Friday 19th October 2012

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 19th October 2012

Race No. 1Pop Northfield Semi Final12:12PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PAW LICKING1FSHA J Lang (Stratheden)
2GITCHA MONEY ON2FSHT R Salmoni (Doubtful Creek)
3KIKEM MOUSE2FSHR J Vrckoff (Leeville)
4DO WHACKER3FSHD Turley (Codrington)
5BILL VALE4F783FSTDG Northfield (Leeville)
6GELZINNIS CLAN2FSHA Barrass (Gulgong)
7DAYSEAS WALLY26781NBTC W Dacey (Gilberton)
8MAGIC DOLLAR1FSHA A Small (Ballina)
9ARABIAN MUMMA53FSHB Baker (Condong)
10STATE BONUS474NBTE Harris (Whiteman Creek)
Race No. 2Pop Northfield Semi Final12:29PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RED RANSOM2FSHT R Salmoni (Doubtful Creek)
2PRIZE REVENGE3FSHR J Vrckoff (Leeville)
3NIABI1FSHC W Dacey (Gilberton)
4HOT BONUS32221FSHE Harris (Whiteman Creek)
5KINGSBRAE MOLLY22NBTC Northfiel (Stratheden)
6ROBBIE DUDE2FSHG Hancock (Mummulgum)
7BEACHIES BOY1FSHB Beach (Mckees Hill)
8RAPID APPROVAL63FSHB Ford (Goolmangar)
9BLACK TURMOIL3FSHD Turley (Codrington)
10DAYSEAS SUE4FSHC W Dacey (Gilberton)
Race No. 3Pop Northfield Semi Final12:47PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GREAT GUNS78763FSHP R Bateman (Caboolture)
2FANTASTIC BONUS873NBTE Harris (Whiteman Creek)
3KIKEM SUELLEN2FSHR J Vrckoff (Leeville)
4HOPE AND GLORY85573NBTC Carter-King (North Casino)
5CAPELLA1FSHJ Warner (Thagoona Qld)
6PROPER LILLY31FSHT Northfield (Stratheden)
7OSTIO1FSHC W Dacey (Gilberton)
8TOD WE KNOW33482NBTR C Duncan (Casino)
9SANDY MAN CAN67753NBTA Bradley (Qld)
10EVIL UP CLOSE4FSHD Turley (Codrington)
Race No. 4Pop Northfield Semi Final01:04PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ENGLISH CRICKET1FSHD Turley (Codrington)
2SUNBURNT SAPHIRE832NBTG Cluss (Woodview)
3PREMIER AMOUR62FSHJ Mchugh (Qld)
4ROSIE NITRO54571NBTP J O’Malley (Leeville)
5TIKAANI2FSHC W Dacey (Gilberton)
6ZEALOUS ADDIS4F1FSHR J Vrckoff (Leeville)
7MISSILE FLASH3FSHA Small (Ballina)
8MY BOY NIKE28882FSHR L Scott (Park Ridge South)
9CONSOLIDATOR73FSHJ Mclean (Casino)
10BRALYN KIRSTIE4FSHM Cheers (Karuah)
Race No. 5Casino Rsm Club Stakes01:22PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EL SPORTSMANS1437127.88D J Rose (Bingara)
2KANUNA MISS5452727.31A D Monaghan (Dyraaba)
3KIKEM RIDDLER5571227.60T O Tzouvelis (Ormeau)
4PLAYFUL ELLY3817127.82P N Lavis (Tregeagle)
5ROMAN EMPRESS11172FSTDG C Keep (Burpengary Qld)
6RUTH VALE6115327.97G J Northfield (Leeville)
7GITCHA MO1754127.67G W Dunn (Ellangowan)
8LYRICAL GENIUS1756527.42S D Robinson (North Casino)
9GIVE ‘EM CURRY51762NBTA Southee (Beenleigh)
10VALKYRIE LASS14367NBTC W Dacey (Gilberton)
Race No. 6Sportingbet Stayers Stakes01:39PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KESS ROSE HI23866FSTDT W Thompson (North Lismore)
2ROSE’S DOUBLE23532NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
3PRETTY SARAH83864NBTW H Gilbert (Yorklea)
4WARNING ROSE4742735.71T R Salmoni (Doubtful Creek)
5RAY’S GIRL56888NBTT O Tzouvelis (Ormeau)
6MR. AFFECTIONATE55777NBTJ Hewett (Dyraaba)
7START ME UP57375NBTG R Fennelly (Merrimac Qld)
8PHANTOM DOTTIE65787NBTN A Falls (Backmede)
9NORMA ROSE HI78887NBTT Thompson (North Lismore)
10CHARMING ADDIS58287FSTDR J Vrckoff (Leeville)
Race No. 7Westlawn Finance Sprint Ht 101:57PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE INTEGRITY32116NBTR W Andrews (Stratheden)
