Friday 26th October 2012

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 26th October 2012

Race No. 1Richmond Bakery Maiden12:12PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAYLA ROSE HI73NBTT Thompson (North Lismore)
2EVIL UP CLOSE4FSHD Turley (Codrington)
3SANDY MAN CAN67753NBTA Bradley (Qld)
4DAYSEAS SUE4FSHC W Dacey (Gilberton)
5GITCHA MONEY ON25NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
6TOD WE KNOW34826NBTR C Duncan (Casino)
7INTEGRITY BEAVER4FSHR Andrews (Stratheden)
8ARNIE WE KNOW4FSHJ Saunders (Casino)
9FLY BIT6FSHR Phillips (Warialda)
10DARK MISSILE7FSHS Robinson (Dyraaba)
Race No. 2Madsen Meats Stakes12:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSALIE RED1244727.69T R Salmoni (Doubtful Creek)
2CATCH A CROOK56233FSHP Matts (Emu Plains)
3RUTH VALE1153527.97G J Northfield (Leeville)
4PURE ICE GIRL22765NBTS C Ellem (Casino)
5MONKEY MONARCH2543FNBTJ Hewett (Dyraaba)
6CAPTAIN3568328.11R D Alchin (Ellangowan)
7I’M CAPABLE3314827.58R Quartermain (Casino)
8FIRE WYLIE13528FSTDM J Moroney (Lake Munmorah)
9MORE CABERNET3614627.70A J Lang (Stratheden)
10KINGSBRAE NOCKER7653427.60C Northfiel (Stratheden)
Race No. 3Jacksons Feed Supplies Maiden12:47PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUDOKU FLAME4NBTR D Ball (Prenzlau)
2FIREFLY MOLLY4FSHR Phillips (Warialda)
3APACHE SUNSET4FSHR Brown (Frederickton)
4STATE BONUS474NBTE Harris (Whiteman Creek)
5SCOTT ROSE HIFSHT Thompson (North Lismore)
6BRANDON VALE5FSHG Northfield (Leeville)
7MADDY ROSE HIFSHT Thompson (North Lismore)
8LAW OF GRAVITY5FSHM C Russell (Tucabia)
9CATTLE DUFFER7FSHD Turley (Codrington)
10NAOMI PRINCESS5F446FSHB E Hedley (Cooranbong)
Race No. 4Sportingbet Stayers Stakes 0-201:04PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSE’S DOUBLE3532136.20T R Salmoni (Doubtful Creek)
2MR. AFFECTIONATE57772NBTJ Hewett (Dyraaba)
3PRETTY SOLID54328NBTT R Hickson (South Kempsey)
4PRETTY SARAH38644NBTW H Gilbert (Yorklea)
5LUCAS COUNTRY38282NBTR Oneill (Toormina)
6START ME UP73755NBTG R Fennelly (Merrimac Qld)
7FLYING TINSEL46755FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
8ERIN’S HOPING27554FSTDS A Brown (Frederickton)
9ODETTE ROSE HI77868FSTDT W Thompson (North Lismore)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Casino Rsm Club Stakes01:22PM (NSWtime)
Special Event event over 411 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IONA STAR3151323.22R W Andrews (Stratheden)
2QUICKER THAN YOU3557123.10A W Provest (Yorklea)
3BIG THURSDAY66433NBTG L Dart (Dulguigan)
4WAL’S BONANZA6265322.84R C Cooke (Woodview)
5MUCH MORE1211823.06R C Cooke (Woodview)
6MORE JOY4887122.99R C Cooke (Woodview)
7VALKYRIE LASS1436722.96C W Dacey (Gilberton)
8SEBASTIAN VALE2117323.27G Northfield (Leeville)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Westlawn Finance Sprint Final01:39PM (NSWtime)
Special Event event over 411 Metres at Casino Of $4,780 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1THEATRICAL GIRL44512NBTK P Smyth (Lang Lang)
2RUBY FLY HIGH6576123.46A K Bennett (Wilberforce)
3SARAH’S SILENCE6566123.23T Hickson (South Kempsey)
4MISS INDY GIRL4362123.10S D Robinson (North Casino)
5CAVILL AVENUE4136123.18P J Simpson (Stratheden)
6ALLEGRO STAR2311123.10P V Robson (Alstonville)
7SAUSALITO BAY3814223.33P N Lavis (Tregeagle)
8PROMO JO8532123.30C J Schaefer (Casino)
9MADE IN ROSES75282NBTE Salmoni (Doubtful Creek)
10SWEET CHANTILLY66172NBTJ Madigan (Junction Hill)
Race No. 7Charcoal Inn Stakes01:57PM (NSWtime)
Special Event event over 484 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DILAN VALE6242327.73G J Northfield (Leeville)
2LYRICAL GENIUS7565227.42S D Robinson (North Casino)
3SWEET CHANTILLY6617227.43J Madigan (Junction Hill)
4BEER SHEVA2232127.59D A Turley (Codrington)
5*** VACANT BOX ***
6JAKE’S THUNDER1621727.76J Warner (Thagoona Qld)
7WITCHEN HOUR6188627.36D A Turley (Codrington)
8REGENT ROSE1838827.66T R Salmoni (Doubtful Creek)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Pop Northfield Final02:14PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $11,280 Prizemoney.
