Friday 9th September 2011

Greyhound Box Draw For Casino – Friday 9th September 2011

Race No. 1 Bakery Maiden12:16PM (NSWtime)
Maiden event over 411 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BARRONS BEST8247FSHR Gardoll (Pillar Valley)
2LIS VALE6473NBTG J Northfield (Leeville)
3FUTURE BITS32NBTA J Lang (Stratheden)
4SMART POINT54783NBTChinchilla-Angel ( Casino)
5FLYING RUBY76853NBTR J Vrckoff (Leeville)
6SINGLED OUT2346NBTA D Monaghan (Dyraaba)
7WILD THUNDER4NBTR J Vrckoff (Leeville)
8KESS ROSE HI55743NBTT W Thompson (North )
9BLACK DOLCE5FSHJ H Madigan (Junction Hill)
10PRIMERO FINITO5NBTR J Vrckoff (Leeville)
Race No. 2Madsen Meats Stake12:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RIPPED UNIT1157823.24D A Turley (Leeville)
2JOLLY JONNA7726422.98S D Robinson (Dyraaba)
3GUMBOOT ANNIE31525FSHM R Pratt (Warwick)
4KILLER OCTANE15782FSHD Russell (Innisplain Qld)
5PROPER LUCY3238223.00A J Lang (Stratheden)
6WATCH THE ROCKS3153323.35F L Currey (Leeville)
7TOMO ROSE HI1128623.37T W Thompson (North Lismore)
8WHERE’S GRUG5611123.04R Gardoll (Pillar Valley)
9HIDDEN RICHES14175FSHG Streatfield (Glenreagh)
10YORKLEA SPIRIT8353623.23P Lavis (Tregeagle)
Race No. 3 (1-3) Ht 112:59PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS NOODLES71688NBTS D Robinson (Dyraaba)
2PENTHOUSE DOLL173FSHP Lavis (Tregeagle)
3MONKEY MONARCH36387FSHJ Hewett (Dyraaba)
4ODEMWINGIE STAR22111FSTDJ W Free (Fairy Hill)
5RED HOT PRINCE8782327.86K P Smyth (Lang Lang)
6LIGHTNING JODITO21732FSTDT L Northfield (Stratheden)
7MARK MY WORDS17384NBTA L Bradley (Casino)
8STAY THRISTY331FSTDA J Lang (Stratheden)
9LOTSA TREASURE8771827.70R J Magnay (Goonellabah)
10CHARLIE ME BOY86586FSHA Bugeja (Yorklea)
Race No. 4Betfair Blue Paws (1-3) Ht 201:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN1434428.11R D Alchin (Ellangowan)
2CATHERINE VALE18262NBTG Northfield (Leeville)
3NELSON TRICK31124FSTDK Boan (Kynnumboon)
4MERLO28744NBTJ Hewett (Dyraaba)
5KENNY’S BEACH8651527.62G Dart (Dulguigan)
6MODERN MARDICI5543727.73G Bowe (Clifton)
7LA GARDA5272127.69A D Monaghan (Dyraaba)
8UNWHITE6513727.84D Clingan (Ellangowan)
9SPARKLING ROCK5487727.54L D Purnell (South Grafton)
10TANKS 77867FSTDR W Andrews (Stratheden)
Race No. 5Jim Caden Memorial Final01:34PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $2,980 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FORTY SUTURES523123.35A J Lang (Stratheden)
2PURSE PROUD6452NBTP Lavis (Tregeagle)
3SHADOWLESS7334123.65J Hewett (Dyraaba)
4RAINE ROSE HI6432NBTT Thompson (North Lismore)
5LYN ROSE HI48462NBTT W Thompson (North Lismore)
6 VALE123.34G J Northfield (Leeville)
7HEZA FIREFLY5632123.24R W Andrews (Stratheden)
8ROYAL ROLLER765123.70S P Sherwell (Doubtful Creek)
9FUTURE BITS32NBTA J Lang (Stratheden)
10DAYSEAS ZAC38322NBTC W Dacey (Gilberton)
Race No. 6Sportingbet Stayers Stake01:52PM (NSWtime)
Mixed event over 620 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1APACHE CHAT15731FSHR P O’Neill (Toormina)
2SOCKS ROSE HI26556NBTT W Thompson (North Lismore)
3VOCIFEROUS11652NBTJ Finneran (Naughtons Gap)
4ADIOS QUEEN27245NBTT J Jordan (Ettrick)
5ROBBED63534NBTD A Turley (Leeville)
6DAGGAMAN56788FSHP A Fraser (Coffs Harbour)
758474NBTL D Purnell (South Grafton)
834453NBTM Coady (Grafton)
Race No. 7Casino Rsm Club Stake02:09PM (NSWtime)
Mixed event over 484 Metres at Casino Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MARDICI4541427.85G Bowe (Clifton)