2LIS VALE7333423.27G J Northfield (Leeville)
3DAYSEAS JADE4125423.53C T Walker (Warwick)
4SCOONER1257NBTS C Ellem (Casino)
5LUCKY DAN3117623.10B Northfiel (North Casino)
6BIT PERSUASIVE2255823.29P J Simpson (Stratheden)
7SPLASH OF PAINT8887823.07D Gilroy (Dulguigan)
8PROMO JO4853223.63C J Schaefer (Casino)
9FLYING TINSEL1467523.72T R Salmoni (Doubtful Creek)
10TYCOON ADDIS47841NBTR J Vrckoff (Leeville)
Race No. 8Westlawn Finance Sprint Ht202:14PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KINGSBRAE NOCKER2765323.09C Northfiel (Stratheden)
2BRALYN BOBBIE2221323.24B J Northfield (North Casino)
3SOBBING DRAGON3217323.19P J Simpson (Stratheden)
4ALLEGRO STAR2231123.10P V Robson (Alstonville)
5SWEET CHANTILLY86617NBTJ Madigan (Junction Hill)
6NIGHT ESCORT1146623.27J E Mclean (Casino)
7CRIMEA TEAR3431223.18R J Huntington (Grafton)
8BEAVER’S JOY2183323.57R Andrews (Stratheden)
9SMILES BOY7217NBTS Robinson (Dyraaba)
10DARK WATERLOO4626F23.45T R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 9Westlawn Finance Sprint Ht302:32PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS INDY GIRL54362NBTS D Robinson (North Casino)
2UNWHITE35177NBTD Clingan (Ellangowan)
3SAUSALITO BAY6381423.33P N Lavis (Tregeagle)
4TAKE THE WEIGHT13123.31C L Northfield (Stratheden)
5TAMAM SHUD1416323.39A Lang (Stratheden)
6FIRE WYLIE2135223.26M J Moroney (Lake Munmorah)
7DAYSEAS ALFIE8662623.46C W Dacey (Gilberton)
8PRINCESS GWENETH13526NBTR Andrews (Stratheden)
9SASSY DIOR15FSHJ Madigan (Junction Hill)
10FLYING QUALITY7548823.68T R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 10Westlawn Finance Sprint Ht402:49PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE CHAMPAGNE11381FSHR T Gwynne (Repton)
2THEATRICAL GIRL24451FSTDK P Smyth (Lang Lang)
3CITY GO GETTA5437423.32S P Zammit (Willow Vale)
4IONA STAR5315123.22R W Andrews (Stratheden)
5RAPID SEVEN2444823.35B J Ford (Goolmangar)
6INCANDESCENT4412523.22D Gilroy (Dulguigan)
7SARAH’S SILENCE2656623.52T Hickson (South Kempsey)
8ROSALIE RED21244NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
9MY MARLEY18586FSTDD E Mcgrath (Logan Village)
10BACHARAH TRICK6713FSHH Fletcher (Casino)
Race No. 11Westlawn Finance Sprint Ht503:07PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAINE ROSE HI4774723.49T Thompson (North Lismore)
2TERESE57347NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
3LINE OF FIRE41834NBTT W Mccarthy (Springfield Lakes)
4STATEMENT MADE384F4FSTDK P Smyth (Lang Lang)
5KENNINGTON OVAL67333FSTDT O Tzouvelis (Ormeau)
6RUBY FLY HIGH26576NBTA K Bennett (Wilberforce)
7PURE ICE GIRL4227623.72S C Ellem (Casino)
8HOT CHARM8422323.37R W Andrews (Stratheden)
9REGAL RUBY81458FSHD E Mcgrath (Logan Village)
10MIDNIGHT DRINKS75427NBTA A Love (North Lismore)
Race No. 12Westlawn Finance Sprint Ht603:25PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRANSQUIP ROADIE42334NBTB P Chappell (Carbrook Qld)
2HANIFY’S BESS43622FSHR T Gwynne (Repton)
3DREAM TIME GIRL56325FSTDP N Lavis (Tregeagle)
4BUNBURY3241223.62T R Salmoni (Doubtful Creek)
5CAVILL AVENUE5413623.52P J Simpson (Stratheden)
6FREDRIKA MAGIC3583423.22A L Bradley (Casino)
7MADE IN ROSES17528NBTE Salmoni (Doubtful Creek)
8MR. NURRA25747NBTC L Northfield (Stratheden)
9HIGH COURT8818723.37R W Andrews (Stratheden)
10MISS TAHBILK1823.29A J Lang (Stratheden)