1st: $8,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KINGSBRAE MOLLY222NBTC Northfiel (Stratheden)
2FANTASTIC BONUS873123.27E Harris (Whiteman Creek)
3CAPELLA12NBTJ Warner (Thagoona Qld)
4HOT BONUS2221123.28E Harris (Whiteman Creek)
5PREMIER AMOUR62123.20J Mchugh (Qld)
6TIKAANI22NBTC W Dacey (Gilberton)
7GELZINNIS CLAN22NBTA Barrass (Gulgong)
8PAW LICKING1122.93A J Lang (Stratheden)
9OSTIO13NBTC W Dacey (Gilberton)
10NIABI13NBTC W Dacey (Gilberton)
Race No. 9Jc Air-conditioning Maiden02:32PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAC’S GEM6FSHJ Saunders (Casino)
2RED RANSOM25FSTDT R Salmoni (Doubtful Creek)
3UNDER DONE34338NBTH Austin (Granville)
4ARABIAN MUMMA534FSTDB Baker (Condong)
5GREAT GUNS87635FSTDP R Bateman (Caboolture)
6CURLEE CONNERS5433NBTJ Madigan (Junction Hill)
7SUNBURNT SAPHIRE8325NBTG Cluss (Woodview)
8YELLOW STONE6FSTDR L Handley (Casino)
9WATTS ON36667FSTDP Lavis (Tregeagle)
10SMASHPIT TROY55546FSTDS C Ellem (Casino)
Race No. 10Casino Golf Club Stayers Stakes02:49PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DANCING MALAWI4476636.19A L Bradley (Casino)
2CRESCENT ANDY4252736.06G W Cluss (Woodview)
3SAYS WHO44877NBTR L Handley (Casino)
4KYA ROSE HI3842435.52T Thompson (North Lismore)
5CORRECTION4838735.78A Bradley (Casino)
6SIENNA BREEZE31441NBTW J Brown (Frederickton)
7GITCHA MO7541435.43G W Dunn (Ellangowan)
8MISS DEVIOUS86432NBTP R Bateman (Caboolture)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Formaggins Plumbing Stakes03:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STATEMENT MADE84F42NBTK P Smyth (Lang Lang)
2BABU BHATT16738NBTD A Turley (Codrington)
3JESSICA’S LAST4134428.06C L Northfield (Stratheden)
4BUNBURY2412327.82T R Salmoni (Doubtful Creek)
5PEACH SPLITTER33114FSHJ D Ahern (Stafford Qld)
6SHARLARNI3371627.37B Beach (Mckees Hill)
7CITY GO GETTA4374427.62S P Zammit (Willow Vale)
8DAYSEAS ALFIE6626727.65C W Dacey (Gilberton)
9UNWHITE5177627.84D Clingan (Ellangowan)
10DARK WATERLOO4626FNBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
Race No. 12Norco Greyhound Gear Stakes03:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HIGH COURT8818723.37R W Andrews (Stratheden)
2MADE IN ROSES75282NBTE Salmoni (Doubtful Creek)
3SMILES BOY7217NBTS Robinson (Dyraaba)
4LIS VALE3334323.27G J Northfield (Leeville)
5SASSY DIOR15FSHJ Madigan (Junction Hill)
6SCOONER12572NBTS C Ellem (Casino)
7DAYSEAS WALLY67813NBTC W Dacey (Gilberton)
8MY MARLEY18586FSTDD E Mcgrath (Logan Village)
9FLYING QUALITY7548823.68T R Salmoni (Doubtful Creek)
10MISS TAHBILK1823.29A J Lang (Stratheden)