Saturday 1st August 2009


Race 1 315m M 12.30
TIMOR STAKE
1 COMMANDER SHAK M SCOTT FARLEY
2 ASSASSIN FRANK M ALFRED VELLA
3 GRACIOUS KAYLAH M DAMIEN LEE
4 GENTA ROSE M CHRISTINE JOHNSTON
5 SARAH PARDOO M RAYMOND BULLIMAN
6 OPEN VAULT M DEAN MILLER
7 RICHAY M MARK MUNN
8 MAJESTIC LADY M CHRISTINE JOHNSTON

Race 2 315m 5 12.50
BUGALDIE STAKE
1 BANK ON HAZEL 5 DEAN MILLER
2 RANGER ALEX 5 SCOTT FARLEY
3 JUST AN OUTLAW 5 JIMMY MEMOREY
4 TANGO SPECIAL 5 ROBERT MUNN
5 BIG BAD JOHNY 5 CHRISTINE MEMOREY
6 BIG EIGHTY 5 DAVID HOWARTH
7 BOGGABRI GIRL 5 DALE JAMES
8 DAISEY SHIRAZ 5 JOY POLLARD

Race 3 315m 5 13.10
ULAMAMBRI STAKE
1 SPUNKY STRIKE 5 JOY POLLARD
2 DOWNUNDER SHADOW 5 BENJAMIN SPENCE
3 TROUBLE MAGIC 5 MICHAEL HODGES
4 YENDA LEE 5 GLEN COLLETT
5 UNO THE DOOLEY 5 LEN HAARING
6 SHIRAZ VALLEY 5 ROBERT MUNN
7 AZURA PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
8 FAR TOO LATE 5 JAMES HOWARTH

Race 4 315m 5 13.30
COONA BEARINGS STAKE
1 DARRELL LEE 5 GLEN COLLETT
2 EBONY PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
3 PHOEBE MACFLASH 5 SCOTT FARLEY
4 HIGH FIVE FLYER 5 SHANNON CRAIG
5 Vacant
6 BENNY BLUE 5 CHRISTINE JOHNSTON
7 FOOL’S RUN 5 GRAHAM PICKERING
8 BLACK MUSKRAT 5 WARREN JARVIS

Race 5 315m 4 13.50
COONA CALTEX STAKE
1 SUDOKU PUZZLE 4 LEE CODD
2 FERARO SPICE 4 DONALD RONNEBERG
3 LONESOME SAL 4 CHRISTINE JOHNSTON
4 ROYAL COURT 4 GRAHAM PICKERING
5 GET TOUGH 4 LEN HAARING
6 RUG RIPPER 4 DAWN LEE
7 HELLFIGHTER 4 DARYLE CRAIG
8 WAIKATO MOO LOO 4 STANLEY CORNISH

Race 6 315m FFA 14.10
IMPERIAL HOTEL STAKE
1 STAND UP TRACY 1 ROBERT DWYER
2 LET GO 3 GRAHAM PICKERING
3 Vacant
4 SONGAR HI TIDE 2 PETER THOMPSON
5 Vacant
6 BLACKLOCK 2 MARK MUNN
7 Vacant
8 LUANN LEE 2 ROBERT DWYER

Race 7 545m 5 14.30
KHODARY’S PHARMACY STAKE
1 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
2 CHIEF APPRENTICE 5 COLIN CALDWELL
3 ISLAND ROCK 5 DAVID HOWARTH
4 OUTBACK ANGEL 5 SHARMAINE KENNEDY
5 CHAYNE’S ANGEL 5 JAMES VASSALLO
6 BLACK SUPREME 5 RAYMOND BULLIMAN
7 DEFENCE COUNCIL 5 DAMIEN LEE
8 CASH UP ABBEY 5 DALE TOLMIE

Race 8 410m MX 14.50
COONA NEWSAGENTCY STAKE
1 THORNY WYNMORE M ROBERT DWYER
2 DEE DEE M DEAN MILLER
3 OPTIMAL LASS 5 TIMOTHY ROBINSON
4 MUM’S SCOTCH M ALFRED VELLA
5 VINRO’S WISH M LAWRENCE LEONARD
6 MISS CATHY 5 MICHAEL BRENNAN
7 GO WILD POPPY M PATRICK ROGERS
8 MISS IFFY M WARREN JARVIS

Race 9 410m 5 15.10
DEEP’S PHARMACY STAKE
1 SOUND OF WHITE 5 DAWN LEE
2 ISA STORY 5 JAMES HOWARTH
3 GEM OPAL 5 RAYMOND BULLIMAN
4 HAREM BAR 5 PETER THOMPSON
5 MASTER PEDRO 5 GRAHAM PICKERING
6 KNOW I’M NOT 5 THOMAS LEDGER
7 KALAHUBI 5 BENJAMIN SPENCE
8 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
9 WYNMORE ROSES 5 ROBERT DWYER

Race 10 410m 4/5 15.30
COONA RURAL SUPPLIES
1 ALL BRAVADO 5 ROBYNNE ANDRISKE
2 SILENT BOMB 4 MARK MUNN
3 KEZZA LEE 4 DONALD RONNEBERG
4 WINONA GOLD 4 GRAHAM PICKERING
5 ASHLIN ROSE 4 RAYMOND BULLIMAN
6 BARODA PEARL 4 DONALD RONNEBERG
7 NO COMFORT 5 LEN HAARING
8 CRIME LEE 4 DAVID HOWARTH

Race 11 410m 5 15.50
COONA RETRAVISION STAKE
1 GO MAY GO 5 JOY POLLARD
2 JUST MY STAR 5 GLEN COLLETT
3 COCO ROCHA 5 THOMAS LEDGER
4 HEZA LARRAKIN 5 WARREN JARVIS
5 TURNER TOO 5 SHARMAINE KENNEDY
6 CHUCKEY 5 JAMES VASSALLO
7 SPOT THE MOO 5 ROBERT SONTER
8 STRANGE ECLIPSE 5 MARK MUNN
9 WYNMORE ROSES 5 ROBERT DWYER

Race 12 410m 5 16.10
WARRAVIEW STAKE
1 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
2 CRAZY NIGHTS 5 CHRISTINE MEMOREY
3 JABBA MAGIC 5 ANTHONY SALMON
4 TIRRANNA BLUE 5 LAWRENCE LEONARD
5 NEIMAD 5 BENJAMIN SPENCE
6 BUSY MISS 5 JAMES VASSALLO
7 SUPRA 5 DAVID HOWARTH
8 MOLLY STRIKE 5 ROBERT DWYER
9 WYNMORE ROSES 5 ROBERT DWYER