Saturday 15th August 2009


Race 1 410m MX 12.30
TIMOR STAKE
1 HALLE JOHNS 5 JUNE LANESBURY
2 SUGAR NO SPICE M JAMES VASSALLO
3 BLACK VAMPIRE M JAMES VASSALLO
4 CLUB MAN M GEOFFREY STACKMAN
5 Vacant
6 ISLAND ROCK 5 DAVID HOWARTH
7 MUM’S SCOTCH M ALFRED VELLA
8 FULL TANK M UNAVAILABLE

Race 2 410m 5 12.50
ULAMAMBRI STAKE
1 VINRO’S WISH 5 LAWRENCE LEONARD
2 MISS CATHY 5 JAMES VASSALLO
3 KALAHUBI 5 BENJAMIN SPENCE
4 HEZA LARRAKIN 5 WARREN JARVIS
5 TANIA’S MYSTERY 5 UNAVAILABLE
6 WACKO 5 STEPHEN HOWARTH
7 BLACKRAIN ACE 5 GREG FORD
8 CRAZY NIGHTS 5 CHRISTINE MEMOREY

Race 3 410m 5 13.10
BUGALDIE STAKE
1 CHUCKEY 5 JAMES VASSALLO
2 NEIMAD 5 BENJAMIN SPENCE
3 GEM OPAL 5 RAYMOND BULLIMAN
4 KIA OCTANE 5 ROBERT WITHERS
5 SUPRA 5 DAVID HOWARTH
6 HAREM BAR 5 PETER THOMPSON
7 BAMBA KING 5 ROBERT WITHERS
8 JABBA MAGIC 5 ANTHONY SALMON

Race 4 410m 4/5 13.30
COONA LAUNDROMAT STAKE
1 SOUND OF WHITE 5 DAWN LEE
2 YANTARRA SAM 5 LAWRENCE LEONARD
3 NO COMFORT 5 LEN HAARING
4 HIGH FIVE FLYER 4 SHANNON CRAIG
5 DARRELL LEE 5 GLEN COLLETT
6 FOOL’S RUN 4 GRAHAM PICKERING
7 BARODA PEARL 4 DONALD RONNEBERG
8 ALL BRAVADO 4 ROBYNNE ANDRISKE

Race 5 545m 5 13.50
IMPERIAL HOTEL STAKE
1 OUTBACK ANGEL 5 SHARMAINE KENNEDY
2 BLACKRAIN BONNIE 5 PETER DUTTON
3 Vacant
4 TIRRANNA BLUE 5 LAWRENCE LEONARD
5 Vacant
6 ELITE CHEER 5 DAWN LEE
7 Vacant
8 ROGAN BLUE 5 STEPHEN HOWARTH

Race 6 315m M 14.10
FLOODS BAKERY STAKE
1 ASSASSIN FRANK M ALFRED VELLA
2 CRACKLYN ROBIN M ALFRED VELLA
3 GIVEAWAY JACK M HUNTER JAEGER
4 DUST TURNER M JAMES VASSALLO
5 PAINTER’S PRIDE M BRIAN BUSH
6 CREDIT CARD M CHRISTINE FOREMAN
7 AFABAD BAG LADY M CHRISTINE FOREMAN
8 BLISTERING LIGHT M LISA BARKER

Race 7 315m 5 14.30
COON BEARINGS STAKE
1 FAR TOO LATE 5 JAMES HOWARTH
2 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
3 TOO HOTTA TOP 5 GREG FORD
4 STEPBRO 5 BENJAMIN SPENCE
5 UNO THE DOOLEY 5 LEN HAARING
6 EVIL AUNTY 5 GRAHAM PICKERING
7 EBONY PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
8 BUSY MISS 5 JAMES VASSALLO

Race 8 315m 4 14.50
COONA NEWSAGENCY STAKE
1 FERARO SPICE 4 DONALD RONNEBERG
2 GET TOUGH 4 LEN HAARING
3 ASHLIN ROSE 4 RAYMOND BULLIMAN
4 OUT BLASTS BINGO 4 GREG FORD
5 HELLFIGHTER 4 DARYLE CRAIG
6 BLACK SIMON 4 JEANETTE PRITCHARD
7 ROYAL COURT 4 GRAHAM PICKERING
8 TOMMIE’S ELITE 4 NOELENE WALSH

Race 9 315m 4/5 15.10
KHODARY’S PHARMACY STAKE
1 YENDA LEE 5 GLEN COLLETT
2 KEZZA LEE 4 DONALD RONNEBERG
3 WISE KODA 5 DENISE SPARKES
4 BLACK MUSKRAT 5 WARREN JARVIS
5 WAIKATO MOO LOO 4 STANLEY CORNISH
6 MASTER MAX 4 DARYLE CRAIG
7 ZANY STYLE 5 DAWN LEE
8 DOWNUNDER SHADOW 5 BENJAMIN SPENCE

Race 10 315m 5 15.30
COONA CALTEX STAKE
1 AFABAD LUCKY LAD 5 CHRISTINE FOREMAN
2 CRY AT WILL 5 STEPHEN HOWARTH
3 BROTHER BOY GRAY 5 BRIAN BUSH
4 BILLIE’S PRIDE 5 JEANETTE PRITCHARD
5 BOGGABRI GIRL 5 DALE JAMES
6 MUD BUTTON 5 ALFRED VELLA
7 JUST MY STAR 5 GLEN COLLETT
8 MAKE ME AWESOME 5 WARREN JARVIS