2ZIP ZIP MARINA3172227.50S D Robinson (Dyraaba)
3FRISKY MELODY2142127.52B J Northfield (North Casino)
4RIE’S GIRL7563727.85R Streatfiel (Glenreagh)
5YORKLEA MAGIC65473NBTP Lavis (Tregeagle)
6SOBBING DESTINY6116127.83S P Zammit (Willowvale)
7LOCALIZE6251727.48G Bowe (Clifton)
8SASSY GISELLE3536327.38G L Dart (Dulguigan)
9JARRAH’S ROCKET24F37NBTM L Ellis (Grafton)
10MELLY ROSE HI43555NBTT Thompson (North Lismore)
Race No. 8Westlawn Finance Stake02:27PM (NSWtime)
Mixed event over 411 Metres at Casino Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROBO RAPTOR46317FSTDT W Brett (Grandchester)
2KINGSBRAE DUST5142522.96A J Lang (Stratheden)
3HALF TRACK1713722.82A Monaghan (Dyraaba)
4TALAHATCHI2231223.08G Bowe (Clifton)
5OUTREACH1413823.10G Bowe (Clifton)
6KINGSBRAE SAM7125422.77C L Northfield (Stratheden)
7PRETTY NORRIS5671122.85A J Lang (Stratheden)
8MAVERICK3414323.12T R Salmoni (Doubtful Creek)
9TEE BONED2151423.16M L Ellis (Grafton)
Race No. 9Charcoal Inn Maiden02:44PM (NSWtime)
Maiden event over 484 Metres at Casino Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROSE’S DOUBLE73NBTT R Salmoni (Doubtful Creek)
2SHADOW VISION46635FSTDJ Hewett (Dyraaba)
3JOYFUL SHIRAZ53668NBTD Clingan (Ellangowan)
4LORIAN JOY44674NBTV Sorrenson (Casino)
5ALL CLOUD43224NBTR Mcgregor (Greenridge)
6BRALYN JA24FSTDB J Northfield (North Casino)
7MY SHOW5FSTDA D Monaghan (Dyraaba)
8KINGSBRAE CARLA554FSTDC L Northfield (Stratheden)
9MIDNIGHT SASSY86466FSHM M Jovicic (Monterey Keys)
10BOOSIE557FSHD Turley (Leeville)
Race No. 10Betfair Blue Paws (1-3) Ht 303:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IN THE ZONE78316NBTG J Northfield (Leeville)
2JETSTREAM FLYER51367NBTP Lavis (Tregeagle)
3CALL OF SILENCE172FSTDA D Monaghan (Dyraaba)
4WANDY CARLA15461FSHB West (Beechwood)
5DAN ROSE HI43645FSTDT W Thompson (North Lismore)
6DANCING BOOTS32525NBTG L Dart (Dulguigan)
7BEER SHEVA15646FSTDD A Turley (Leeville)
8SHEZA MIDNIGHT7313627.68M J Northfield (Casino)
9CHARLIE ME BOY86586FSHA Bugeja (Yorklea)
10SPARKLING ROCK5487727.54L D Purnell (South Grafton)
Race No. 11Betfair Blue Paws (1-3) Ht 403:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 484 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNO TOMAGO26145FSHR P O’Neill (Toormina)
2DEVON SANGA81575NBTA L Bradley (Casino)
3FOUR WAY FASHION53572FSTDD Russell (Innisplain Qld)
4BANKO WE KNOW81758FSTDW H Gilbert (Yorklea)
5THUNDER VALE3172227.95G J Northfield (Leeville)
6BEST BEHAVE8227227.58P J Simpson (Stratheden)
7ALEY ROSE HI23617FSTDT W Thompson (North Lismore)
8EXQUISITOR8178728.10D A Turley (Leeville)
9TANKS COLLISION77867FSTDR W Andrews (Stratheden)
10LOTSA TREASURE8771827.70R J Magnay (Goonellabah)
Race No. 12Lisa Vanderstok Photography Stk03:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 411 Metres at Casino Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MAJA MEG3281723.49M M Jovicic (Monterey Keys)
2DANCING MALAWI1482123.38A L Bradley (Casino)
3KOORINGA BEC6126123.49M L Wilkinson (Bentley)
4FREDRIKA MAGIC1872623.22A Bradley (Casino)
5WAY POINT3722523.47D A Turley (Leeville)
6SISTA VISTA127523.60J M Gauld (North Casino)
7BLUE FERGIE32216NBTJ C Perrett (Withcott Qld)
8LOOK RIGHT115723.42G R Clarke (Kyogle)
9UKI SHEILA2281423.31N A Falls (Backmede)
10I CAN DO31523.31P Lavis (Tregeagle)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments