple (Fairy Hill)

7HANGOVER HARRY73F53J A Finneran (Naughtons Gap)

8GREEN LEE74643B M Stephens (Meerschaum Vale)

9FRED ROSE HI22174G J Northfield (Leeville)

10BARSHY37731R M Jordan (Tamworth)

Race No. 8Rapidvite Blue Paws Final02:14PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HALIE ROSE HI34121T W Thompson (North Lismore)

2HILLCREST GWEN52381C L Northfield (Stratheden)

3HAYDEN’S RUN34331B J Northfield (North Casino)

4VARD’S CHOICE17232S D Robinson (Stratheden)

5BUNDANOON62112J D Smith (Leeville)

6TEDDY TO GO53451R G Mccalman (Condong)

7SURFER RICHIE32431G Cluss (Woodview)

8ROAD TOLL14172D Armfield (Casino)

9INK POT23342C L Northfield (Stratheden)

10BESTEST HOLLY5F622G L Dart (Dulguigan)

Race No. 9Rapidvite Appreciation Stake02:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHE’S GOLD13755M J Dwyer (South Casino)

2MAXIE’S CHARIOT72233N A Falls (Backmede)

3SURIN’ SAL14437M J Dwyer (South Casino)

4ZIP ZIP MARINA13378S D Robinson (Stratheden)

5SHE ROSE HIGH26135T W Thompson (North Lismore)

6SID ROSE HI52572T W Thompson (North Lismore)

7ON DISPLAY43388R G Mccalman (Condong)

8STRAKEN37625A Bradley (Casino)

9PRIORITY DEMAND45345K C Neave (Ulmarra)

10FOLLOW YOUR NOSE52176D Armfield (Casino)

Race No. 10Richmond Valley Pet Supplies02:49PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AUSSE VALE65427P N Lavis (Tregeagle)

2GROWTH STATE48464W J Hicks (Ellangowan)

3BATTLE BROTHER67845I J Stanley (Bligh Park)

4MANSELL24314B J Caden (Casino)

5CINNABAR57355D Robinson (Dunbible)

6DAME BLUEBELLE36112G Cluss (Woodview)

7BRALYN SAL41553B J Northfield (North Casino)

8RAPID SALLY37857M S Ensby (Casino)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Charcoal Inn Stake03:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LATE POINT17544C Carter-King (North Casino)

2MOUSTASHIO63844R J Goodwin (Deeragun)

3FATHER ROD76376G L Dart (Dulguigan)

4PRETTY QUICK88687D Kevill (Broadwater Via Stant)

5FAIRLY TALL58757M Greber (Casino)

6SUNSHINE SURF34134W Smith (Casino)

7KAY NINE55555G Cluss (Woodview)

8FEDERER’S BOY13244C K Supple (Fairy Hill)

9PICCOLO BACIO35827F L Hancock (Spring Grove)

10SAMMY’S TEARS51187N A Falls (Backmede)

Race No. 12Ranvet Stake03:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUDY ROSE HI37326T Thompson (North Lismore)

2EBONY RENEGADE52111J H Madigan (Junction Hill)

3GO HARD12822S P Zammit (Willowvale)

4NYNGAN31633E Salmoni (Doubtful Creek)

5MAVERICK213T R Salmoni (Doubtful Creek)

6SASHA FIERCE56157G Dart (Dulguigan)

7GEMFEST28441R W Andrews (Stratheden)

8PEG ROSE HI54345T W Thompson (North Lismore)

9SHEZ TIPSY17827W A Macdonald (Shailer Park)

10TSUNAMI TEARS41457W Smith (Casino)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments